Melamin kenarlar - mobilya endüstrisinde vazgeçilmez yardımcılarMelamin kenarlar - mobilya endüstrisinde vazgeçilmez yardımcılar


Melamin kenarlar - mobilya endüstrisinde vazgeçilmez yardımcılar 32 30.01.2019, 17:17

Melamin kenarlar - mobilya endüstrisinde vazgeçilmez yardımcılar

Mobilya üretimi oldukça karmaşıkİşletmenin belirli ekipman ve malzemelere sahip olmasını gerektiren teknolojik bir süreç. Melamin kenarları, bir ev setinin üretiminde kullanılması zorunlu olan bir malzemedir. Ama nedir ve ne işe yarıyor?

Üretimde son aşama olduğu bilinmektedirMobilya, her bir elemanın kenarlarının astarlanması dahil, bitirme işlerinin performansıdır. Bu durumda, ana kaplama malzemesi olarak melamin kenarları kullanılır. Bu, mobilya estetik görünüm vermek, kenarlarını daha etkileyici ve çekici hale getirmek için yapılır. Bu tür işlemleri yaptıktan sonra, mobilya müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Mobilya kenarları

Melamin kenarı kavramı

Melamin sınır şeklinde dağıtılırdekoratif şeritler farklı genişlik. Her biri belirli bir işlevi yerine getiren birkaç kağıt katmanından oluşur. Böylece, ilk katman yoğun bir dekoratif kağıtla temsil edilir. Ürüne düzgün bir görünüm veren figürün resmedildiği üzerinde durmaktadır.

Dekoratif tabaka alt tabakaya yapıştırılır. Substrat genellikle doku kağıdından yapılır. Tabanın kaç kattan oluştuğuna bağlı olarak, tek katmanlı ve çok katmanlı melamin kenarları ayırt edilir.

Ek özellikler

Kenar için sadece ayı için değildekoratif fonksiyonlar, ama aynı zamanda mobilya zarar görmesini engelleyebilir, melamin reçineler - özel maddeler ile emprenye edilir. Bu nedenle ürünün adı. Dekoratif tabakayı mekanik hasara karşı korumak ve tüm ürünün ömrünü uzatmak için kenarın yüzü özel bir vernikle işlenir. Ek olarak, bu tedavi melamin reçinelerinin buharlaşmasını önler.

Mobilya kenarları

Tipik olarak, ürünün kalınlığı 0,5'ten azdırmilimetre. Kenarın iç yüzeyinde, tutkal bazında özel bir bileşim uygulanabilir, bu da ürünü hızlı ve kalitelidir. Tutkal ile Melamin kenar - mobilya fabrikasında vazgeçilmez bir asistan.

Melamin ürününün avantajları

Bu ürünler için büyük bir talep büyükteklif - finisaj malzemeleri pazarında, bu ürünün üretiminde yer alan çok sayıda şirket ile tanışabilirsiniz. Mobilya kenarının yapıldığı oldukça büyük miktarda malzeme var. Melamin, PVC, ABS, piyasadaki en yaygın mobilya kaplama malzemeleridir.

Mobilya kenarları

Tüm miktarları arasında, melamin bazlı ürün, bu kadar popüler hale geldiği için bir dizi avantajlara sahiptir. Bu avantajlar şunlardır:

 1. Geniş bir renk paleti, mobilya malzemesine mükemmel şekilde uyacak kenarı almayı mümkün kılar.
 2. Kenarları kapatmak için özel ekipman kullanmaya gerek yoktur. Bu, üretimde maliyetlerden önemli ölçüde tasarruf sağlar.
 3. Ürün çevre dostudur - imalatında neredeyse hiç sentetik malzeme kullanılmamaktadır.
 4. Ürünün yüksek elastikiyeti, karmaşık kavisli yüzeylere dönük olarak kullanılmasına izin verir.

Ama melamin kenarlarını tarif edemezsin,Bu ürünün olumsuz tarafı bahseder. Bu malzeme çalışma koşulları için çok talepkar. Büyük sıcaklık değişiklikleri, yüksek nem oranı, odanın tozlanması - tüm bunlar ürünü olumsuz etkiler ve servis ömrünü kısaltır.

Ürün Çeşitleri

Melamin bazındaki kenarlar, hangi yüzeye bağlanacağına bağlı olarak, üç gruba ayrılır:Mobilya kenarları

 1. Softformingovaya şeridi. Yumuşak şekillendirme, çoğunlukla çoğunlukla sunta tahtadan yapılmış önceden işlenmiş bir iş parçasına bir bant malzemesi (kenar) uygulamak için bir teknolojidir. Softformingovaya bant, son ürünlerin derzlerini gizlemenize izin veren oldukça elastiktir.
 2. Feltcant (melamin kenarı). Faltz - Tahtanın kenarındaki dikdörtgen bir örnek, dekoratif amaçlara hizmet edebilecek bir adım. Yapının bu kısımlarındaki kenar, ürüne bir bütünlük hissi vermelidir.
 3. Doğrudan kenar. Bu ürün düz düz yüzeylerin astarlanması için hizmet vermektedir. İçeride yapıştırılabilir.
Melamin kenarlar - mobilya endüstrisinde vazgeçilmez yardımcılarMelamin kenarlar - mobilya endüstrisinde vazgeçilmez yardımcılar

Related news

 • Ağustos ayında Kurtarıcının Ortodoks tatilleri. Ağustos ayında kurtarıcı
 • Eldeki Kırışıklıklar Nasıl Geçer
 • Kaşarlı Sac Kavurma Tarifi

 • Melamin kenarlar - mobilya endüstrisinde vazgeçilmez yardımcılar 94

  Melamin kenarlar - mobilya endüstrisinde vazgeçilmez yardımcılar


  Melamin kenarlar - mobilya endüstrisinde vazgeçilmez yardımcılar 82

  Melamin kenarlar - mobilya endüstrisinde vazgeçilmez yardımcılar 4

  Melamin kenarlar - mobilya endüstrisinde vazgeçilmez yardımcılar 89

  Melamin kenarlar - mobilya endüstrisinde vazgeçilmez yardımcılar 17

  Melamin kenarlar - mobilya endüstrisinde vazgeçilmez yardımcılar 28

  Melamin kenarlar - mobilya endüstrisinde vazgeçilmez yardımcılar 57