Moraca Manastırı, Karadağ 2019

Moraca Manastırı, Karadağ 2019 Moraca Manastırı, Karadağ

Moraca Manastırı, Karadağ

Bu yazıda birinden bahsedeceğiz.Karadağ'daki en ilginç yerler. Moraca Manastırı, duvarlarında önemli Ortodoks türbeleri bulundurmasa da, yine de önemli bir yer. Karadağ'da istirahat, eşsiz bir kompleks görmeye değer.

Eşsiz bir tarihi eser

Karadağ'daki Moraca Ortodoks ManastırıBalkanlar'daki Orta Çağ'ın en önemli anıtlarından biridir. Sırp Ortodoks Kilisesi'ne bağlı. Şu anda, Karadağ-Primorsky eparşisinin manastırı olarak işlev görüyor.

Eşsiz bir tarihi kompleks yer almaktadır.yüksek dağ kanyonu yakınlarındaki bir tepede pitoresk bir yer. Manastır sadece turistik yerleri görmek isteyen turistler arasında değil, hacılar için de çok popüler.moracha manastırı

Kompleks yola yakın olduğundan, hemen hemen her gezi turunun programına ziyareti dahildir.

Moraca Manastırı: nasıl ulaşılır

Manastıra gitmek zor değil. Tur için bilet satın alabilir ve gruba gidebilirsiniz. Bu turlar Karadağ'daki herhangi bir beldeden düzenleniyor. Ayrıca tapınak kompleksine ve kendinize gidebilirsiniz. Morac Manastırı'nın koordinatları her rehberde listelenmiştir.

Genel olarak, gezginler devam etmeliKolasin ve Podgorica'yı birbirine bağlayan rota (E 65 güzergâhı). Podgorica'nın uzaklığı yaklaşık 60 kilometredir. Bu şehirden günde altı kez tapınak kompleksine giden otobüsler var. Ayrıca Nova ve Budva, Bar, Sutomore, Virpazar, Plevi'den manastıra ulaşabilirsiniz. Bunların her birini doğru yönde otobüs takip ediyor. Genel olarak, ulaşım ile ilgili herhangi bir sorun yoktur. Podgorica-Kolasin yönünü takip ederek herhangi bir uçağa binebilir ve manastırın yakınında durmayı isteyebilirsiniz.

Kompleksin tarihi

Karadağ'daki Moraca Manastırı - bu en çoksıradışı ortaçağ anıtları. Kral Vukan'ın oğlu Stephen tarafından 1252 yılında inşa edilmiştir. Karmaşık aynı ad nehir Moraca doğru kıyısında yer almaktadır.

Gelenek, manastırınYeterince uzağa çıkarılmış özel bir sarı taş. Yerel halk, bir zincir inşa etmiş, birbirine taş geçmiştir. Bu sayede inşaat malzemesinin teslimatı organize edildi. Tabii ki, bu sadece güzel bir efsane, çünkü gerçek hayatta bu gerçeğin mümkün olması mümkün değildi.Karadağ manastır manastırı

Dördüncü yüzyılın sonunda, tapınak kompleksiTürkler tarafından kısmen tahrip edildi, ancak 1574'e kadar kademeli olarak restore edildi. On sekizinci yüzyılda manastır tekrar Türklere saldırdı. Rahipler ellerinde silah almak ve düşmanla savaşmak zorunda kaldılar. Archimandrite Pan Mitrophan ustaca savaşa liderlik etti ve keşişler Türklerin saldırısını geri püskürtmeyi başardılar. Cesur Mitrofan bir madalya verdi ve sonra bir metropol oldu.

Moraca Manastırı açıklaması

Kompleks, Tanrı'nın Kutsal Annesinin Varsayımının katedral kilisesinden, manastır hücrelerine sahip birkaç binadan, küçük bir St. Nicholas kilisesinden oluşmaktadır. Geniş avlu, iki kapı ile yüksek duvarlarla çevrilidir.

Manastır Moraca nehrinin kanyonunda yer almaktadır.dağlarda yüksek. Buna rağmen, her gün çok sayıda turist ziyaret ediyor. Keşişlerin ziyaretçilere çok destek olduklarını belirtmek gerekir. Bu yerin maneviyatını ve güzelliğini paylaşmaya içtenlikle hazırlar. Ayrıca, Moraca Manastırı birçok hacı tarafından ziyaret edilen bir yerdir. Rahipler onlara her zaman yardım edebilirler.manastır moracha nasıl alınır

Dağ kompleksi sessizlik ve huzur ile vurur. Burada hüküm süren emilim, kelimenin tam anlamıyla içeriye nüfuz eder ve dünyaya farklı bir açıdan bakıp, çevredeki güzelliğe hayran kalır.

Yerel türbeler

Karadağ'daki Moraca Manastırı'nda (makalede gösterilen fotoğraf), genellikle insanlar tarafından ibadet edilen önemli türbeler yoktur. Ama yine de, burada aşağıdakileri içeren değerleri vardır:

 1. Freskler ve simgeler.Birçoğu var ve gerçekten çok güzeller. Bunlardan biri, örneğin, peygamber İlyas'a adanmıştır, on üçüncü yüzyıla kadar uzanır ve on bir parça içerir. Fresk çok iyi korunmuştur. Simgelerin ve manastır resimlerinin çoğunun on yedinci ile on sekizinci yüzyıla tarihlendiği dikkat çekicidir.
 2. Kutsal Büyük Şehit Harlampy El- Bu belki de kompleksin en önemli türbesi. Elde tereyağlı tereyağı, farklı ülkelerden gelen hacıları eve götürür.
 3. Oktoikh- Güney Slavların ilk basılı kitabı. 1493'te kuruldu ve kitap Kiril'de basıldı. Ancak Ivan Fedorov'un (Rusya'daki ilk basılı kitap) yayınladığı Havari, sadece yetmiş yıl sonra yayınlandı.
 4. El Yazısı Müjde ve diğer eski belgelermanastırın kütüphanesinde bulunmaktadır.

Varsayım Kilisesi

Moraka Manastırı'nın Varsayım Kilisesi kabul edilir.Balkanlar'daki en eski yapılardan biri. o zaman Karadağ'da kiliselerin çoğu büyük hükümdarların mezarları olarak inşa edilmiştir. Tanrı'nın Annesi'nin Varsayım Kilisesi bir istisna değildi. Bu on üçüncü yüzyılda inşa edilmiştir. Tapınak, antik simgeler ve aynı eşsiz freskler ile ünlüdür. Kilisenin duvarlarında bulunan en önemli kalıntı, ressam Kosma St. Simeon ve St. Savva'nın simgesidir.manastır moracha karadağ fotoğraf

Daha önce de belirttiğimiz gibi, manastır birden fazla kez var.Ortodoks ile her şekilde mücadele eden Türkleri ele geçirdi. Kilisenin çatısını kaldırdılar ve yerel halkın fresklerinin ve simgelerinin korunmasını yasakladılar. Uzun yıllar boyunca, tapınak bir çatı olmadan açık havada duruyordu, bu yüzden kar ve yağmur yağdı. Bütün bunlar freskolara büyük zarar verdi, bu yüzden pek çoğu bu güne kadar hayatta kalmadı.

Kilise sadece on altıncıların sonunda restore edildi.yüzyıl sonra azizlerin arasında yer alan yerel yaşlı Vuchetich sayesinde. Moraka Manastırı kilisesinde, yalnızca Mesih'in ve Bakire'nin yüzlerine ait duvar resimleri korunur. Burada Peygamber İlyasının yaşamından resimler ve çizimler görebilirsiniz.

Kilise oldukça geniş veSilindirik tonozlu bir odadan oluşmaktadır. Yarı dairesel bir galeri ve bir kubbeye sahiptir. Ana giriş, gri mermerden Romanesk tarzında yapılmıştır. Bütün tapınak aynı gri mermer ile karşı karşıya. Kilisenin salonunun ortasında, Prens Stephen'in gömüldüğü bir mezar olan taş bir lahit bulunmaktadır. Tapınağın incisi, orta kısmın girişinde bulunan iki kanatlı kapısı olarak kabul edilir. Fildişi ile dekore edilmiştir. Ayrıca eski geleneklere göre Saint Savva'ya ait tablo, baston ve koltuk da dekore edilmiştir. Bu benzersiz eşyalar çok değerli kabul edilir, çünkü bunlar karmaşık tekniklerle dekore edilmiştir.nehir moracha Manastırı

Yüzyıllar boyunca tapınak insanların yaşamında büyük bir rol oynamıştır. En önemli kararları aldı, okuryazarlık, telaffuz cümleleri ve kopyalanmış kitaplar.

Aziz Nikolaos Kilisesi

Moraca nehrindeki manastırda ayrıca St. Nicholas. İlk tapınak kadar büyük değil, ama çok zengin bir iç tabloya sahip. Kilise 1635 yılında dikilmiştir. Efsaneye göre, Osmanlı hakimiyeti döneminde sıradan evlerde farksız görünüyor tapınaklar inşa ettiler. Eh, binanın içinde beklendiği gibi yapılmış. Bu şekilde, sakinler inançlarını korumaya çalıştılar.

Aziz kilisesinin dikkati çekiyor. Nicholas, Varsayım Kilisesi'nden daha eski bir yapıdır. Binanın mimarisi hiç de tapınak gibi değildir. Yapının uzunluğu ve genişliği beş metredir ve binanın yüksekliği sekiz metreye kadar ulaşmaktadır.

Monastik hücreler

Moraca kasabasındaki manastırın topraklarında(Karadağ), hücrelerin bulunduğu manastır binalarıdır. Şu anda, bu binalar çok modern bir görünüme sahiptir. Ancak, bunlara girmek imkansızdır. Keşişler, orada olan her şeyi yedi mühürle saklarlar, ancak aksi halde çok çekişmeli ve isteyerek iletişime geçerler.moracha manastırı koordinatları

Ayrıca, çitin duvarı boyunca hacılar için küçük bir otel. Buraya buraya gelmek için kendilerini iyi niyetle gelenler için inşa edilmiştir.

Yerel Gezi

Manastırdan çok uzak olmayanlar çok güzeller.görülmeye değer yerler. Yeşil Girdap yakınlarındaki Mtvitsa nehrinde hala Prensi Danilo tarafından inşa edilen ve annesinin anısına saygı duyan antik bir taş köprü var.

Ve Kolasin yakınında bir binanın kalıntıları var.Türkler için bir toz deposu olarak görev yaptı. Efsaneye göre, ortodoks olan yerel bir mimar tarafından inşa edildi ve bu nedenle bina bir haç şeklinde idam edildi. Türkler planını anladığında, hemen onu öldürdüler. O zamandan beri, yapı iyi korunmuştur, ancak amaçlanan amacı için hiç kullanılmamıştır.

Manastır ziyareti yorumları

Moraca Manastırı hakkında yorumlar arzuları ekleBu güzel ve sessiz yeri ziyaret edin. Konuklara göre, kompleks şaşırtıcı derecede güzel, temiz ve temiz. Hatta bir çeşit kukla gibi görünüyor. Eski harabeler ve ikonlar, birçok hacı buraya gelenler. Her iki kilise de içeride çok güzel ve dekorasyonlarıyla şaşırıyorlar. Ancak, içeride fotoğrafa izin verilmez.

Kompleks ve yardımcı binaların tüm avlusu gömülüyeşillik ve çiçekler, hepsi çiçekli bitkiler ile işlemeli. Bir saniyeliğine bu bir manastır değil, bir bahçe gibi görünebilir. Çok sıradışı ve parlak çok renkli kanıt ile bahçede arı kovanı görünüyor. Sanatçının elinin onları boyadığı izlenimi var. Yerel manzara, rahiplerin evlerinde bulunan hindi, ördek ve koyun tarafından tamamlanmaktadır.moracha Karadağ kentinde manastır

Manastır sakinleri çok sakin ve güzelEn fazla sabır gösteren can sıkıcı konuklara bakın. Birçok turist tapınak kompleksini her gün ziyaret eder, bu yüzden erken gelmek daha iyidir. Sabah saat onbirde manastırın yanındaki park yeri zaten arabalarla doludur. Genel olarak, Moraca Manastırı sadece muhteşem görünüyor çok pitoresk bir yerde bulunur. Karadağ'da istirahat etmek, bu harika yeri ziyaret ettiğinizden emin olun. Dahası, bir kural olarak turistler tarafından ziyaret edilen birçok ilgi çekici yer bulunmaktadır.

Ziyaretçiler için ipuçları

Manastıra giderken, hatırlamakta fayda var.uygun görünüm Burada kısa şort, diz üstü ve açık elbiseler giyemezsiniz. Omuzlar ve dizler kapalı olmalıdır. Manzaraları sadece avluda çekebilirsiniz, ancak kiliselerin içinde çekim yapmak yasaktır. Genel olarak, bu bir problem değildir, çünkü birçok kaynakta en eski kalıntı ve fresklerin fotoğraflarını bulabilirsiniz.

Manastır, sabah saat sekizden misafirlerini alır.akşam beşi. Bölgesine giriş tamamen ücretsizdir, ancak isterseniz bağışta bulunabilirsiniz. Kural olarak, birçok insan iki avrodan ayrılıyor. Avlunun ortasında, yakınında sıra sıra yerleştirilmiş kutsal bir bahar var. Buradaki yorgun turistler, şifa gücüne sahip suyla dinlenebilir ve içebilir. Avluda da küçükten büyüğe tüm güzel çanları ile güzel bir çan kulesi bulunur. Garip bir şekilde, ama her ikinci turist ve sesi duymak için iplerden birini çekmeye çalışır.

Başka bir canlı izlenim, parlakÇok renkli kovanların bir arı kovanı, bunlardan biri bir kilise şeklinde yapılır. Genel olarak, manastırın topraklarında, gezinin anısına çarpıcı güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kompleksin duvarının hemen arkasında bir dağ dere akıyor,Rahiplerin içinden küçük bir taş köprü inşa ettiler. Yakınlarda bir kafe var. Burada biraz rahatlayabilir ve bir ısırık alabilirsiniz. Genel olarak, manastırı ziyaret etmek, emanetler için sadece sıkıcı bir tefekkür değil, hoş duygularla dolu oldukça ilginç ve renkli bir keşiftir.

Moraca Manastırı, Karadağ 2019

Moraca Manastırı, Karadağ 2019

Related news

 • Körili havuç çorbası yapılışı ile Etiketlenen Konular
 • Biyorezonans teşhisi. avantajları
 • Kolay Kelle Paça Çorbası
 • Hardal yağının yararlı özellikleri ve halk hekimliğinde kullanımı
 • Etiket: tatil saçları

 • Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ


  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ

  Moraca Manastırı, Karadağ