Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 2019

Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 2019
18.09.2019

Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 47

Madalya almak için "İş Deneyimi Mecrası"

1974'te Sovyetler Birliği Yüksek Sovyetimadalya kazanan kanun "İş Deneyimi Mağduru" kabul edildi. Ödül, işçileri ulusal ekonomide, kültür, bilim, kamu eğitimi, sağlık alanlarında uzun vadeli vicdanî çalışmalar için teşvik etmek amacıyla oluşturuldu. Emek haklarının bulunduğu devlet ve toplumu tanımış olarak, vatandaşlar emeklilik çağına ulaştıktan sonra maddi duruma geçer ve hak kazanmış bir dinlenme için ayrılırlar.

Genelde "İş Deneyimi Mektubu" madalyası, emek kolektifleri alanındaki ödüllere ciddiyetle sunulur.

Çeşitli emeklilik maaşlarını alan ve çalışma hayatına devam eden çalışanlar, emeklilik yaşına ulaştığında ödül de alabilirler.

Madalyayı ödüllendirmek için yönetimkuruluş, kurum, işletme veya sendika teşkilatı, yaşlılık aylığı fikriyle birlikte kurulan bir dilekçe gönderir, ancak emekli maaşlarını çalıştırmak için ve haklı bir dinlenme için emekli olmadan önce.

Tasarımı ile "İş Deneyimi Mağlubiyeti" madalyası,gümüş renkli tombaktan yapılmış, çapı 34 milimetre olan bir daire şeklindedir. Cephe tarafında SSCB'nin dışbükey bir yazıtı olan farklı ışınlar, bir orak, çekiç ve defne şeridi kabartma figürleri içeren bir arka plan resmi vardır. Çevresinin dibinde "Veteran of Labour" yazısı bulunmaktadır. Ters tarafında "Uzun süren vicdani bir çalışma için" yazılmış mat bir ışık zemine sahip olan kitabede dört satır bulunur. Madalyanın sınırında bir ağız kenarı var. Ödül, madalyona bir halka ve bir pabuç ile bağlanmış, beş köşeli bir yastıktan, bir de moire ipek şerit ile kaplanmıştır.

Bugün ödül, 16 milyondan fazla insana sahip. Bir emek tecrübeli kişinin sertifikasının bulunması, çeşitli sosyal yardımların kullanım hakkını verir.

Şu anda madalyayı "İş Deneyimi Veteran'ı"Rusya, sırasıyla erkek ve kadınlar için iş tecrübesi 40 ve 35 yıl olan kişilerin yanı sıra, vatandaşlarına fahri unvan, nişan, emir ve madalyalar verme hakkına sahiptir.

Madalya almak için "İş Deneyimi Mecrası"

Bir ödül hakkına sahipseniz,iş etkinliğini teyid eden belgeler. Madalya kazanmak için, yetkili bir sosyal güvenlik kuruluşu tarafından onaylanmış belgelerin hem orijinallerini hem de onaylı kopyalarını gönderebilirsiniz.

Ardından, bir beyan ileEmekli Sandığı'nın yerel bir bölümü. Başvuru, 10 gün içinde incelenmek üzere yürütme organlarına gönderilir. Olumlu bir karar alınırsa, sertifikayla birlikte bir madalya alabilirsin. 15 gün içerisinde bir ödül vermeyi reddetmesi durumunda, kararın nedenlerini açıklayan bir bildirim gelir.

Bir madalya ve usta alır bir rütbe Ödülütıbbi belirtiler varsa banliyö bölgelerinde toplu taşıma ve raylı serbest seyahat, konut ve altyapı, tercihli sanatoryum hizmeti için ödeme içinde yüzde beş azalma, olasılığı: gibi yararları hakkı. Farklı bölgelerdeki ek bir fayda listesinin kullanılabilirliği değişebilir. Yani Moskova'da emek gazileri ayrıca tatil köyleri, serbest diş protezi ve emeklilik belediye ek bir% 50 telefon masrafları, konut indirim yanı sıra geziler alırlar.

Farklı bölgesel organlarda olabilirsağlanan faydaların listesinde bazı tutarsızlıklar, bu nedenle bu bölgede izin hangi yararları netleştirmek için sosyal koruma yerel bölüme başvurmalıdır.

Sertifika yoksa madalyanın geçerli olmadığı da unutulmamalıdır. Bu nedenle, faydalar için başvururken bunu unutma.

Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 2019

Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 2019

Related news

 • Engin Altan Düzyatandan 6 milyon liralık anlaşma
 • Susamlı Ekmek
 • Soyuz uzay gemisi
 • Eğik bir eylemden sonra neden lekeleniyor
 • Rüzgar YEKAsında üretime 2020de başlanacak

 • Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 92

  Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası


  Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 2

  Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 11

  Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 82

  Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 16

  Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 43

  Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 21

  Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 39

  Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 90

  Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 86

  Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 49

  Madalya almak için İş Deneyimi Mecrası 96