Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecekMoskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek


Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek 98 15.02.2019, 01:12

Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek?

Barnaul bir şehirdirKrasnoyarsk Bölgesi. Bölgenin idari merkezi ve endüstri, ulaşım ve ekonomi alanlarında da önemli bir yer tutmaktadır. Makale, Moskova-Barnaul güzergâhı, zaman farkı, yolun özellikleri ve diğer pek çok şeyle ilgilenecek.

Şehir hakkında genel bilgi

Barnaul geniş ve modern bir şehirdir.Krasnoyarsk Bölgesi'nde yer almaktadır. XVIII yüzyılın sonunda oluşmuştur, dolayısıyla, varlığı boyunca zengin bir tarih birikmiştir. 1937'de yerleşim, Altay Bölgesi'nin idari merkezi statüsünü aldı. Şimdi, Barnaul aglomerasyonunun merkezi kadar bölgesel önemi olan bir şehir. Şehrin 2019 verilerine göre 633 binden fazla insan var. Nüfusun sayısına göre Rusya Federasyonu genelinde derecelendirmede 21. sırada bulunuyor.

moskova barnaul zaman farkı

Başlangıçta, Barnaul küçük olarak ortaya çıktı.gümüş eriticinin yanındaki yerleşim. Bu 1730'da oldu. Sonra şirkette çalışan yaklaşık 200 kişi yaşıyordu. Yavaş yavaş yerleşimin gelişmesi ve 1771'de şehrin statüsü alındı. Şimdi, Sibirya'nın büyük sanayi, ticaret ve kültür merkezi.

Moskova ve Barnaul arasında saat dilimleri gelince, zaman farkı oldukça büyüktür. Bu konuyu daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Moskova ile Barnaul arasındaki zaman farkı ne kadar büyük

Yani, nasıl ayrıntılı bir şekilde anlamaya değer.Bu şehirlerde zaman farklıdır. Barnaul, Krasnoyarsk zamanının saat dilimini ifade eder. UTC koordinat sistemine göre ofset +07: 00'dır. Moskova ile Barnaul arasındaki saatlik farkı karşılaştırırsak, +0.4: 00'dır. MSC + 4 olarak belirlenmiştir. Böylece, sabah saat 12'de başkentte olduğunda, o zaman Barnaul'da sabah saat 4'te. Bu önyargı kalıcıdır.

Zaman dilimi Krasnoyarsk zamanı hemen geçerliSibirya'da bulunan 8 bölgede. Buna Khakassia, Altay ve Tuva cumhuriyetleri dahildir. Krasnoyarsk Bölgesi'ne ek olarak, bu zaman diliminde Altay Bölgesi'nin yanı sıra çeşitli bölgeler bulunur: Tomsk, Kemerovo ve Novosibirsk.

Bu saat diliminin varlığı sırasındabirkaç değişiklik yapıldı. 1993 ve 2019 yılları arasında Bileşiminde birçok bölgeleri sınırdışı: Novosibirsk bölge (o 2016 yılında geri getirildi), Tomsk bölgesi (geri 2016 yılında), Altai Krai ve (arka 2016 yılında) Altay Cumhuriyeti, Kemerovo bölgesi (geri 2014 yılında). Tüm değişikliklerden sonra, bu zaman dilimi, 1981'de SSCB'de olduğu gibi, kompozisyonda aynı oldu.

Dolayısıyla, Moskova ve Barnaul arasındaki zaman farkını parçalara ayırdık. Şimdi bu harika şehre başkentten nasıl ulaşılacağı hakkında konuşmaya değer.

Barnaul'den Moskova'ya nasıl gidilir?

Muhtemelen, bu şehirlerin belli oldubirbirinden oldukça uzaklar. Böyle bir sonuç, Moskova ile Barnaul arasında zaman içinde büyük bir fark görerek yapılabilir. Her halükarda böyle bir yolculuğa çıkmaya karar verenler, yol uzak görünecek. Düz bir çizgide şehirler arasındaki mesafe 2,934 km. Barnaul'a ulaşmak için herhangi bir uygun yolu seçebilirsiniz: uçakla uçmak veya trene binmek.

Birçok insan büyük seyahat etmeyi tercih ediyordüzlemle mesafeyi, böylece zaman tasarrufu ve bazı durumlarda para. Sermayeden bir uçak bileti yaklaşık 8.087 ruble için satın alınabilir. Uçuşlar Domodedovo ve Sheremetyevo havaalanlarından gönderilir. Yolculuk süresi seçilen uçuşa göre değişir. Minimum uçuş süresi 3 saat 30 dakika, maksimum süre 4 saat 5 dakikadır. Uçuş süresi boyunca, Moskova ile Barnaul arasındaki zaman farkını eklemeyi unutmayın. Ancak, uçak istenen hedefe ulaşmak için tek yol değildir. Diğer seçenekleri göz önünde bulundurmaya değer.

Moskova ve Barnaul arasındaki fark

Tren yolu

Birçok insan trenle seyahat etmeyi tercih ediyor. Gerçekten, bu seçenek özellikle küçük çocuklu aileler için uygun olabilir. Başkentten Barnaul'a demiryolu ile ulaşılabilir. Trenler, her gün Kazan ve Yaroslavl istasyonundan hareket etmektedir. Bir aktarma ile hem doğrudan yollar hem de güzergahlar vardır. Doğrudan uçuşta seyahat süresi 2 gün 10 saattir. Nakillerle giderseniz, Omsk ve Novosibirsk'de gerçekleştirilir. Novosibirsk üzerinden yolculuk biraz daha uzun sürer - 2 gün 17 saat. Omsk üzerinden giderseniz, 2 gün 7 saat sürecek. Biletlerin maliyeti koltuk tipine bağlıdır. Rezerve koltuktaki bilet fiyatları 2 709 ruble. Bölmeye gitmek için zevk için biraz daha vermek zorunda kalacak - 5 714 ruble.

barnaul ve moskova ile fark

Bir seyahatte Moskova ile Barnaul arasındaki saat dilimlerindeki farkı hatırlamak önemlidir. Böylece, trende yolun bir seçenek olarak da mümkün olduğu sonucuna varılabilir.

Araba ile ulaşmak mümkün mü

Birçok turist kişisel seyahat etmeye alışkınyol tarafından. Moskova'dan Barnaul'a bu şekilde girebilirsiniz. Ama yol oldukça uzun. Tabii ki, Rusya'da Barnaul ile Moskova arasında daha da fazla farkın olduğu şehirler var, hatta bu durumda bile birçok kişi özel otomobille gidiyor. Güzergâh boyunca bu yerleşim yerleri arasındaki mesafe 3,583 km'dir. Duraksız yolculuk süresi yaklaşık 51 saat 27 dakika sürecektir. Tabii ki, bu şekilde dinlenmeden seyahat etmek oldukça zor olacaktır. Rota birçok büyük şehirden geçiyor, bu yüzden geceyi durdurmak ve harcamak için bir yer bulmak zor olmayacak. Yolda Nijniy Novgorod, Cheboksary, Kazan, Ufa, Çelyabinsk, Kurgan, Omsk ve Novosibirsk gibi şehirler var.

saatlik fark moskova barnaul

Araba ile, gerçekten ilginç oluyor, çünkü doğanın pencerenin dışında nasıl değiştiğini gözlemleyebiliyorsunuz ve aynı zamanda birçok yerle tanışabiliyorsunuz.

Ne görmek

Yolculuğun amacı ne olursa olsun, ödeme yapmaya değerBarnaul'un manzaralarını keşfetmek için biraz zaman. Bu oldukça eski bir şehir ve burada bir sürü var. Bu bölgedeki madenciliğin 100. yıldönümüne adanan bir anıt olan Demidov Sütunu'nu görmek gerekiyor. Zero kilometre görmek ilginç olacak. Bu, Altay Bölgesi'ndeki mesafenin başladığı bir anıttır.

saat farkı Moscow barnaul

Buna ek olarak, şehir güzel mimarinin yanı sıra çok sayıda müze ve tiyatroya da sahip olacak.

Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecekMoskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek

Related news

 • KIA: model aralığı ve açıklaması
 • Asmaçati’da Cumartesi Etkinliği
 • Sıfırdan basmayı öğrenmek nasıl Evde sıkmak için nasıl
 • Alman vatandaşlığına geçişte Türkler birinci
 • Boğaz - Kıtaların kavşağındaki boğaz
 • Ankara Haberleri: Bilkent’te dijitalleşen turizmi tartıştılar

 • Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek 32

  Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek


  Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek 25

  Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek 74

  Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek 32

  Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek 42

  Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek 56

  Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek 49

  Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek 31

  Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek 52

  Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek 51

  Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek 51

  Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek 13

  Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek 38

  Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek 33

  Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek 13