Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 2019

Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 2019

Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 24 21.02.2019, 05:12

Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı?

Rusya'da uzun süre kayak ve dağ - kros kayağıZaten çok popüler bir spor haline gelmiştir. Kızaklardan ve kar ayakkabılarından bu yana insanlar için çok eğlenceliydi. Son zamanlarda, snowboard ile kayak yapmak prestijli bir aksesuar haline geldi. Ve profesyonel olarak spor yapmayan insanlar bile, yamaçtan aşağıya inmek veya açık bir günde kış ormanında yürümek gibi bir şey yoktur. Bu makale, kayaklarda ayakta durmayı ya da paten becerilerini pekiştirmeyi ve geliştirmeyi öğrenmek isteyen Moskova sakinlerine yöneliktir. Elbette, bu bakımdan Rusya'nın başkenti Courchevel ya da Sochi değildir. Ancak, antik kentin dik yamaçlarda inşa edildiğini unutmayınız, ki bu da Moskova'da kayak yapacak yerlerin olduğu anlamına gelir. Bazı güzergâhlara ulaşmak için şehir sınırlarını terk etmeniz bile gerekmiyor. Metroda birkaç durak kullanmak yeterlidir - ve zaten bir tür kayak beldesindesiniz. Yazın bile kaydıkları yerler var. Kros kayağı hakkında, genellikle bu konuda bir sorun yok. Bu yollar güzel parklar ve ormanlardan geçmektedir.Moskova'da nerede kayak yapmak

Yeni başlayanlar için yokuş aşağı kayak

Sadece bu türlere katılmak istiyorsanSpor, Kuzey Butovo'ya git. Bu çok kolay, herhangi bir sorun ve hileler olmadan yamaç "Mavi Kuş" - Moskova'nın yeni çeyreğinde (SWAD) yer almaktadır. Tüm yıl boyunca üç ila on yedi yaş arası çocuklar için bir paten okulu var. Yükseklik farkı küçük, parça düz - bir kez ve herkes için ideal bir yer "yamaçla mücadele" korkusu kurtulmak için. Ve kar sezonu geçtiğinde bile, Kuzey Butovo'da antrenman durmuyor - sadece tekerlekli patenlerde. Moskova'da kayak yapmaya gidebileceğiniz bir başka yer de, bir başlangıç, Volen parkından beş kilometre uzaklıktaki Stepanovo kompleksidir. Telesiyeji sizi yapay tepenin üstüne götürecektir. Bir kilometrelik geniş ve eğimli bir pist, güzel bir ormanın içinden geçmektedir. Bu komplekste, eksiksiz bir hizmet yelpazesi bulacaksınız: ekipman kiralama, bar ve kafe, bagaj odası, sıcak soyunma odaları.

Daha iyi kayak nerede

Aileler için kayak

Çocuklarla bir yere gitmek bir konudursorumlu. Kayak yapabileceğiniz ve aynı zamanda çocuğun tüm ihtiyaçlarının dikkate alındığı bir yer seçmek gereklidir. Kurkino kompleksi, tüm aile ile eğlenmenize izin verecektir. Ofiste zor bir günden sonra stresi çıkarmak ve yeni bir iş haftasına hazırlamak kolaydır. Kurkino'da, Khimki'den çok uzak olmayan doğal eğim, kış tatillerini 30 yıldır kayak yapmadan düşünmeyen Muskovitleri cezbetti. Akşamtaki rota iyi aydınlatılmış, kar yakalayıcıları tarafından ayarlanmıştır. Tepenin üst kısmında iki adet drag lift teslim edilecektir. Eğitmenler sadece çocukları değil, yetişkin düşmekten korkanları da kayak yapmaya hazırlar. Ekipman (snowboard için de dahil olmak üzere), rahat bir kafe bulunmaktadır. Novo-Peredelkino'da (Orlovo köyü yakınlarında), üç dağ kayak pisti dışında, snowboard için tüm şartlar vardır (Big Air ve Half Pipe güzergahı). Bebekler için bebek asansörlü özel bir eğim ve donanımlı bir rota çalışır.Kros kayağı nereye gitmek

Banliyölerde kayak yapmaya nerede gidebilirim?

Novo-Peredelkino'da yamaçlar tamamen yapaydır. Böylece, iki yüz metrelik bir güzergâh ve 50 metrelik bir yükseklik farkına sahip olan rotanın tüm eğrileri, paten için çocukların daha iyi bir şekilde eğitilmesi için düşünülmüştür. Ayrıca bir iniş borusu da var. Çocuğunuzu bir çocuk ve gençlik spor okuluna yazabilirsiniz, ancak hiç kimse harika bir hafta sonu geçirmek için banliyölerde bu muhteşem yeri ziyaret etmenizi yasaklamaz. Sifonda bile, tabancalar tarafından sabit bir kar örtüsü sağlanır ve çukurlar kar yakalayıcılarını ortadan kaldırır. Asansörlerde esnek bir indirimler sistemi vardır, aylık abonelik satın alabilirsiniz. Dağ kayağının pek çok hayranı, henüz üç yıl önce Dmitrovsky bölgesinde Yakhroma Park'ın açıldığını bilmiyor. Bu süre zarfında gerçek bir çare haline geldi. Bütün hafta sonu için kayak yapmaya gideceğini düşünüyor musun? Volen Park ideal bir seçimdir. Geliştirilen kayak altyapısına ek olarak, küçük bir otel, teraslı bir dağ evindeki kafe-restoran ve yüzme havuzu da bulunmaktadır.

Yaz aylarında kayak yapmak için

Moskova yakınlarındaki kayak tesisleri

Evet, evet, burada ve benzeri var. Kayak yapmaya daha iyi nereye gideceğinizi merak ediyorsanız, en ideal seçenek Sorochany olacaktır. Moskova Uluslararası Havalimanı'ndan Dmitrovskoe otoyolunun sadece elli kilometre kadar uzağında ve Avrupa standartlarında hizmet ile gerçek bir tatil beldesine kavuşuyorsunuz. Sorochany'de her zaman iyidir - sonuçta Klin-Dmitrovsky sırtının ekolojik olarak temiz bölgesinde bulunurlar. Ama kışın burada - sadece bir peri masalı. Eşsiz yapay kar yapma sistemi, mevsimi sadece nisan ayı sonuna kadar uzatmakla kalmaz, aynı zamanda rotadaki sislerin önüne geçilmesini de önler - rotayı dondurmanın kaçınılmaz yan etkisi. Alp ya da Pirene beldelerinde olduğu gibi, bir kurtarma servisi ve bir tıp merkezi bulunmaktadır. Farklı karmaşıklık seviyelerindeki on güzergâhı dikkatli bir şekilde düşündüğünüzde, yükseklik farkı 70 ila 90 metre arasında değişir. Kayakçıların ve snowboard düşkünlerinin başlangıcına göre, iki adet telesiyej ve çok sayıda halat çekme halatı vardır, bu yüzden burada hiç kuyruk ve sıra yoktur. Parkurlar uzun - 500 metreden kilometreye kadar, akşamları yanar. Avrupa kayak merkezlerinin yanı sıra, çocuklarla da buraya gelebilirsiniz. Çocuklar için bir oyun odası var.Banliyölerde kayak yapmaya gitmek

Moskova'da nerede kayak yapmak için?

Kendinizi bir gezi ile rahatsız etmeyin ve rahatsız etmeyintren istasyonları ve buradan Moskova bölgesi köylerine trenle. Sermayenin kendisinde, karlı yollarda bir esintiyle gezmek için yeterli eğim vardır. Ve bu tür eğlence her gün karşılanabilir. Haritayı aç ve hangi parka evin en yakın olduğunu görüyor musun? Molodezhnaya ve Krylatskoye metro istasyonlarından, bir saatin çeyreğinde, 150 ila 300 metre uzunluğundaki dokuz parkurun çalıştığı muhteşem eğime ulaşabilirsiniz. Kayak kayakçılarının başında üç çapa ve beş desteksiz asansörler teslim edilir. Moskova'da rutubetin gecenin çoktan geldiğinden korkmayın - Krylatskiye Tepeleri en yeni kar yapma ve aydınlatma sistemlerine sahiptir. Burada ayrıca tam kayak ekipmanı da kiralayabilirsiniz (üç yüz cu'luk bir depozitoya ihtiyacınız var). Oktyabrskoye Pole ve Sokol metro istasyonlarından inişlere ulaşabilirsiniz, ancak otobüs 691 veya troleybüs 19'a geçmelisiniz.

Nereye kayak yapmak

Kros kayağı hayranları için

Bu spor hem daha popülerprofesyoneller ve amatörler. Boynunuzu keskin bir virajda döndürme korkusu olmadan, ormanda veya parkta koşu yapmaktan tam bir tatmin olsun - klasik kurs veya "kaykay" - iyi bir peri masalı değil mi? Peki, Moskova'da kayak yapmak nereye? Sokolniki'de her yıl kışın 45 kilometrelik kros parkurlarına hazırlanın. Kayak pistlerinin ardında, kar küreği tarafından çukurları ortadan kaldıran özel çalışanlar aranmaktadır. Sokolniki'de çeşitli ekipman kiralama noktaları vardır. Tatilciler ve İzmaylovsky Park'ta yaklaşık olarak aynı koşullar yaratıldı. Her iki parçasında da kayma yapabilirsiniz. Kiralama ofisi "Partizanskaya" metro istasyonuna bitişik girişte yer almaktadır. Meraklılar otoyolunun yanından (Avangard stadyumunun yakınında) sekiz kilometre uzunluğunda özel bir "kayak serpantin" var. Fili parkında kros kayağı için iyi koşullar yaratılmıştır.

Kırsal kesimde kros kayak

Nereye kayak yapabilirimKarla kaplı göknar ve çam ormanları, kristalTemiz hava ... Haftasonları için şehirden ayrılıyoruz. Banliyölerde kros kayağı nereye gidilir? Bu sporun tecrübeli hayranları oybirliğiyle onaylıyorlar: Romashkovo'da. Bu orman parkı, Moskova Çevre Yolu'nun 57. kilometresi için gerildi. Güzergâhın 17 km uzağında heyecan verici yürüyüşler ve inişler ormandan geçer. Sık sık uluslararası yarışmalar olduğu için kayak pisti örnek bir durumda tutulur. Metro istasyonları "Boulevard D. Don" ve "Yasenevo" otobüsler "Bitza" rekreasyon alanı için. Burada klasik ve sırt hareketleri için pistler profesyonel olarak hazırlanmıştır.

Yaz bir engel değil

Her zaman kendini formda tutmak istiyorsan,Daha sonra yaz aylarında ve Moskova'da kayak yapabileceğiniz birkaç yer var. Bunlardan biri Vorobyovy Gory. Profesyonel kayakçıları eğiten bir spor okulu var. Ve yaz aylarında onlar için yapay bir yol ile donatılmıştır. Ve elbette, ünlü "Snezhkom" un yerini görmezden gelemeyiz. Onun liderleri Birleşik Arap Emirlikleri, kayak deneyimini benimsemiş ve bu nedenle, kapsama var - kar ve buz değil su bulamaç. Buz kazası teknolojisi, pistte mükemmel bağıl nem ve görünürlük sağlar.

Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 2019

Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 2019

Related news

 • Bu Sene Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Film
 • SEN
 • Yumurta Diyeti ile 15 günde 15 kilo verin
 • Çok İzlenen Videolar
 • Ekşili Köfte Tarifi Videosu

 • Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 19

  Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı


  Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 99

  Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 49

  Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 30

  Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 77

  Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 23

  Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 69

  Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 20

  Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 7

  Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 47

  Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 58

  Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 89

  Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 99

  Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 19

  Moskova ve banliyölerinde nerede kayak yapmalı 24