Marvel: Wasp - bu kim 2019

Marvel: Wasp - bu kim 2019 Marvel: Wasp - bu kim

"Marvel": Wasp - bu kim?

Evren "Marvel" gerçekten muazzam. İçinde binlerce karakter var, biri diğerinden daha ilginç. Bu yazıda, Avengers film takımında yer vermeyi düşünmeyen oldukça ilginç bir kahraman hakkında konuşacağız. “Wasp” takma adıyla daha çok tanınan Janet van Dine hakkında konuşacağız. Bu karakter hakkında daha fazla şey öğrenmek ister misiniz? Sonra oku.

biyografi

İlk kez süper kahraman, "Wasp" lakaplıTales to Astonish No. 44 isimli bir komedide ilk kez. Janet, Vernon van Dine adında zengin ve başarılı bir bilim adamının kızıydı. Ancak deneylerden birinde Janet'in babası korkunç bir uzaylı canavar tarafından öldürüldü. Kız sevilen birinin ölümünden bıktı, ama üzüntü için zaman yoktu. Canavar hala büyüktü. Janet, Vernon'un ortağı olan Hank Pim'e döner. Anlaşılan Hank Pym, vücudunun boyutunu değiştirebileceği eşsiz parçacıklar geliştirdi. Pym, bu parçacıkları Janet üzerinde kullanır. Sonuç olarak, kız inanılmaz yetenekler bulur.

Hank Pym

Kuvvetleri birleştirerek, Hank Pim ve Janet kazanırCanavar, yerel boyuta gönderiyor. Bundan sonra, süper kahraman ikilisi faaliyetlerini durdurmaz. Pym ve Janet birlikte kötülüğe karşı savaşmaya devam ediyorlar (Man-karınca ve Wasp). Yakında avengers süper kahraman takımına katılırlar ve Iron Man, Thor ve Hulk Loki ile birlikte savaşırlar.

Diğer olaylar

Birkaç yıl boyunca, Janet"Avengers" ve yakında liderleri olur. Hank ile olan ilişkisine gelince, her şey oldukça zor ve belirsiz. Bir zamanlar Avengers kulesi, Sarı Ceket'e saldırdı ve bu da Hank Pym'i öldürdüğünü belirtti (“Marvel” çizgi romanından bahsediyoruz). Wasp, sırayla, onunla evlenme niyetinde olduğunu söyledi, bu da ekibin diğer üyelerinden küskünlüğe neden oldu. Ancak, daha sonra ortaya çıktığı gibi, Sarı ceket Hank Pim kisvesi altında saklanıyordu. Şizofreni geliştirdiği bir kaza geçirdi. Janet bunu biliyordu.

Marvel Osa

Daha sonra Özel ve Kişi karıncaları arasındaki ilişkidaha da ısıtılmış. Hank'in başka bir zihinsel bozukluğu var, o yüzden paranoyak oldu. Bu metamorfozların sonucu olarak Pym çok kaba oldu. Bir kez, öfke dolu, Pym Janet'i vurdu. Bundan sonra, çift boşanmış. Ancak, birkaç yıl içinde Pim pozisyonu gelişti. Bu nedenle Janet, Hank'le romantik ilişkisini sürdürdü.

Kitle Etkinlikleri

"Marvel" çizgi romanlarında yaşamak Osa oldukça sıkküresel etkinliklere katılır ve kural olarak, son rolden çok uzaktır. Örneğin, Gizli Invasion sırasında, Janet diğer Avengers ile birlikte Skrulls saldırısını geri püskürtüyordu. Ayrıca, Hank Pim'in ona verdiği yeni serumu da aldı. Ancak, daha sonra ortaya çıktığı gibi, bu Skrull-overturners biri oldu. Kraliçe Veranque'nin yenilgisinden sonra, sözde-Pim, Janet'in kontrol edilemez ölçüde büyüyebilmesini sağlayan bir düğmeye basıyor. Bu, “Marvel” kahramanı Wasp'in gerçek bir biyolojik bomba haline dönüşmesine yol açıyor. Dünyayı kurtarmak için Thor zor bir karar veriyor. Janet'i öldürüyor, böylece acıdan kurtarıyor.

Janet van Dine

Hank Pym, sırayla, karısının ölümünden zordur. Bir şekilde acıyı kaybedenleri hafifletmek için, ölen karısının pelerini koyar ve bir süre için "Wasp" takma adı altında çalışır.

Güçler ve yetenekler

Belki de Janet'in ana yeteneğiyeniden boyutlandırılıyor. Evrenin, "Marvel", Osa, kız hem azalma veya vücudunun boyutunu artırabilir. Bu etki vücut yapısının sık kullanılması nedeniyle değişti, Ancak. Uzun bir süre Janet sadece maddenin etkisi altında güçlerini kullanabilir. Kocasını geliştirdi "Pym Parçacıklar" adı verilen özel bir madde," verir ve bu yaban arısı çünkü değiştirebilir herhangi yardımcıları olmadan istediği zaman vücut boyutu.

Masallar Aşka

Ayrıca, implantı hakkında unutmaKanatlar, Wasp'in saatte 40 mil hızla uçabildiği için. Bununla birlikte, büyümesi 4 inç'i geçmediği zaman kanatlarını kullanabilir.

Başka bir yetenek Wasp Sting denir. Janet, betonu bile kırabilecek özel enerji impulsları üretebilir. Başlangıçta Janet nabız için enerji üreten özel bir cihaz kullanıyordu. Fakat daha sonra, Pim parçacıklarının etkileri nedeniyle, kendi kendine enerji patlaması yaratabilirdi.

Marvel: Nihayetinde Wasp

Evrende "Nihai", Janet'in görüntüsüKardinal olarak değişti: bir mutant. Yetenekleri azaltma yeteneği ve organik bir sokma yaratma yeteneğinden oluşur. Ancak madalyonun ters tarafı, gerçek yaban arısı gibi larvaların ertelenmesidir. Diğer şeylerin yanı sıra, yazarlar karakterin uyruğunu değiştirmeye karar verdi. Yani, "Nihai" olarak, Janet bir Asya'dır. Ancak, değişmeyen anlar vardı. Örneğin, Janet ayrıca Hank Pim ile evli. Ayrıca "Altimites" ("Avengers" ın yerel bir analogu) üyesidir.

Marvel: Wasp - bu kim 2019

Marvel: Wasp - bu kim 2019

Related news

 • Banana Split Tarifi Videosu
 • Turboslim drenajı: yorumlar
 • Fondan Patates (Tavada Tereyağlı Patates)
 • Tavuk Paçası Böreği Videosu
 • Edebi tür nedir Savaş ve Barış: eserin kendine özgü özelliği

 • Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim


  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim

  Marvel: Wasp - bu kim