Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı 2019

Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı 2019
15.10.2019

Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı 61

Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı

Mobilya parçaları, özellikle halkalar, çıkıntıherhangi bir mobilya parçasının ayrılmaz bir parçası. Kalitesi, bileşimi ve montajı, ürünlerin dayanıklılığını ve ayrıca dolapların, çekmeceli sandıkların ve kaidelerin düzgün çalışmasını doğrudan etkiler.

Gövde ve cephelerde yeni modellerin üretimi için kullanılan teknolojilerin geliştirilmesi kaçınılmaz olarak uygun şekildeki sabitleme donanımının üretim alanındaki gelişmeleri tahrik etmektedir.mobilya çeşitleri menteşeleri

Bugüne kadar mobilya döngüleri,çeşitleri ve türleri sürekli olarak doldurulan ve iyileştirilen, birden fazla düzine isim vardır. Sınıflandırmaları aşağıdaki parametreler dikkate alınarak gerçekleştirilebilir:

 • Yapının görünüşü.
 • Vücuda bağlanma şekli.
 • Mekanizmanın dönüş açısı.

Hepsini listelemenin bir anlamı yok, çünkü çoğu zamanEn uygun kullanımda temel mobilya dolabı tipleri kullanılır. Tasarım ve kurulum kurallarının özellikleri profesyonel ustalar tarafından iyi bilinir, bu nedenle mobilya üretimi ve kurulumu süreci büyük ölçüde basitleştirilmiştir.

Cephe şekline ve kabinin geometrisine bağlı olarakÜretici ayrıca belirli mobilya döngülerini kullanma yeteneğine de sahiptir. Bu bağlantı parçaları çeşitleri ve çeşitleri düz, diyagonal, yarıçaplı, kavisli cepheleri etkili bir şekilde düzeltebilir.

En yaygın döngü türleri

Kapılar için herhangi bir mobilya menteşesicepheyi tekrar tekrar kapı açılma ihtimali ile cephenin gövdesine sabitlemek için tasarlanmış yarı mekanik bir cihaz.

Birçok ustanın onurlu hayvanları dört menteşeli (fincan) menteşelerdi. Bu tür içerir:

 • Yanlış. Kabin kapısı, kasanın tüm uçlarını tamamen kapaması durumunda vazgeçilmezdir (bir kabin için bir kapı). Mobilya genel gider döngüsü en yaygın ve basit bir tasarımdır.

Mobilya için döngü

 • Polunakladnye. İki dikey cephenin bir dikey kenara bağlanacağı durumlarda kullanılır, farklı yönlerde açılır. Bu şekilde sabitlenen cephelerin her biri, kabinin simetrisini korurken çerçevenin sadece yarısını kaplar.
 • Faturalar. Onların özgünlüğü, kutunun içindeki cepheleri düzeltmek için tasarlandıklarıdır. Yani, bu sabitleme ile, vücudun tüm uçları görünür kalır.
 • Köşe. Adından da anlaşılacağı gibi, bu cihazlar karmaşık geometrik bir şekle sahip dolapları monte etmek için kullanılır. Kural olarak, bu tarz mobilyaların cepheleri farklı açılarda sabitlenir (30'dan itibaren)yaklaşık175'e kadaryaklaşık).
 • Ters. Sadece bu tür döngüler 180'lik bir cephe deplasmanı sağlayabiliryaklaşıkaçık pozisyondaki kapının kapalı olanla aynı düzlemde olduğu.

ters mobilya döngüYukarıdaki cihazlara ek olarak, ayrıcaKatlama cephelerini sabitlemesine izin veren çeşitleri var. Bazı tip bağlantı elemanları kayar yapıların çalışmasını sağlar veya sadece yatay değil dikey düzlemde de (yukarı veya aşağı) kapıyı açmayı mümkün kılar.

Bağlama gerektirmeyen menteşeler: basitlik ve kurulum hızı

Yukarıda açıklanan döngülerden farklı olarak,hangi ataşmanların özel freze gerektirdiğini, bağlama olmadan üst kısımdaki mobilya döngülerinin daha kolay monte edildiğini. Bu model acemi ustalar ve kendi kendine onarım sevenler tarafından tercih edilir.Bağlama olmadan mobilya döngüleri

Bu döngü ahşap veya metal bir kapının iç kısmına bağlanır. Bu cihazların doğru çalışması için önemli bir koşul doğru işaretleme.

Kapı kapatıcılar ve amortisörler - kalite döngülerinin ana özelliği

Uzmanlar günaha boyun eğmeyi tavsiye etmiyorMobilya pahasına tasarruf edin ve ucuz mobilya döngüleri kurun: Daha yüksek bir fiyata cihazların fiyatı yüksek kalite ve dayanıklılık ile telafi daha fazladır. Farklı satıcılar tarafından sunulan Maliyet döngüler önemli ölçüde farklıdır. 2-7 Euro - kolay montaj için, kapatıcı varlığıyla, 0,5-3 avro fiyat aralığı belirleyebilirsiniz. Standart olmayan cephelerin montajında, bu tür döngülerin maliyeti birim başına 4-7 avroya ulaşabileceğinden, sabitleme aksesuarlarının tipini önceden düşünmek gerekir.

Bu elemanların uzun çalışma kapasitesi içinÜretimde kullanılan malzemeler, kaplama yöntemi ve bileşimi, teknolojik norm ve yönetmeliklere uygunluk, ilave cihazların kullanılabilirliği büyük önem taşımaktadır.Mobilya kapakları

Menteşelere takılan kapak sistemidolap mobilya, iç eşya kullanımını önemli ölçüde kolaylaştırabilir. Çoğunlukla mutfaklar ile ilgilidir, ancak dairenin diğer odalarında bulunan gardıroplar, dolaplar ve dolaplar için kapının sessiz ve pürüzsüz bir şekilde kapanması da önemlidir.

Mobilya gibi bir tasarımın popülaritesiKapaklarla birlikte olan ilmekler, bu şekilde geliştirilmiş mobilya sahiplerinin satın aldıkları ek bir konfor seviyesidir. Ayrıca bu yaklaşım, cephenin kenarlarını ve kenarlarını cips, çatlak ve bozulmalardan koruyan, mobilyaların daha doğru bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Döngülerin kapanışlarla çalışmasının özellikleri

Kapı kapatmalı mobilya menteşeleribir döngü üzerine monte edilen ve mobilya kapılarının eksik veya çok keskin kapanmasını önleyen bir yardımcı cihaz. İşinin anlamı, çarpma kapısının zamanında yavaşlatılmasında ve kapalı pozisyonda pürüzsüz hale getirilmesinde.

Bir ameliyat mekanizması olarakYağ veya sıvı ile doldurulmuş cihazın gövdesinde gizli yay. Ekonomi sınıfı cihazlarda gaz kullanılır, ancak fonksiyonel özellikleri yağ karışımlarından çok daha düşüktür.

Kapı kapatıcısının tartışmasız avantajı:

 • Mobilya ergonomisini arttırın.
 • Masif cepheler için önemli olan yüksek yük taşıma kapasitesi.
 • Kurulum kolaylığı.
 • Düşünceli tasarım, hangi yağın kapsül içinde kaldığının bozulmasıyla birlikte.
 • Cihaz çeşitliliği ve seçim kolaylığı.
 • Fiyat aralığının genişliği.

Birkaç eksiklik arasındaKapının düşük sıcaklıklarda daha yakın çalışmasını (yağın viskoz hale geldiğini) ve talimatlarda belirtilen kurulum gerekliliklerine dikkatle uyulması gerektiğini listeleyiniz.

Mobilya döngüleri için kapı kapatıcı montajı

Kapı kapatıcı, açısal veya gömülü olduğu gibi herhangi bir ilmekli tepe mobilya ile donatılabilir.mobilya fiyatları menteşeleri

Mobilya satın alırken veya sipariş verirken, herhangi bir satıcıdaher şeyden önce yakınları ile döngüler tavsiye edilecektir. Zaten çalışan mobilyaların geliştirilmesi için, bu cihazların takılı menteşelere monte edilmesi mümkündür. Bu süreç basit ve sahibin kendisi tarafından yapılabilir.

Kapatıcıların ayarlanması

Menteşeleri kapı kapatıcıları ile monte ettikten sonra, dikkatlice ayarlanmalıdır. Bu, gövdede bulunan vidanın konumunu değiştirerek mümkündür.

Ayar, kapının kapanmasının hızını ve düzgünlüğünü belirlemek için tasarlanmıştır ve aynı zamanda cephenin cilde uyum derecesini de etkiler.

Vidayı gevşeterek, kapının çok düzgün ve yavaş kapanması sağlanabilir. Ve tam tersi: sıkıca sıkılan vida, cephenin daha hızlı kapanmasını sağlar.

Mobilya armatürleri için bakım özellikleri

Mobilya aksesuarlarının dayanıklılığı hakkında konuşarak, doğru çalışması için koşullara değinmek gerekir:

 • Her türlü mobilya döngüsünün (özellikle mutfakta) kir ve tozdan zamanında temizlenmesi gerekir. Bu önlemler bir sabun çözeltisi ve temiz peçeteler kullanılarak yapılmalıdır.

mobilya döngüleri türleri

 • Granül aşındırıcı maddeler ile koaksiyel mekanizmanın kontrendikasyonu. Kaçınılması gereken çizikler oluşumu, antikorozif kaplamanın hızlandırılmış aşınmasına neden olur.
 • Cihaz vidalarının zaman içinde sıkılması gerekir. Böyle bir önlem, kapının daima doğru şekilde açıldığından, sarkma veya gıcırdatmadığından emin olmak için gereklidir.
 • Döngüler periyodik yağlamaya ihtiyaç duyar.
 • Kapıyı kapatmak için kapı kapatıcılarına "yardım" etmeyin, bu da cihazın tam çalışmasını engeller.

Dekoratif menteşeler

Provence veya grunge tarzında klasik mobilyaların tasarımı çoğu zaman gizli dekoratif elemanların veya bunların tamamen yokluğunun varlığını sağlar.

Bunun yerine, dekorasyon olarak kullanılabilirlertutamaklar ve mobilya halkaları gibi fonksiyonel elemanlar. Bu parçaların çeşitleri genellikle havai, bu da önden veya yandan görülebilir.kapılar için mobilya menteşeleri

Farklı boyutlardaki bu kelebek halkalar, dolapları, çekmeceli sandıkları, başucu masalarını, sandıkları ve kutuları yapmak için kullanılır.

Vintage bağlantı parçaları ayırt edici bir özelliğistil, metal elemanların kasıtlı yaşlanması olarak kabul edilebilir: pürüzlü boya, çizikler, sıyrıklar veya paslanmayı andıran lekeler.

Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı 2019

Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı 2019

Related news

 • Ali Abdullah Eyüb
 • Davetler İçin Yapımı Kolay ve Şık Topuz Modeli
 • Düşman Kardeşler 11. Bölüm izle
 • Seçim Aydın
 • Efsane Beşli: Karakterler

 • Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı 67

  Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı


  Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı 58

  Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı 72

  Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı 4

  Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı 60

  Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı 17

  Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı 36

  Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı 97

  Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı 45

  Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı 45

  Mobilya döngüleri: çeşitleri. Mobilya döngüleri: tepegöz, açılı, kapanmalı 45