Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 2019

Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 2019
30.03.2019

Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 63

Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı? Mercury'nin bir arkadaşı var mı?

Bizden önce yanıp sönen Kozmik cisimlerçoğunlukla atlasların sayfalarında, monitörlerin ve TV'lerin ekranlarında canlı bir ilgi uyandırır. Güneş sistemimiz hakkında, geçen yüzyıl için, uzay teknolojisinin gelişimi ileriye doğru atıldığında bir sürü veri topladı. Bununla birlikte, Güneş'in komşusu olan gezegenlerin, astronotik ve astronomiden uzak insanlar bilinmiyor.

Güneş sisteminin küçük gezegenlerinden birinde,Bu makalede konuşacağız. Güneşe en yakın olan bu gezegen Merkür, en küçüklerinden biridir. Siz ne düşünüyorsunuz, bu cennette gizli ne gizli? Bunu çözmek için önce Merkür uydularının olup olmadığını hatırlamanız gerekir. Zor, değil mi? Ve şimdi eğlenceli astronomik gerçeklere bir geziye çıkıyoruz.

civa uyduları

Mercury hakkında zaten ne biliyoruz?

Okul müfredatında, güneş sisteminin gezegenleri hakkında çok kapsamlı bilgi verilmiyor, ancak genel bilgi sektörü için yeterli.

Merkür - güneş sistemindeki en küçük gezegenlerden biri (Pluto'nun gezegensel sistemin ötesine atılmasından sonra çok küçüktür). Ayrıca, Güneş'e en yakın olanıdır.

Gezegenin bizimle bağlantılı olarak küçük bir kütleyi var.Dünya (yalnızca 1/20). Bu durumda, nesne vücudun en bazı araştırmacılar göre, demir yüksek seviyede ihtiva eden bir sıvı çekirdek vardır.

Buna ek olarak, kaç tane Mercury bilgisine sahibiz biliyoruz: değil. Bununla birlikte, her şey gökbilimcilerin dünyasında öyle belirsizdi ki değil.

Gizemli Göksel Beden: Hipotezin Tarihi

Daha önce de söylediğimiz gibi, doğal uydu varlığı uzun bir bilimsel hipotez değildi. İlginç, zamanında hangi sonuçların verildiğine dayanarak.

Bu, 27 Mart'ta 1974'te gerçekleşti. Şu sıralar gezegenlerarası "Mariner 10" istasyonu Cıva'ya yaklaşıyordu. İstasyonda bulunan aparatta ultraviyole ışınları kaydedildi, ki bu bir priori yolun bu kısmında olmamalıydı. En azından astronotlar öyle düşünmüştü.

Ertesi gün radyasyon yoktu. İki gün sonra, 29 Mart'ta istasyon tekrar Merkür yakın uçtu ve yine ultraviyole radyasyonu kaydedildi. Özelliklerine göre, gezegenden ayrılan bir uzay objesinden gelebilir.

cıvada herhangi bir uydu var mı

Mercury yakınlarındaki nesnelerle ilgili bilim adamlarının versiyonları

Mevcut koşullarda, araştırmaTakımın, Mercury'den uydular olup olmadığı konusunda yeni veriler bulunuyor. Bu iddia edilen nesne ile bağlantılı olarak, bilim adamlarının çeşitli versiyonları vardır. Bazıları bunun bir yıldız olduğuna, başkalarının uydu olduğuna ikna olmuşlardı. En son versiyonun lehine, yıldızlararası bir ortamın varlığına ilişkin mevcut varsayımlarla ilgili bazı veriler söylendi.

Uzun bir süre için, ultraviyole radyasyon kaynağını keşfetmek için Merkür uzayda keşif yapıldı. Ancak, ne o zaman ne de şu anda bu nesne üzerinde veri yoktur.

kaç uyduda civa var

Mercury'de kaç uydu var?

Böylece bilim adamlarının hipotezini tekrarlayabiliriz.Belirli bir Merkür uydusunun tarihsel varlığını not edin. Şu anda Merkür'ün kaç tane uydusu olduğuna dair kesin bir cevap var - doğal değil.

Dönen nesnelerin sayısı üzerindeBu gezegenin etrafında veri yok. İnsan tarafından başlatılan sadece yapay kozmik bedenler, şimdi bu göksel bedenin uydu tanımına uymaktadır.

Yani, Merkür'ün uydusu bir varsayımsaldır.Gezegenin etrafında dönen kozmik nesnenin doğal kökenli olduğu düşünülüyordu. Yani, onun varlığı (en azından varsayımsal), Merkür'ün doğal uyduları olup olmadığı sorusunun cevabı olabilir. Kısa bir süre için bu hipotez vardı, yandaşları daha az oldu. Daha sonra Merkür'ün ilk yapay uydusu başlatıldı. Bu, Mart 2011'de oldu. Doğal uyduların varlığı doğrulanmadı.

civa doğal yoldaşları

Sonuç

Bu makalede ilginç bir noktaya değiniyorMuhtemelen okulda söylemediğin astronomi. Güneş sisteminin gezegenlerini tanımlarken, doğal ve yapay uydulara çok dikkat edilir.

Astronomik gelişimin bugünkü aşamasındaMerkür'ün doğal uydularının yokluğunda şüphe bilimi değildir. Ancak bilimde başka bir dönem vardı, bu alan için alışılmadık bir alanda ultraviyole radyasyonunu yakaladıktan sonra, bilim adamları farklı hipotezler ortaya attılar. Bunlar arasında Merkür'ün doğal uydularının var olduğu varsayımları vardı.

Böyle başka bir bilmecenin yer alacağıuzay, bizim güneş sistemimiz gibi, sadece bilim kurgu yazarlarına dayanabilir ve güvenebilir. Belki de, gezegen biliminin şüpheli olmadığı Merkür ve diğer kozmik bedenlerin uyduları hala açık olacaktır.

Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 2019

Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 2019

Related news

 • Hamsili Pilav Tarifi
 • Müzikte Tını - bu kategori nedir Ne için
 • Mercimekli Çıtır Börekler
 • Palamut Izgara Tarifi Videosu
 • Ayak bağının gerilmesi. Yardım Öğrenmek

 • Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 54

  Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı


  Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 3

  Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 51

  Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 12

  Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 70

  Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 83

  Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 58

  Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 35

  Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 81

  Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 92

  Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 35

  Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 52

  Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 68

  Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 88

  Merkür uyduları: gerçek veya varsayımsal mı Mercurynin bir arkadaşı var mı 1