Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 2019

Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 2019
18.08.2019

Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 17

Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar.

Mal talebi - ihtiyaca göre belirlenirBu üründeki alıcılar belirli bir fiyata ve ödeme gücünün kullanılabilirliğiyle. Talebin büyüklüğü (en karakteristik göstergelerden biri), tüketicilerin belirli bir fiyata satın almaya istekli oldukları ürünlerin miktarıdır. Bu gerçek, yalnızca potansiyel alıcıların bu ürüne ve satın alma fırsatına ihtiyaç duydukları anlamına gelir, ancak bu, alıcıların bu miktarda satın almaya hazır oldukları anlamına gelmez. Bu talep, alıcının borç ödeme yükümlülüğü için potansiyel ihtiyaç olduğunu, ancak bu ön şartların yerine getirilmesinin gerekmediğini, bunların uygulanması için bir takım ekonomik faktörlerin olduğunu belirtmektedir.

Talebin ana faktörü, talebe etki eden ürünün fiyatıdır. Buna ek olarak, fiyat dışı olarak adlandırılan bir dizi faktör vardır, fiyattan bağımsız olarak malların talebini etkiler.

 • Tüketicilerin gelirleri. Gelirdeki artış genellikle mal talebinin arttığına, ancak tüketimin genel yapısının önemli ölçüde değişmesine yol açmaktadır. Tüketicilerin daha yüksek kaliteli ürünler alma şansı olduğundan, düşük kaliteli mallara olan talep azalmaktadır.
 • Moda, tüketicilerin tadı. Tüketici zevklerinin kaprisli bir moda etkisi altında değiştiği bir sır değildir, bunun bir sonucu olarak, belirli bir ürünün talebi değişebilir. Tüketici tercihlerinin büyümesi kaçınılmaz olarak belirli bir ürüne olan talebin kaçınılmaz olarak artmasına yol açmaktadır. Bu gerçek, moda malları (giysi, ayakkabı) ve en küçük - dayanıklı mallar için yeterince güçlü bir etkiye sahiptir.
 • Tüketici sayısı. Tüketici sayısının azaltılması, talebin azalmasına yol açarken, potansiyel alıcıların sayısındaki artış mal talebini önemli ölçüde artırmaktadır. Bütün bunlar çeşitli faktörlere bağlıdır, örneğin, göç ile ilişkili nüfus veya daha yüksek bir doğum oranı ile ilgili bir değişiklik.
 • Diğer ülkelerin pazarlarına promosyon artarMallar için talep, yanlış fiyat politikası ve mal ihracatı üzerine vergi getirilmesi önemli ölçüde azaltabilir. Potansiyel alıcıların sayısı, ürünün fiyatı her yerde olduğunda sadece malların fiyatını etkiler. Bu, yalnızca ülkenin belirli bir bölgesinde talep edilen ulusal kıyafetler, ürünler veya semboller için geçerli değildir, başka bir bölgede talepleri olmaz.
 • İkame fiyatları. Piyasadaki hemen hemen her ürün kendi işlevini yerine getirdiğinden, aynı işlevleri yerine getirdiği için, ürün fiyatlarındaki artış, ikame ürünlere olan talebin artmasına yol açmaktadır. Bu faktör, özellikle ikame ürünlerinin ürünle benzer niteliklere sahip olması durumunda büyük bir rol oynar. Ürün ne kadar özgün olursa, bir ikame seçmek daha zordur, bu durumda bu faktör önemli bir rol oynar.
 • Tüketici beklentileri. Tüketici, ürüne olan talebin önemli ölçüde azaltılabileceğinden, bu ürünün fiyatında önemli bir düşüş bekleyebilir. Böylelikle, karmaşık ekonomik durumlarda, mallar (tuz, sabun, kibritler) talebi önemli ölçüde artmaktadır, alıcılar esas zorunluluğun ürünlerini sökmektedirler çünkü raflardan kaybolmasından korkmaktadırlar. Bazı malların fiyatlarındaki artış beklentisiyle, talep büyük ölçüde azaltılmıştır. Bu faktör, bir talep eğrisi oluşturulurken nadiren dikkate alınmaktadır, çünkü potansiyel alıcıların beklentilerini tahmin etmek zor olmaktadır.
 • Tamamlayıcı mallar için fiyatlar. Piyasadaki ürünlerin çoğunun tamamlayıcı mallara ihtiyacı vardır. Kameralar için bu tür ürünler hafıza kartları ve filmdir, fiyatları ise talebi ters yönde etkileyecektir. Bileşenlerin fiyatı büyük oranda artarsa, kameralara olan talep önemli ölçüde azalır.

Alıcılarla yapılan yerleşimlerin denetimi doğrudur.Piyasadaki tüketici talebinin analizi, nitelikli bir uzman bu konuyla kesinlikle ilgilenmelidir. Müşterilerle doğru bir çalışma ve piyasa koşullarında bir ticaret girişiminin doğru bir şekilde işletilmesini sağlayacak mallara olan talebin hesaplanmasıdır.

Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 2019

Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 2019

Related news

 • DELİKLİ TOMURCUK SIRASI ÖRGÜ MODELİ VİDEOLU ANLATIMLI
 • İn inanç - ne var
 • İç Pilavlı Tavuk Dolması Yapılışı Videosu
 • HTC One 32GB: modeli, müşteri yorumlarını ve uzmanları gözden geçirin
 • Dövme Modelleri

 • Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 86

  Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar


  Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 71

  Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 11

  Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 8

  Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 32

  Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 96

  Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 63

  Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 21

  Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 58

  Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 4

  Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 20

  Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar 6