Mikhail Konstantinov, Sibirya Federal Üniversitesi (SFU) öğretim görevlisi: görevinden alındı 2019

Mikhail Konstantinov, Sibirya Federal Üniversitesi (SFU) öğretim görevlisi: görevinden alındı 2019

Mikhail Konstantinov, Sibirya Federal Üniversitesi (SFU) öğretim görevlisi: görevinden alındı 45 26.01.2019, 08:27

Mikhail Konstantinov, Sibirya Federal Üniversitesi (SFU) öğretim görevlisi: görevinden alındı.

Bu sene Mart ayında Krasnoyarsk tarafından sarsıldı.Yankılanan Haberi: Sibirya'nın en büyük üniversitesinde öğretmen olan Mikhail Konstantinov, filmi öğrencilere gösterdiği için görevden alındı. Doğru, bu okul saatlerinde oldu ve film programda değildi. Kafa karışıklığı ...

Kısa biyografi

Mikhail Viktorovich Konstantinov 1986'daVictor Petrovich Astafiev'in adını taşıyan Krasnoyarsk Devlet Pedagoji Üniversitesi'nin tarihi fakültesinden mezun oldu. Ulusal tarih bölümünde okudu.

Michael constantinEnstitüden sonra dört yıl öğretmen olarak çalıştı.kırsal alanlarda eğitim gördü ve daha sonra Krasnoyarsk Devlet Ticareti ve Ekonomik Enstitüsü'ne geldi (2012 yılına kadar ayrı bir eğitim kurumu oldu), kültüroloji ve felsefe öğretmek için geldi. Bu kurumda 24 saat boyunca kıdemli bir öğretmen olarak çalıştım. Bilimsel yayınların yazarıdır.

Sibirya Federal Üniversitesi: mini sertifika

En büyük Sibirya ve Krasnoyarsk Üniversitesi - SFU - yapıldı2006 yılında dört ana üniversiteyi birleştirme yöntemi ile kuruldu. Altı yıl sonra, ticareti ve ekonomiyi eklediler. Üniversite yaklaşık sekiz bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Çeşitli alanlarda uzman hazırlar - hem insani hem de teknik. Katılımcıların 139 farklı meslek seçeneği var.

michael c constantin cfuÜniversite, Rusya'daki en iyi ülkelerden biridir ve eğitim kurumlarının çeşitli dış derecelendirmelerinde bulunmaktadır.

"O senin için değil, Dimon"

Muhalefetçi Alexei Navalny ve Savaş FonuMart başında yolsuzluk, "Kendisi değil Dimon" adlı 50 dakikalık bir film çıkardı. Bu, Başbakan Dimitri Medvedev'le ilgili. Filmin yaratıcıları, Medvedev'in pahalı gayrimenkulün sahibi olduğu ve birbirine yakın işadamlarının sayısız varlığından yararlandığını iddia ediyor. Günümüze dökülen andan itibaren Yotube portalında, film yirmi dört milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

Olayların rekonstrüksiyonu

Tarihe geçen sınıfın on dördüncü günündedersin konusu yerine dünya kültürü olan SFU öğretmeni Mikhail Konstantinov, birinci sınıf öğrencilerine yukarıda bahsedilen filmi gösterdi. Onun deyimiyle, devlet parasının nereye gittiğini açıklamak amacıyla gösterdi. Öğrenciler, öğretmenle gördüklerini ve dağıldıklarını tartıştıktan sonra filme baktılar.

сф красноярскTam olarak yedi gün sonra, 21 Mart'taÇok sabah Konstantinov, yüksek liderliğe - bölüm başkanı ve rektöre çağrıldı. O azarlandı ve kendi özgür iradesinin bir ifadesini yazmayı teklif etti. Mihail Konstantinov'un yaptığı şey. Böyle bir öneri için bir gerekçe olarak, politik ajitasyon ve kişisel amaçlarla çalışma süresinin kullanımı sunuldu. Sibirya Federal Üniversitesi'nin bir basın servisi, iddiaların, kampanyanın doğasıyla ilgili herhangi bir çalışmaya getirileceğini ve bunun filmin bir muhalefet olduğu anlamına gelmediğini söyledi.

Eğitim Yasası

Rusya eğitim yasasının 48. MaddesiPedagojik çalışanlar için herhangi bir politik ajitasyonun yasaklandığını belirten üç numaralı nokta var. Ayrıca öğretmenlerin konularıyla ilgili tam bir bilgi vermeleri ve bunu yüksek bir mesleki seviyede yürütmeleri gerektiği söylenir.michael konstantinov öğretmeni

Dolayısıyla işten çıkarmayı düşünürsekEski SFU öğretmeni Mihail Konstantinov, üniversitenin yönetiminin meşru olduğunu açıkladı. Gerçekten de, politik film, okul saatlerinde bile öğrencilere gösterilmemelidir. Mikhail Viktorovich, prensipte bununla da aynı fikirdedir. Kabahatle suç işlediğini söylüyor ... Ama aslında onların talihlerini kovmuyorlar! Kınama - hala her yer.

İlk insandan

Mikhail Konstantinov'un kendisi sayısız röportajdaAşağıdaki tarih öncesini anlatır: Sınıfların yapıldığı sınıfta kışın soğuktu. Muhtemelen eski pencereler var. Kimse yenilerini koymadı, ama onlar yerine polietilen parçaları çivildi. Her seferinde bu polietilene bakarak Konstantinov şöyle demişti: federal üniversite mali tahsis etmiyor mu? Ve eğer öyleyse, o zaman nerede? Mikhail Viktorovich'e göre, yukarıda bahsedilen filmi izledikten sonra, sorularına cevap buldu. Ve öğrencilerle gördüğüm şeyi paylaşmaya karar verdim.

Mikhail Viktorovich, bununla birlikteülkenin ana muhalif üyesine sempati duyuyor, erkekleri kendi tarafında ayakta durmaya çalışmadılar. Sadece videoda belirtilen fikri onlara iletmek istedi. Ve yaptığını iddia etti - öğrencilerin büyük bir kısmı devlet parasının bir yere "yanlış" gittiğini kabul etti. Aynı zamanda Konstantinov, Navalny hakkında herkesin bilmediği bir şey de ekledi ve öğrendiklerinde, öğretmen bakış açısını paylaşmadılar.

Birisi oyunculuğun destekçisicumhurbaşkanı, biri diğer muhalifleri destekliyor ve birisi genellikle siyasetten uzak. Bütün bunları tartıştıktan sonra her düşünceyi dile getiren Konstantinov ve öğrenciler dağıldılar. Ve sonra ... Dahası - bilinmemektedir, ancak Mikhail Viktorovich, öğrencilerin evde mesleklerini geçmiş akrabalarıyla paylaştığına inanmaktadır. Birisinin akrabasının muhtemelen "gerçek bir vatansever" olduğu ortaya çıktı ve üniversitenin liderliğinin ne olduğuna olan ilgisinin getirdi. Tabii, elbette, kendi kısmındaki değişikliklerle. Bundan sonra Konstantinov, "tek bir yolun olduğu" halıdan çıktı - yolda.

Eşyalarını aynı günde, aynı günde topladı.tamamen hesaplandı. O zamandan beri, uzun yıllar boyunca yan yana çalıştığı meslektaşlarından hiçbiri hayatında görünmedi. Bu, elbette, eski öğretmeni etkiler. Sadece öğrencilerin desteklediği, çok sıkıldığı ve birkaç kişinin daha önce çalıştığı SFU'dan olmadığını söylüyor. Yine de pişmanlık duymuyor: Çevresindeki insanları farklı bir açıdan tanımasına ve genel olarak hayata yeni bir dönüş sağlamasına yardımcı oldu.

Yandan görüntülemek

Haber geldiğinde Mikhail Konstantinovreddetti, farklı tepki gösterdi. Onun öğrencileri de aynı fikirde değillerdi. Birisi öğretmenin gerektiği gibi davrandığına inanır, birisi ona iyi bir öğretmen ve dürüst bir kişi olarak hitap eder. Konstantinov'un istisnai politizasyonundan bahsedenler de var, konuyla ilgili dersler yerine sadece onlarla siyaset görüşmelerinin yapıldığını ilan ediyorlar. Yaklaşık aynı üniversitenin liderliği tarafından bildirildi, bir kereden fazla Michael Viktorovich'in yasakladığı konularla ilgili düzenlemeleri ihlal ettiği - yetkililere karşı muhalefetini açıkça dile getirdi. Konstantinov bunun doğru olduğunu itiraf ediyor - o makamlar ile bir yıl boyunca iyi şartlarda bulunmamıştı. Filmdeki durumun son damla olduğu ya da beklendiği ve mutlu bir şekilde ele geçirildiği gerekçeydi.

michael konstantinov görevden alındıUzun zamandır çalışan eski meslektaşları KonstantinovSFU'nun çalışanları değiller, böyle bir tuhaflıktan vazgeçme fikrini dile getirdiler. Bu, kişinin görevlerini yerine getirmemesi için doğrudan bir başarısızlıktır, onun için bir kınama ilan etmek, bir kişiyi yetkinliğini kontrol etmek için onaylamak, ancak uzun yıllar boyunca hizmet ettiği yeri terk etmeye zorlamak zorunda değildir. Yasa, öğrencilere şiddet uygulamış, kurumun tüzüğünü ihlal etmiş ya da göreve seçilmediyse, pedagojik alandaki bir çalışanı görevden almanın mümkün olduğunu söylemektedir. Yukarıdakilerin hiçbiri, Mikhail Konstantinov işlemedi. Bir öğretmenin “sorması” için bir başka neden de saygın bir yaştır. Ama Konstantinov'un emekli olmasından önce bile henüz 53 yaşında değil, hala “büyüdü”. Ne burada saygıdeğer!

Aynı zamanda uzun zamandır bir sır değildi.herhangi bir liderlik, belaya tırmanmayan itaatkar ve sessiz astları sever. Dolayısıyla, idarenin “dağıtımın altına girmemesi” için dolaylı bir neden olarak hizmet edemezler. Krasnoyarsk'ta SFU için adil mi - kim bilir ... Ama çok çabuk bir penaltı oldu. Ve bu yeterince tuhaf.

Mikhail Konstantinov, Sibirya Federal Üniversitesi (SFU) öğretim görevlisi: görevinden alındı 2019

Mikhail Konstantinov, Sibirya Federal Üniversitesi (SFU) öğretim görevlisi: görevinden alındı 2019

Related news

 • Rüyada Leblebi Tozu Ve Şekeri Görmek Ne Anlama Gelir
 • KARE KUTULU EL YÜZ VE BEBEK LİF YAPILIŞI
 • Taze nane saklamanın pratik yolu
 • Mad. Çocukların ve ergenlerin cinsel dokunulmazlığını korumak için Rusya Federasyonu Ceza Kanununun 134üncü maddesi

 • Mikhail Konstantinov, Sibirya Federal Üniversitesi (SFU) öğretim görevlisi: görevinden alındı 65

  Mikhail Konstantinov, Sibirya Federal Üniversitesi (SFU) öğretim görevlisi: görevinden alındı


  Mikhail Konstantinov, Sibirya Federal Üniversitesi (SFU) öğretim görevlisi: görevinden alındı 44

  Mikhail Konstantinov, Sibirya Federal Üniversitesi (SFU) öğretim görevlisi: görevinden alındı 52

  Mikhail Konstantinov, Sibirya Federal Üniversitesi (SFU) öğretim görevlisi: görevinden alındı 46

  Mikhail Konstantinov, Sibirya Federal Üniversitesi (SFU) öğretim görevlisi: görevinden alındı 32

  Mikhail Konstantinov, Sibirya Federal Üniversitesi (SFU) öğretim görevlisi: görevinden alındı 48

  Mikhail Konstantinov, Sibirya Federal Üniversitesi (SFU) öğretim görevlisi: görevinden alındı 20