Mantar kızamıkçık: photo, description, use 2019

Mantar kızamıkçık: photo, description, use 2019
20.07.2019

Mantar kızamıkçık: photo, description, use 5

Mantar kızamıkçık: photo, description, use

Doğal mantarların sayısına göre en fazla miktardabir kızamıkçık tahmini yapmak mümkündür, ancak mantar seçicilerde saygı görmez, çünkü pişirme işleminde çok dar bir kullanıma sahiptir ve sadece koşullu yenilebilir mantarları ifade eder. Bu arada, bu doğa armağanı oldukça lezzetli ve besleyici.

görünüm

Mantar kızamıkası, tabakalı tabakaları ifade eder; kapağın iç yüzeyi çok sayıda tabla ile kaplanmıştır. Bu, Syroezhkov ailesinin Mlechnik temsilcisidir. Bu orman sakiniyle ilgili aşağıdaki işaretleri görebilirsiniz:

 • Düz, kırılgan, orta boy şapka, çapı 6-8 cm'den fazla değildir.
 • Şekil etrafında konkavdır.
 • Kenarlar biraz atlanmıştır.
 • Dış kısım dokunmak için pürüzsüzdür.
 • Orta kısımda karakteristik bir tüberkül vardır.
 • Bacak da küçük - en fazla 5-6 cm uzunluğunda ve en fazla 1,5 cm çapında.
 • Silindirik bir şekle sahiptir, hafifçe büyütülmüş olduğunu görebilirsiniz.
 • Beyaz veya sarımsı et biraz.

kırmızı mantar

Renk tamamen adı karşılık gelir:

 • Bacak ihale pembe. Mantarın ömrü boyunca renk değişmez.
 • Şapka parlak kırmızı-kahverengi bir renkle boyanmıştır. Kapağın içinde bulunan plakalar zengin pembe renkte boyanmıştır.
 • Toz toz pembe veya krema.

Bu açıklama ve mantar fotoğraflarısakin avın diğer nesneleri ile karıştırmayın. Halk arasında ayrıca mantarın şu isimleri de vardır: mlechnik sweetish, sweet lush. Mantar, ezilmiş bir böcek kokusu benzeri hoş olmayan bir kokuya sahiptir.

Büyüme yerleri

Mantar nerede büyür? Oldukça rahatsız, bu yüzden neredeyse her yerde büyüyebilir. Çoğu zaman, bu mantarlar, hem iğne yapraklı hem de karışık nemli ormanlarda bulunur. Yaprak döken ağaçlar çok daha azını sever, ancak yumuşak bir yosun yumuşak bir halıda, kayın ağacından, huş ağacından veya meşe altından gelişebilir.

mantar kızamıkçık fotoğrafı ve açıklaması

Neredeyse Avrupa'da mantarlar var,yaz ayının ikinci yarısından başlayana kadar ilk kar yağışına kadar büyür, bu yüzden yüz kızamıkçıklı bir miselyum bulmak nadir değildir. Koleksiyon, tercihen yağmurlardan sonra Temmuz'dan Ekim'e kadar kabul edilir.

Pişirmede kullanın

Parlak mantar kızamıkçısı çok sınırlı bulundupişirmede uygulama. Dolayısıyla şapkaları yalnızca tuzlanabilir, kızartma veya çorba hazırlamak için bu koşullu yenilebilir mantarlar uygun değildir. Gıdalardaki ayaklar hiç uygun değil. Tuzlu kızamıkçık lezzetli döndü, hafif tuzlu suda en az iki saat kaynatılmalı, tenceresi zayıf bir ateşe konmalıdır. Bundan sonra mantar her zamanki gibi tuzlanır.

kırmızı mantar yetişen yer

Pişirmek için başka bir reçete var: Şapkalar kesilir, bir tencereye konur ve iki gün süreyle ıslatılır. Su her gün değiştirilmeli ve ağır yük koymak için yukardan, mantarların yüzeye çıkmaması gerekir. Acıdan kurtulmak için böyle yapabilirsiniz. Sırılsıklam olan kızamıkçık yıkanır, yaklaşık 10 dakika tuzlu suda haşlanır ve daha sonra tuzlanır.

Halk hekimliği erkekleri uygulamasında, mantar kullanılmamıştır ve bu nedenle o kadar popüler ki ondan sadece bir yemek pişirebiliyor.

Ikizlerden farklar

İçinde kızamıkçık bulunan popüler mantar kopyaları arasındaBirincisi acı olarak çağırılmalıdır. Bununla birlikte, renkte daha az parlak renk farklıdır. Ayrıca çiftli et beyaz renklidir. benzer mantarları görünüm, aynı zamanda bir tat kalmayacak ayırt: Genç krasnushek lateks, acı değildir karakteristik adla çift kullanıcılara fark acı iken. Bununla birlikte, eski mantarlar yanıltıcı olabilir: suyu çok yiyor, bu yüzden onları toplamamalısınız.

Lactarius subdulcis

Mantar kızamıkçık ve spurge çok benzer. Bununla birlikte, tanıması çok kolaydır - bu mantarın kapağı çap olarak çok daha büyüktür ve çatlamada bol miktarda meyve suyu vardır.

Mantar kızamıkçık - çok güzel ve parlak ikametgösterişsizlik ve ılıman iklimli bölgelerde Ekim ayına kadar yetişebilen orman. Bununla birlikte, dar alanlar nedeniyle - sadece bir turşu olarak - talep olmaz ve mantar toplayıcıları genellikle bu kadar zengin bir mulchnik almazlar.

Mantar kızamıkçık: photo, description, use 2019

Mantar kızamıkçık: photo, description, use 2019

Related news

 • Puf böreği yapılan en lezzetli ve sade yabanmersini turtası. Yemeklerin tüm sırları ve incelikleri
 • Koulogon
 • Kuru Köfte Nasıl Yapılır Videosu
 • Nebahat Çehre o iddialara cevap verdi
 • Yandex ilk akıllı telefonunu tanıttı

 • Mantar kızamıkçık: photo, description, use 81

  Mantar kızamıkçık: photo, description, use


  Mantar kızamıkçık: photo, description, use 62

  Mantar kızamıkçık: photo, description, use 20

  Mantar kızamıkçık: photo, description, use 47

  Mantar kızamıkçık: photo, description, use 71

  Mantar kızamıkçık: photo, description, use 98

  Mantar kızamıkçık: photo, description, use 57

  Mantar kızamıkçık: photo, description, use 49

  Mantar kızamıkçık: photo, description, use 51

  Mantar kızamıkçık: photo, description, use 74

  Mantar kızamıkçık: photo, description, use 55

  Mantar kızamıkçık: photo, description, use 25

  Mantar kızamıkçık: photo, description, use 4