Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 2019

Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 2019
12.05.2019

Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 77

Madencilik nedir? Bitkocuların, lightcoins'lerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır?

Amerikan tarafından yaratılan internetaskeri bilim adamları, oldukça gizli bilgilerin aktarımı için kullanıcılara neredeyse sınırsız fırsatlar sunuyor. İletişim kurarlar, buluşurlar, yaşarlar ve hatta kazanırlar. En son olarak, kendi para birimi ve kuralları olan yeni bir sistem vardı - bu "Madencilik". Yakında popülerlik kazandı, çünkü pratikte sürekli varlığını ve katılımını gerektirmez. Madencilik tam olarak nedir? Neye ihtiyaç duyuyor ve nasıl çalışıyor? Bir iş kurmak en iyi nasıl olur: bir topluluğa katılın veya kendi kaynaklarınız ve güçlerinizle kendiniz yapın.

Madencilik nedir?

Madencilik nedir?Bu sistem nedirİnternet kazancı? "Madencilik" kelimesinin gerçek anlamı hakkında konuşursak, o zaman çeşitli minerallerin ekstraksiyonu yapılır. Ancak internette sanal kripto para birimi elde etme süreci. Sadece finansmanı değil aynı zamanda programlamanın çeşitli unsurlarını da kapsar. Bu durumda, hemen hemen her şey takılı ekran kartına ve işlemciye bağlıdır.

Madencilik nedir ve nasıldır sorusunun cevabıkazanmak için kendi bilgisayar ekipmanınızın çalışmasından ne kadar haberdardığınıza ve Web'de bilgi aktarma işlemine bağlıdır. Bu sistemin temelinde, bir karma yapılarak bit yüreğinin (kripto para birimi) parçalarının oluşturulması vardır.

Başka bir deyişle, madenciliğin özü,Özel bir program sayesinde çok değil, birbirine bağlı bilgisayarlar çeşitli matematiksel hesaplama problemlerini çözmek. Sonuç olarak, Bitcoins çalışmaları için madencilerin yayınlanıyor, oluşturulur.

Olay tarihi

En ilginç olanı, dünyaya rağmentanıma ve popülerlik gibi, bitkisellerin incelenmesi oldukça karanlık bir geçmişe sahiptir. Şimdi bile, neredeyse hiç kimse bu finansal ve bilgi işlem sistemini tam olarak ve ne zaman icat ettiğini bilmiyor. Buna ek olarak, son birkaç yıldır muhtemel kökenlerin pek çok versiyonu bulunmaktadır. Bununla birlikte, inkar edilemez ve genel kabul gören gerçekler de vardır.

Kazanın ilk zamanı olduğuna inanılıyor.2008'de bu kripto para biriminin birkaç birimi geri. Başlangıçta, madenci belli bir Satoshi Nakamoto, bir Japon'du. Bazıları bunun yalnızca hayali bir kişilik olduğunu iddia etseler de, aslında ilk kazanan bir kerede birkaç kişiydi. O zaman, eşler arası işlem sisteminin yapısı, protokolleri ve ilkelerinin dikkatle açıklandığı bir dosya web üzerinde göründü. Ve 2009'da ilk tam teşekküllü müşteri tanıtıldı.

Yeterince kısa bir süre için böyle birBir çok hayran ve takipçi ortaya çıktı. Ancak, örneğin Tayland gibi bazı ülkelerde kripto madeni madenciliğinin yasaklanması dikkat çekicidir.

Temel kurallar

Her profesyonel sistemde olduğu gibi, buradao kadar benzersiz ve ilginç olduğu için çeşitli şekillendirme ilkeleri vardır. Peki, madencilik nedir, ana hükümlerini okuyarak anlayabilirsiniz:

 • litecoin madenciliğiSanal para birimi üretim sisteminde merkezi yönetim yoktur. Bu nedenle, engellenemez veya alt edilemez.
 • Sistem anonimdir. Kullanıcıların resmi kişisel bilgi vermesi zorunlu değildir. Bu nedenle, herhangi bir işlemin takibi imkansızdır.
 • Video kartları üzerinde madencilik ilk algoritmalara göre çalışır. Bundan dolayı, gerektiğinden daha fazla bitcoins yaratmak imkansızdır.
 • İşlemler iptal edilemez ve bunlar hakkındaki tüm bilgiler ortak bir veritabanında saklanır. Bunu yaparken, bitcoins oluşumu sırasında ortaya çıkan blokları kullanır.
 • Kazançlar kaynaklardan sağlanırayrı bir bilgisayar. Bu durumda, çıkarılan bit kodları sadece çeşitli mallar ve mallar için ağ içinde değiştirilemez, aynı zamanda gerçek paraya dönüştürülebilir.

Madencilik için özel ekipman

Video kartlarında madencilikBaşarılı ve karlı temel kurallardan biriiş - yatırımlar. Sonuçta, iyi bir başlangıç ​​sağlamazsanız, tüm çabalar neredeyse boşuna olacaktır. Bu nedenle, bitcoin-madenciliği ekipmana önemli yatırımlar gerektirir. Bu durumda, iki şekilde girebilirsiniz: özel bir karmaşık ASIC satın alın veya tüm öğeleri ayrı ayrı satın alın. İlk yöntem harika bir performans elde etmek için bir fırsat verecek, ikincisi ise çok daha ucuz.

ASIC tarafından oluşturulan özel bir sistemdiröğrenci Yifo Guo. Değeri ve yüksek verim, belirli bir problemi çözmesi gerçeğinde yatmaktadır - karmaların değiştirilmesi. Ayrıca, oldukça kompakt ve iddiasız. Fakat böyle bir sistemin elde edilmesi çok zordur, çünkü bu oldukça pahalıdır ve sipariş birkaç aya kadar beklemek zorunda kalacaktır.

"Bitcoins" üretimi için standart ekipman

Daha fazla bütçe seçeneği belirlerseniz, madencilik için aşağıdaki araçlar gerekli olacaktır:Madencilik çiftliği

 • Anakart.
 • Ekran kartları (tercihen birkaç).
 • Güçlü işlemci
 • Güç kaynağı.
 • Geniş bir sabit disk ve ek bellek.
 • Soğutma sistemi
 • Ek video kartları için yükseltici eklentileri.

Görev, tüm bunların en son teknolojilere ve trendlere uygun olmasını sağlamaktır. Çok mu? Ve sen ne istiyorsun? Yatırım olmadan madencilik nedir? Bir değnek olmadan sıfır.

Gerekli ayarlar

Bitcoinleri çıkarmak için değil, sadeceEn yeni bilgisayar ekipmanı, aynı zamanda özel programlar. Örneğin, Bitcoin veya CGMiner. Ama! Doğru şekilde çalışabilmeleri için, uygun ayarları yapmanız gerekir. Bu, sürecin verimliliğini ve verimliliğini büyük ölçüde artıracaktır.

Ekipman çalışmasının bazı ayarlanmasını gerektiren madenciliği yapılandırmak çok önemlidir:

 • Video kartının yük yoğunluğudur. Kullanılan ekipmanın kapasitesine bağlı olarak 9 ila 20 puan arttırılması tavsiye edilir.
 • Konu-eşzamanlılık. Bu hesapların sayısıdır.
 • G iş parçacığı sayısıdır. Değeri 2'den 10'a ayarlamak en uygun seçenektir.
 • Gpu-motoru. Grafik çekirdeğinin frekansı buna bağlıdır. En uygun boyut 900-1500.
 • Gpu-PowerTune. Kullanılan video kartının güç tüketimi. Değer -20 ila +20 arasındadır.
 • Gpu-vantilatör. Soğutma fanı. Seviyeyi% 85 olarak ayarlamanız önerilir.
 • Gpu-memclock. Bu, video kartının hafıza frekansı - 1500.

Bu hemen hemen tüm gerekli parametrelerdir. Doğrudan seçilen ekipmanın gücüne doğrudan bağımlıdırlar.

madenciliğin ayarlanması

"Lightcoins" madenciliği

Bitcoinler tek sanal değilÖzel ekipman yardımı ile elde edilebilir para. Bu, zamanla, birçok özellik nedeniyle, kripto para birimi üretmek için, daha karmaşık hale gelir gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, giderek daha fazla finansal birim icat ediliyor. "Madencilik" bitcoins gibi Litecoin madenciliği, aynı çalışma prensibine sahiptir. Fakat bazı önemli farklılıklar var:

 1. Daha az derecede blok hesaplama teknolojisiEkran kartına bağlı olarak, bellek miktarına ve kullanılan işlemcinin gücüne bağlıdır. Bu nedenle, ek ekipman için para harcamadan tamamen sıradan bilgisayarları kullanabilirsiniz.
 2. Sonunda sadece yükselmeye olmayabilir Bitcoin aksine, aynı zamanda önemli ölçüde düşürdü olarak üretimin Laytkoinov karmaşıklığı. Bu sayede aynı donanım üzerinde daha fazla laytkoinov üretmeyi mümkün kılmaktadır.
 3. Bu kripto para biriminin hesaplanması süreci çok daha hızlıdır, bu da kullanıcının daha fazla gerçek para kazandığı anlamına gelir.

Net faydaya rağmen, bitcoins ile karşılaştırıldığında, yıldırım madenciliği pozisyon almaya başladı. Şimdi para kazanmak neredeyse zor.

Solo Madencilik

Bitcoins Madenciliği

Bu İnternet kazançlarının adı tamamen özüne tekabül etmektedir. Bitcoinlerin tek madenciliği, yalnızca tek başına çeşitli şifreleme denklemlerinin çözümüdir.

Sanal bir para birimi çıkarma işlemi gerçekleştiriliyorBir ağ tarafından birleştirilen birkaç onlarca hatta yüzlerce insanın uygun bir karma oluşturduğu, bir araya getirerek. Ayrıca, kendi çiftlikleri için madencilik yapmak isteyenler bağımsız olarak çalışabilirler.

Her seçeneğin artıları ve eksileri vardır. Her bir işlem için havuzların belirli bir yüzdeyi alması nedeniyle, kuruluşlara çok fazla tasarruf edilebileceğini belirtmek gerekir. Ancak, solo madencilik için oldukça güçlü bir bilgisayar ekipmanına ihtiyacınız var. Ve sadece oldukça zengin bir insanı karşılayabilir.

Avantaj ve Dezavantajları

Böyle popüler bir aktiviteye katılmadan önce, artıları ve eksileri dikkatle tartmalısınız. Bu yöntemin avantajları şunlardır:

 • Kişisel müdahale gerektirmez. Programı indirebilir ve bilgisayar kazanırken kendi işinizi sessizce yapabilirsiniz. Ve madenciliğin daha fazla hızı, daha fazla para olacak.
 • Ekstraksiyon sadece kullanılan ekipmanın kapasitesine bağlıdır.
 • Madencilik için tüm programlar virüsler için dikkatli bir şekilde kontrol edilir ve bu nedenle bilgisayar için kesinlikle güvenlidir.
 • Her havuzda, arkadaşlarınızı davet edebileceğiniz ve belirli bir yüzdesini kazanabileceğiniz bir ortaklık programı vardır.
 • Ödemeler çeşitli şekillerde elde edilebilir ve kesinlikle küçük miktarlarda bile çekebilirsiniz.

Bu programın dezavantajları şunlardır:

 • Her yıl üretim süreci gittikçe daha karmaşık hale geliyor ve bu nedenle daha güçlü ekipman gerektiriyor.
 • Kripto para birimi de dış dünya para piyasalarının etkisine tabidir.
 • Bazı iç problemler vardır, örneğin, lightcoins ve bitcoin değişiminin net bir düzenlemesi yoktur.

Kripto para için en popüler ödeme sistemleri

madencilik programıHisse Başına Ödeme.Her işlem için sabit bir ödeme var. Kalıcı olmayan madencilik için mükemmel. Tek dezavantajı yeterince büyük bir komisyon.

RBPPS.Ödül sadece hesaplamaların doğruluğunu kontrol ettikten sonra kredilendirilir. Buna göre, komisyon burada oldukça düşük.

PPLNS.Bu son turda gerçekleşen son birkaç operasyon için ödeme. Sabit madencilik için kullanılır. Sistem sadece bulunan ve alınan bloklar için çalışır.

Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 2019

Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 2019

Related news

 • Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV)
 • Vergiler neden artırıldı
 • Incirler: Bir şarap yemişinin yararlı özellikleri
 • Rize Haberleri: Çaykur Rizespor-Akhisarspor maçının ardından
 • Estetik ile doğal görünme yolları

 • Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 32

  Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır


  Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 73

  Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 77

  Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 34

  Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 40

  Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 62

  Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 47

  Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 43

  Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 16

  Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 97

  Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 5

  Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 38

  Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 87

  Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 47

  Madencilik nedir Bitkocuların, lightcoinslerin veya yalnız madenciliğin madenciliği nasıl yapılır 66