Meslek stringer. Bu kim pekiMeslek stringer. Bu kim peki


Meslek stringer. Bu kim peki 45 06.02.2019, 21:49

Meslek stringer. Bu kim peki?

Hepimiz gazetecilerin ne yaptığını biliyoruz. Fakat bugün bu mesleğin yönlerinden birini anlatarak şu soruyu yanıtlamayı öneriyoruz: “Stringer - bu kim?” Sonuçta, bu kavram herkese aşina değil, bu gazetecilerin çalışmalarının meyveleri neredeyse her gün televizyonda ve yazılı basında görüyoruz. bilgileri.

bu kim kiriş

Stringer - bu kim?

Bu mesleğin temsilcileribağımsız veya serbest muhabirler. Her şeyden önce, stringerler medyayı görsel materyallerle sağlayan kişiler, yani kameraman ve fotoğraf muhabirleri. Ancak, bu mesleğin temsilcileri, belirli olayları kapsayan veya röportaj yapan radyo, televizyon veya gazeteci olabilir. Buna ek olarak, soruyu cevaplama: "Stringer - bu kim?", Çoğu zaman, bu insanların zor şartlarda çalıştığı anlaşılmalıdır. Bu yüzden, çoğu zaman aşırı olayları kapsarlar: savaşlar, doğal afetler, terör eylemleri, vb. Bu, mesleğin ismine, aslında, İngilizce tercüme, "stringer", "string, string" anlamına gelir.

Mesleğin özellikleri

Medyada daha sert bir gazetecinin olduğuna inanılıyor.Kendisine emanet edilen herhangi bir iş ile mükemmel bir şekilde baş edebilen, alanında çok iyi bir para aldığı gerçek bir profesyonel. Diğer tüm serbest gazetecilere sık sık sıradan serbest düşenler olarak kabul edilir. Bu nedenle, örneğin, askeri operasyonların yürütüldüğü bir sıcak noktaya bir tayin ile bir gönderici gönderilebilir. Ve eğer düzenli bir serbest meslek sahibi bir nedenden ötürü röportajı geciktirebiliyorsa ya da işveren için gerekli olan fotoğraf ya da metinle geç kalıyorsa, kordon asla böyle bir duruma izin vermeyecektir. Bu bağlamda, böyle muhabirler bir çeşit gazetecilik olarak kabul edilir.

gazeteci gazeteci

Stringer'ın profesyonel özellikleri

Bu konuda kariyer yapmak içinyönü, bir gazetecinin kişisel nitelikleri bir dizi sahip olması gerekir. Bu arada, bu özellikler stringerler işlerini yapmalarına sadece yardımcı olabilir, ancak genellikle aşırı durumlarda hayatta. bağımsızlık, cesaret, eğitim, yaratıcılık yüksek düzeyde, sezgi geliştirilmesi ve muhabirin içgüdüsü, iyi bir fiziksel koşul ve dayanıklılık, güçlü bir karakter, dayanıklılık ve dayanıklılık, farklı durumlar, dayanıklılık, azim, sabır kendini kontrol etme yeteneği: Yani, size kiriş temel nitelikleri sunuyoruz , verimliliği, stres toleransı ve açıkfikirlilik.

Tıbbi Kontrendikasyonlar

Boyacı çok tehlikeli bir meslek olduğundanzihinsel ve fiziksel yorgunluk ile birleştiğinde, bu yönde kariyer yapmak isteyen insanlar için bir dizi tıbbi kontraendikasyon vardır. Aşağıdakileri içerir:

- Sinir ve zihinsel hastalıkların varlığı;

- Kas-iskelet sisteminin çalışmasında ihlaller;

- Solunum veya kardiyovasküler sistem ile ilişkili hastalıklar;

- görme bozukluğu ve işitme engelli;

- kronik bulaşıcı hastalıkların varlığı.

stringer meslek

Bir stringer ne bilmeli?

Bir stringer olarak çalışmayı planlayan bir gazeteci,bir dizi özel bilgi ve beceriye sahip olmalıdır. Bunlar arasında, arazide gezinme yeteneği, profesyonel ekipmanla başa çıkabilme becerileri (her ikisi de işyerinde muhabirlerin kullandığı ve doğal afetler ve askeri operasyonlar alanında kullanılan).

Bir stringer nasıl olunur?

Hazırladıkları özel kurumlar yokBu mesleğin uzmanları yok. Kural olarak, çoğu kirişler daha sonra becerilerini geliştiren ve sıcak noktalarda serbest gazeteci olarak çalışmaya başlayan gazetecilik fakültesi mezunlarıdır.

Yani, bugün "stringer" kelimesinin ne anlama geldiğini, kim olduğunu ve ne yaptığını öğrendik. Bir meslek seçerken bu bilgilerin size faydalı olacağını umuyoruz.

Meslek stringer. Bu kim pekiMeslek stringer. Bu kim peki

Related news

 • ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson
 • Bir kızı nasıl kavramak
 • Pençeli bir ailenin küçük bir maymun neye benziyor

 • Meslek stringer. Bu kim peki 54

  Meslek stringer. Bu kim peki


  Meslek stringer. Bu kim peki 8

  Meslek stringer. Bu kim peki 7

  Meslek stringer. Bu kim peki 95

  Meslek stringer. Bu kim peki 88

  Meslek stringer. Bu kim peki 3

  Meslek stringer. Bu kim peki 74

  Meslek stringer. Bu kim peki 73