Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 2019

Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 2019
17.07.2019

Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 63

Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası

Medusa aurelia - deniz canlılarının bir türü,çok ilginç ve gizemli. Bu nedenle genellikle akvaryumlarda tutulurlar. Bu makale hakkında bilgi içermektedir kim denizanası Aurelia: içerik, bu türün üreme özelliklerinin açıklaması.denizanası aureliası

Genel açıklama

Aurelik şemsiyesi düz olup çapı40 cm'ye ulaşır.Hücresel olmayan bir maddeye (suyun% 98'inden oluşur) dayandığı için, tamamen şeffaftır. Bu kalite, aynı zamanda, bu hayvanların ağırlığının, yüzme işlemini büyük ölçüde kolaylaştıran suyun ağırlığına yakın olduğunu belirtir.

Denizanası aurelia yapısınınçok ilginç. Böylece, şemsiyesinin kenarında küçükler, aynı zamanda da hareketli el işaretleri var. Çok sıkı sıkıya hücum yapan hücreler var.

Bu denizanası, dörtgen bir ağza sahiptir, kenarlarında 4 hareketli lob vardır. Onların azaltılması (aynı zamanda hücreleri tutarak kaplıdır) avını avuca çekilip güvenli bir şekilde yakalamayı mümkün kılar.denizanası aurelius açıklaması içerik çoğaltma özellikleri

içerik

Denizanası içeriği farklıdır.özgüllük. Başlangıçta, akvaryumda. Denizanası için, yuvarlak düzgün akış sağlayan özel konteynırlar gereklidir. Bu, hayvanların herhangi bir çarpışma olmaksızın güvenli bir şekilde hareket etmelerini sağlar. Bu önemlidir, çünkü aurelia veya kulaklı denizanası, kolayca hasar gören çok yumuşak ve yumuşak bir cisim içerir.

Hayvanların su sütununda sorunsuz "uçmak" için gereken doğru akış oranını sağlamak gereklidir. Ancak bu durumda vücutlarına zarar verme tehlikesi olmamalıdır.

Ayrılık, denizanası için de geçerlidirAkvaryumlarda havalandırma kullanımı kesinlikle yasaktır. Bunun nedeni, hava kabarcıklarının hayvan kubbe altında bulunabilmesidir; burada sıkışmak ve onu kırmak çok tehlikeli olup denizanalarının ölümüne neden olabilir.

Özel aydınlatmaya, çoğunlukla basit arka aydınlatmaya ihtiyaç duymazlar.

Ayrıca su filtrasyonundagerek yok. Kural olarak, suyun düzenli olarak değiştirilmesi yeterlidir, böylece kalitesi her zaman doğru seviyede kalır. Suyu sürekli olarak yenileme arzusu yoksa, bir yaşam destek sistemi kurmak da mümkündür. Hayvanlarla düzgün bir şekilde ilgilenmeniz önemlidir. Çitin içine sıkıştırabildikleri için.

Ayrıca, aurelia jölesinin dokunaçları oldukça geniş bir akvaryumda yaşaması gerektiğini unutmamalıyız çünkü zencefilleri dokunarak tam uzunlukta tutabilmelisiniz.aurelius kulaklı denizanası

besleme

Denizanası nasıl beslenir? Bunlar, Artemia, fitoplankton, ezilmiş kabuklu hayvanlar ve deniz ürünlerinden oluşan mükemmel bir karışımdır. Şu anda pazarda çeşitli hazır beslemeler olmasına rağmen, hangi aurelia (kulaklı denizanası) de yiyebilir. Ancak bir özelliği var. Hayvan yemi hiç beğenmezse, diğer denizanalarını yemeye başlayabilirler.

üreme

Medusa aurelia iki kutuplu bir kişidir. Böylece erkeklerdeki testisler sarkık bir beyaz renge sahiptir; bunlar mükemmel bir şekilde görülebilir: bunlar hayvan gövdesinde küçük semirlerdir. Kadın lumende de görülebilen menekşe veya kırmızı renk yumurtalıklarına sahiptir. Bu nedenle, renklendirme ile denizanasının cinsiyetini anlamak mümkündür. Aurelia hayatları için yalnızca bir kez çoğal ve sonra tükenir. Ana ayırıcı özelliği bakımı kendi yavrularına tezahür göstermesidir (diğer türlerle aynı değildir).

Yumurtaların gübrelemesinin yanı sıraonların daha da geliştirilmesi özel cephanelerde gerçekleşir. Onlarda, yumurta ağız deliklerinden girintilerden girer. Döllenmeden sonra yumurta iki parçaya bölünür ve her biri daha da yarıya bölünürler. Bundan dolayı tek katmanlı çok hücreli bir top oluşturulur.

Bu topun hücrelerinden bazıları lastik top üzerindeki basınca kıyasla düşebilir. Bu nedenle, iki katmanlı bir embriyo ortaya çıkar.

Çok sayıdaki yüzücü sayesinde yüzebilirdış kısımda bulunan silsiledir. Embriyo daha sonra bir planula denilen bir larvaya dönüşür. Bir süre için sadece yüzüyor ve daha sonra dibe iniyor. Ön ucuyla alt tarafa yapıştırılmıştır. Yeterince hızlı bir şekilde planula'nın arka ucu değişir: Bu yerde ağız görünür ve aynı zamanda dokunaçlar oluşur. Ve daha sonra küçük denizanalarının oluştuğu bir polip haline gelir.denizanası aureli yapısı

İlginç gerçekler

Medusa aureli genellikle tıpta kullanılır. Ortaçağda müshil ve diüretikler üretildi. Ve hayvanların dokunaçlarında bulunan zehirden bugüne kadar çeşitli pulmoner hastalıkların baskı ve tedavisini düzenleyen araçlar geliştiriyorlar.

Karayip devletinin çiftçileri, kemirgenler için zehir formunda zehirli fizyonyonu kullanırlar.

Denizanası etkili bir şekilde başa çıkabilirstresi. Japonya'da özel akvaryumlarda yetiştiriliyorlar. Hayvanların telaşsız, pürüzsüz hareketleri insanları sakinleştirirken, onları çok ucuz ve zahmetli hale getirir.

Deniz ananasından izole edilen jinopoforlarbiyokimyasal analiz. Genleri çeşitli hayvanlara, örneğin kemirgenlere nakledildi, çünkü biyologların daha önce ulaşılamayan süreçleri kendi gözleriyle görebildiler. Bu eylemden dolayı, yeşil renkteki saç kemirgenlerde büyümeye başladı.

Bazı deniz anası Çin kıyılarında yakalandı,karkaslar, ince, narin, yarı saydam bir kıkırdaktan bir keke dönüştüğü için, turşularda tutulurken, tentacles çıkarılır. Bu tür kekler formunda hayvanlar, kalite, renk ve boyut için özenle seçilmiş ve pişirmede kullanılan Japonya'ya götürülür. Yani, bir salata denizanası için 3 mm genişliğinde küçük şeritler halinde kesilir, yeşillikler, sebzeler ve sonra sos ile karıştırılır.

Ayrıca denizanası robotları ortaya çıktı. Onlar, gerçek hayvanların aksine, sadece güzel ve yavaş yüzmekle kalmaz, aynı zamanda da müzik sahibi isterse dans edebilirler.aurelius veya kulaklı denizanası

Sonuç

Denizanası aurelia çok olmasına rağmenortak, tamamen sıradan, bu çağrılmaz. Prensip olarak, bunlar çok meraklı yaratıklar, bu nedenle onları izleme ve içeriği çok heyecan verici olacak.

Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 2019

Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 2019

Related news

 • Suudi Arabistan’da eşcinsel evlilik videosu viral oldu
 • Gösteri yapan chanson Michael Zvezdinsky: biyografi ve yaratıcılık
 • Ejderha Gözü - lezzetli ve kullanışlı exotica
 • Hangi yüz şekline hangi kahkül yakışır
 • Kadayıf Dolması

 • Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 51

  Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası


  Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 73

  Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 57

  Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 28

  Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 80

  Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 34

  Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 25

  Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 45

  Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 54

  Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 82

  Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 2

  Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 19

  Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 46

  Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 94

  Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 76

  Medusa aurelia: tanım, içerik özellikleri, üreme. Aurelia kulaklı denizanası 14