galeriler Goruntuler Mole: neyin beslediği ve bu yeraltı mermazı nasıl yaşıyor
Mole: neyin beslediği ve bu yeraltı mermazı nasıl yaşıyor 100 03.02.2019, 01:03

Mole: neyin beslediği ve bu yeraltı mermazı nasıl yaşıyor

Her şey hakkında ben duyuldu, ancak birkaç kişiOnları doğal yaşam alanlarında gördüğümü söyleyin. Daha az insan yemek istediklerini bile bilir. Bununla birlikte, tüm bu sorular köylülerin ve kamyon çiftçilerinin hayvan düşmanında yer almalarını engellemez: eğer bölgede çukurlar varsa ve hasat kaybolmaya başlandıysa, köstebek her zaman sorumlu tutulacaktır. Bu küçük "sabotajcı" ne yiyor ve hayat tarzı nedir?

beslemelere göre molAilenin bir üyesi olduğu göz önüne alındığındaböcekler, yemlerinin çoğu solucanlar, böcekler ve böcek larvalarından oluşur. Bununla birlikte, köstebek (ne yediğimiz, daha ayrıntılı anlatacağız) en gerçek yırtıcıdır ve bundan dolayı çoğu kez bir fare, küçük bir kertenkele veya kurbağayı yiyebilir.

Yiyecek miktarı büyüklüğüne bağlıdırhayvan: Optimum koşullarda 25 cm'ye kadar büyüyebilir. Genel kabul gören görüşün aksine, benlerin tamamı kör değildir. Tabii ki, çoğu birey için, gözler evrim sürecinin bir sonucu olarak tamamen kaybolmuştu.

Ancak bazen gözleri görebileceğiniz benlerden gelin. Onlara tam teşekküllü bir görüş organı deyin imkansızdır, çünkü en iyi ihtimalle, hayvana karanlık veya ışık fikri verebilirler.köstebek ne besler

Köpek ne anlamda organ tarafından yönetilemezse sizce ne düşünüyorsunuz? Kör bir yaratık yiyip avını göremeyecek ne içeriyor? Tabii ki, iyi gelişmiş bir koku duyusu olmadan yaşayamaz.

Bir köstebek burnu uzunca bir yer tespitçisine yeniden doğmuş,küçük pembe bir gövdeye benzeyen. Hayvan çevresindeki alanı sürekli kontrol eder ve efendisine potansiyel gıdaların, düşmanlar veya cinsel ortakların yakınlığı hakkında bilgi verir.

Küçük beyin köpeğinin çoğu alıryiyecek bulmaktan sorumlu bölge. Herhangi bir köstebek (ne yediğimiz, zaten öğrendik) kuduz metabolizması olan küçük bir memelidir. Vücudunun günde çok fazla gıdaya ihtiyacı var, ki bu kendi kilosundan daha fazla.

Ve bu nedenle bu yorulmaz yiyen saat yuvarlaksürekli olarak bir enerji kaynağına ihtiyaç duyan yeni hareketleri kırar. Bu tür yorulmak bilmeyen faaliyetlerden ötürü, molehill'lerin bazen onlarca kilometre boyunca esneterek, sadece sahiplerin onları anlayabileceği karmaşık sistemlere dokunarak.

köstebek yaşam alanıGenel olarak, köstebek habitatının kendisiCildinin sürekli aşınması ve bu nedenle nadir bir kaliteye sahiptir. Zor "çalışma koşulları" nedeniyle, mol kat, yılda üç kez tamamen yenilenir. Herhangi bir modacı köstebek kürkün benzersiz olduğunu bilir: sahibinin onu geri almak, bükmek, özellikle lezzetli solucanlara gitmek zorunda kalması ve hatta küçük bir meydanda açılmasından dolayı hiçbir yönsüzlüğü yoktur.

Cildinin farklı olsaydı, birkaç ay boyunca böyle bir yaşam sürdü.

Onların korkunç gluttony göz önüne alındığında, bu gerekli değildirMoleküllerin tek başına, büyük bir av topraklarına ihtiyaç duymaya zorlanmış olmalarına şaşıracaksınız. Sadece çiftleşme dönemlerinde bulunurlar, sonra dağılırlar ve dişi yalnız doğurur ve 5-10 genç beslenir. Sadece iki ay anneleriyle birlikte, sonra serbest bir yolculuğa çıkıyorlar.

Yani, köstebekün beslediği ve yaşam şeklinin ne olduğunu öğrendiniz.

Mole: neyin beslediği ve bu yeraltı mermazı nasıl yaşıyorFotograf resim fotograflar Goruntuler

Related news

 • 4 günde zayıflama
 • Halkbank kredi kartı borcu yapılandırması nasıl yapılır Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi
 • Tek fazlı devre kesici: açıklama, cihaz ve bağlantı

 • Mole: neyin beslediği ve bu yeraltı mermazı nasıl yaşıyor 50

  Mole: neyin beslediği ve bu yeraltı mermazı nasıl yaşıyor


  Mole: neyin beslediği ve bu yeraltı mermazı nasıl yaşıyor 70

  Mole: neyin beslediği ve bu yeraltı mermazı nasıl yaşıyor 72

  Mole: neyin beslediği ve bu yeraltı mermazı nasıl yaşıyor 23

  Mole: neyin beslediği ve bu yeraltı mermazı nasıl yaşıyor 43

  Mole: neyin beslediği ve bu yeraltı mermazı nasıl yaşıyor 77

  Mole: neyin beslediği ve bu yeraltı mermazı nasıl yaşıyor 15