Morkovcha salatası hakkında: menşe tarihi, yemek tarifleri, havuçların kalorili içeriği Korece 2019

Morkovcha salatası hakkında: menşe tarihi, yemek tarifleri, havuçların kalorili içeriği Korece 2019

Morkovcha salatası hakkında: menşe tarihi, yemek tarifleri, havuçların kalorili içeriği Korece 67 30.01.2019, 16:03

"Morkovcha" salatası hakkında: menşe tarihi, yemek tarifleri, havuçların kalorili içeriği Korece

Havuç lezzetli ve sağlıklı bir sebzedir. Çorba, yan yemekler, soslar, soslar, güveçler ve salatalar, çok çeşitli yemeklerin ana bileşenidir. Ülkemizde en popüler yemeklerden biri "Havuç Korece" olan bir atıştırmalıktır. Özlü tadını ve hoş aromasıyla tüketicileri çok beğeniyordu. Bu yemek hakkında daha fazla bilgi için, bu makalede konuşacağız. Salatanın köken tarihini öğreneceksiniz, evde hazırlanması için yemek tarifleri. Sağlıklarını önemseyen ve rakamları izleyenler için çok faydalı olacak, havyarın kalorili içeriğini, Korece, enerji değerini gözardı etmeyeceğiz. Bu yazının faydalı bir portakal sebzesinden lezzetli bir atıştırma hazırlamanız için size ilham kaynağı olmasını diliyoruz.

Kore'de kalorili havuç

Tarihi gerçekler

Havuç pişirmeyi söylemeden önceevde Kore dili olarak size bu atıştırmalık öyküsünü tanıtmama izin verin. "Progenitörü" Kore mutfağının restoranlarında hazırlanan "Kimchi" salatasıdır. İçindeki zorunlu madde, havuç hariç, Pekin lahanasıydı. Fakat Sovyetler Birliği'nde bu sebze yetiştirilmediğinden, ülkemiz mutfak uzmanları onu sadece tarife almamaktaydı. Böylece tamamen yeni ve çok lezzetli bir salata icat ettiler.

Bugün bu çanak zaten satın alınmaya hazırlanabilirpratik olarak herhangi bir dükkanda ve pazarda. Ve ayrı olarak bu atıştırmalık için baharat ve mutfaktaki maddelerle pokoldovat da alabilirsin. Öğütülmüş formdaki gerekli tüm bileşenleri içerir. Ancak birçok ev hanımı, havuçları (Orta Asya'da salata olarak adlandırılır) doğal ürünlerden ve baharatlardan pişirmeyi tercih ediyor. Bugün bu sıcak atıştırmalık için bir kaç yemek tarifi düşünüyoruz, ancak önce ürünün yararlarını ve kalorik içeriğini tartışacağız.

Gıda ve enerji değeri

evde Korece havuçHavuçta kalori içeriği, 100 gramda 112.6 kcal'dır. Enerji değeri: proteinler -% 4, yağlar -% 66, karbonhidratlar -% 32.

Bu çanak güvenle çağrılabilirsupervitaminizirovannym. Bileşiminde çok sayıda yararlı iz elementi vardır: nişasta, kül, mono- ve disakkaritler, organik asitler. Buna ek olarak, PP, H (biyotin), E, ​​C, B9 (folik asit), A, B2 (riboflavin) gruplarının vitaminleri bulunur. Demir, nikel, alüminyum, lityum, bor, krom, manganez, kobalt, bakır, iyot, çinko, fosfor, kalsiyum, magnezyum ve diğerleri: Çanak içerdiği mineral maddeler hemen hemen tüm Mendeleyev sistemidir.

Vücut için faydalar

Havuç Korece (ev), ya da daha doğrusu, onunsindirim sisteminin iyileştirilmesine, mide suyunun salınımının arttırılmasına ve iştahın artmasına katkıda bulunur. Turuncu sebzenin bir parçası olan lif, obezite ile mücadeleye yardımcı olur ve metabolizmayı normalleştirir. B ve C vitaminleri, kan damarlarının ve kılcal damarların duvarlarını güçlendirmeye yardımcı olur. Havuçlar karoten açısından çok zengindir. Vücudun içine girerek, cildin, tırnaklarının ve saçlarının sağlığı üzerinde olumlu etkisi olan A vitamini haline gelir. İyi bir görüş sağlamak için karoten kullanılması gereklidir. Buna ek olarak, havuç, viral ve bulaşıcı hastalık döneminde bağışıklık güçlendirmek için bir araç olarak almanız gerekir.

Yukarıdakilerden yola çıkarak, şu sonuca varıyoruz: Hanımları, evlerinin sağlığı için bakmakta, sadece havuçtan nasıl bir vitamin yemek hazırlayacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Ayrıca, sadece yararlı değil, aynı zamanda lezzetlidir. Peki, evde nasıl Korece havuç pişirilir? Birkaç basit tarif sunuyoruz.

Yöntem 1 numara (klasik)

Havuçların kalori içeriği biraz Koreli (sizönceki bölümde bilgi inceleyerek bu kendinizi), bu yüzden güvenle ince bir rakam umurumda olanlar için bile yemek edilebilir. Akut bir atıştırmalık hazırlamak için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacınız vardır:

 • 0,5 kg taze havuç;
 • 100 gr soğan;
 • 100 g rafine ayçiçek yağı;
 • 3 diş sarımsak;
 • 0.5 tsp için. karabiber karabiber ve kırmızı;
 • 1 çay kaşığı. öğütülmüş kişniş;
 • 3 çorba kaşığı. l. sirke (% 6);
 • 1 çay kaşığı. şeker;
 • 0.5 çay kaşığı. tuz.

ev yapımı havuç

Havuçlar özel bir rende üzerine öğütülür. Derin bir kap içine dökün, tuz ve hafifçe ellerinizi değiştirin. Sebze suyunu bırakmak için iş parçasını yarım saat bırakın. Dilimlenmiş soğan ve yağda kızartın. Havucudan sıvıyı çıkarın. Kapta sarımsak, şeker, biber, sirke ve kişniş sıkın. Tüm ürünleri yağdan tavaya dökün, salatadaki soğanların üzerine konulmasına gerek yoktur. Çanak karıştırın ve 2-3 saat bekletin. Gerekirse, bir atıştırmalık ekleyebilirsiniz. Et, balık veya sebze yemekleri için soğutulmuş salata servis edin.

Yöntem numarası 2 (şenlikli)

Korece kuşkonmazlı havuçlar inanılmaz derecede lezzetli ve faydalıdır. Salatanın ilginç bir tadı, ilk kez deneyen herkesi memnun edecektir. Hazırlığı için aşağıdaki ürünlere ihtiyacınız vardır:

 • evde bir Kore havuç nasıl pişirilir1 kg havuç;
 • 300 g soya kuşkonmazı;
 • 1 soğan ampulü;
 • 1/2 su bardağı bitkisel yağ;
 • Korece 1 adet havuçlu baharat;
 • 4-5 adet. sarımsak karanfil;
 • Tuz, sirke (% 9) ve tatmak için şeker.

Tuzlu suda, kuşkonmaz kaynatın, süzünve güzel. Ham havuçlar temizlenir ve pipetle ovulur. Onu şekere ve tuzu döküyoruz, el değiştiriyoruz. Boşaltılan sıvı boşaltılır. Hazırlanışıma hazırlanmak için bir poşet döküyoruz, burada sarımsak sıkıyoruz. Salatayı sirke ile serpin. Kuşkonmaz ince doğranmış ve havuç ile karıştırılır. Soğanları doğrayın ve yağlanana kadar yağda kızartın. Salatada sadece sıcak sıvı dökülür. Kütük karıştırılır ve birkaç saat beklemeye bırakılır. Kızartmaya rağmen, Korece'deki havuçların kalorik içeriği bu şekilde hazırlanmamıştır, bu yüzden figürünüzü şımartmaktan korkmadan kullanın.

Morkovcha salatası hakkında: menşe tarihi, yemek tarifleri, havuçların kalorili içeriği Korece 2019

Morkovcha salatası hakkında: menşe tarihi, yemek tarifleri, havuçların kalorili içeriği Korece 2019

Related news

 • Bilgisayar ve oynatıcı için kablosuz kulaklıklar
 • Selülitleri gideren yosun maskesi
 • 1 Eylül 2019 Salı
 • Süs Biberi Turşusu Yapımı Videosu

 • Morkovcha salatası hakkında: menşe tarihi, yemek tarifleri, havuçların kalorili içeriği Korece 9

  Morkovcha salatası hakkında: menşe tarihi, yemek tarifleri, havuçların kalorili içeriği Korece


  Morkovcha salatası hakkında: menşe tarihi, yemek tarifleri, havuçların kalorili içeriği Korece 58

  Morkovcha salatası hakkında: menşe tarihi, yemek tarifleri, havuçların kalorili içeriği Korece 75

  Morkovcha salatası hakkında: menşe tarihi, yemek tarifleri, havuçların kalorili içeriği Korece 57

  Morkovcha salatası hakkında: menşe tarihi, yemek tarifleri, havuçların kalorili içeriği Korece 56

  Morkovcha salatası hakkında: menşe tarihi, yemek tarifleri, havuçların kalorili içeriği Korece 68

  Morkovcha salatası hakkında: menşe tarihi, yemek tarifleri, havuçların kalorili içeriği Korece 3

  Morkovcha salatası hakkında: menşe tarihi, yemek tarifleri, havuçların kalorili içeriği Korece 20