Miroslav Skoryk. besteci 2019

Miroslav Skoryk. besteci 2019
17.09.2019

Miroslav Skoryk. besteci 14

Miroslav Skoryk. besteci

Miroslav Skoryk ünlü bir müzikolog veUkrayna'dan besteci selamlıyor. Skorik hem yerli hem de dünya sanatının gelişimine büyük katkı sağlamıştır. Başarıları için bir çok prestijli ödül aldı. Bu bestecinin işi ve hayatı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bu yazıya hoş geldiniz!

Miroslav Skoryk. biyografi

Gelecek besteci 13 Temmuz 1938'de Lviv'de doğdu.yıl. Miroslav akıllı bir aileden geliyor. Ailesi Viyana Üniversitesi'nde eğitim gördü ve Skorik'in kendisi de efsanevi Ukraynalı şarkıcı Solomiya Krushelnytska'nın büyük yeğeni. İkinci Dünya Savaşı sırasında Miroslava'nın ağabeyi, "Galiçya" bölümünün bir üyesiydi. Savaştan sonra, Avustralya'ya göç etmeyi başardı.

Miroslav Skoryk

Miroslav müzikten çok uzaklaşmaya başladıçocukluk. Ebeveynler çocuğun inisiyatifini destekledi ve 1945'te çocuk müzik eğitimine yerel bir okulda müzikal bir önyargı ile başladı. O zaman bile, Miroslav repertuarında hem Ukraynalı hem de Rus müzisyenleri içeren piyano kompozisyonları yaratmaya başladı. Müzik alanındaki başarılar, ünlü besteci Dmitry Shostakovich tarafından büyük beğeni topladı. Mektubu Miroslav Skorik kişisel arşivinde bu güne devam ediyor.

Sibirya'ya bağlantı

Yine de, Miroslav müzikalde okuduokul sadece iki yıl. Sonuçta 1947 Skorikov ailede, o zaman Ukrayna aydınların çoğu gibi, bu sınır dışı edilmişti. Sonraki sekiz yıl Sibirya'da geçirdiler.

Eve geri dön

Besteciler Birliği

Skorikov ailesi sadece kendi ülkelerine dönmeyi başardı.Kruşçev'in çözülme zamanı. ailesi ile Joseph Stalin Miroslav ölümünden sonra iki yıl şehre taşındı. Genç besteci (Mykola Lysenko adını şimdi Lviv Ulusal Müzik Akademisi) Lviv Devlet Konservatuarı'na Orada girdi. Miroslav Stanislav Lyudkevych yönünde (efsanevi Ukrayna müzikoloğu ve besteci) altında 1955-1960-ler içinde incelenmiştir. 1960 yılında Lviv Konservatuarı'ndan mezun olduktan sonra Miroslav Moskova'ya taşındı. Parlak besteci, Moskova Konservatuarı'nda çalışmalarına devam ediyor. Skorik dört yıldır Dmitri Kabalevski (bilinen müzikal rakam) kanatları altında okuyan. 1964 yılında Miroslav başarıyla tez "Sergei Prokofiev müzik bulunmaktadır." Savundu Bu çalışma sayesinde, doktora aldı.

Diğer faaliyetler

Skorik Miroslav Mihajlovich

1966-1980'ler boyunca Skorik MiroslavMikhailovich prestijli Kiev Konservatuarı'nda kompozisyon öğretti. Daha sonra yetenekli besteci ülkeyi terk etti: uzun bir süre Amerika Birleşik Devletleri'nde çalıştı ve 1996 yılında Avusturya'ya taşındı. 90'ların sonlarında Miroslav anavatanına geri döndü. Skorik 1999 yılında Pyotr Tchaikovsky (NMAU) adındaki Ukrayna Ulusal Müzik Akademisi'nde bölüm başkanı olarak görev aldı. 2002 yılından bu yana, Miroslav Skoryk müzik festivali "KievMusikFest" (organizatör - Besteciler Birliği) sanat yönetmeni olarak ünlü oldu. 2005 yılında besteci jüri üyesi olarak popüler Ukrayna müzik yarışması "Chervona Ruta" ya davet edildi. 2006-2019 boyunca Skorik, NSCU'nun (Ukrayna Besteciler Ulusal Birliği) liderlerinden biriydi. Ve Nisan 2011'de besteci, Kiev Opera'nın sanat yönetmenliğini aldı.

Miroslav Skoryk Müzik

Miroslav Skorik'in müziğin gelişimi üzerindeki etkisiUkrayna'yı abartmak zor. Bestecinin ihtişamı, son yüzyılın 60'ından beri kökenleridir. Daha sonra caz ve rock ritimlerini ilk kez Ukraynalı müziğe sokan Skorik oldu. Ülkenin tüm müzik okullarında çalışmakta olan ciddi müzik, kantat ve önemli konserlerin yanı sıra, Miroslav Rus filmleri için de müzikler yazdı. Bestecinin en ünlü eseri, ünlü Ukraynalı yazar Mikhail Kotsyubinsky'nin hikâyesine dayanan Unutulmuş Ataların Gölgeleri adlı bir kült film için müzik. Buna ek olarak, Skorik, Vasili Stefanik'in "Taş Haç" filminin film uyarlamaları ve Lesya Ukrainka'nın "Prenses" filminin soundtrack'inin yazarı olarak bilinir. Miroslav'nun da kabul ettiği gibi, hala bu güne şarkı yazıyor.

Miroslav Skoryk Müzik

Ayrıca bu besteci sayesinde sahne ışığıBu tür operaları, A. Vakhnyanin tarafından "Yıkanma", Denis Sichinsky "Nikolai Lisenka" nın "Gençlik Senfonisi", vb. "Roksolana" olarak gördü. Yani, Skorik Miroslav Mikhailovich sadece müzikte değil, Ukrayna'da sanatta da büyük bir etkiye sahipti. Şu anda efsanevi bestecinin son başarısı, Ivan Franko'nun "Musa" şiirine dayanan operadır. Skorik'in yeni zihniyeti, son birkaç yıldır Ukrayna'nın kültürel yaşamındaki en önemli olaylardan biri haline geldi. Bu operadan, hem eleştirmenler hem de sıradan seyirciler için tam bir muhabbet vardı.

Miroslav Skoryk. besteci 2019

Miroslav Skoryk. besteci 2019

Related news

 • Fermuardan Harika Bir Kolye Yapımı
 • Hurmalı Kek
 • Ayda 6 Kilo Verdiren Ahmet Maranki Formülü
 • Akrep burcu Akrep kadın, yanı sıra zodyak diğer belirtileri temsilcileri nasıl kazanılır
 • Toplumda iletişimin ana stilleri ve toplumdaki nezaketin rolü

 • Miroslav Skoryk. besteci 38

  Miroslav Skoryk. besteci


  Miroslav Skoryk. besteci 54

  Miroslav Skoryk. besteci 70

  Miroslav Skoryk. besteci 3

  Miroslav Skoryk. besteci 16

  Miroslav Skoryk. besteci 71

  Miroslav Skoryk. besteci 66

  Miroslav Skoryk. besteci 91

  Miroslav Skoryk. besteci 83

  Miroslav Skoryk. besteci 84

  Miroslav Skoryk. besteci 36

  Miroslav Skoryk. besteci 25