20.06.2019

Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF 49

Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF

UyarıncaMad. Rusya Federasyonu Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 57. maddesi- özel bilgiye sahip ve görevlendirilmiş bir konuAdli soruşturmanın yürütülmesi ve bir görüşün sağlanması için kanunla belirlenen kurallar. Bu kuralda, bu kişinin hakları ve görevleri tanımlanır. düşünmekMad. Yorumlar ile 57 CCP RF.ст 57 упк рф

Yetkili konu hakları

Üçüncü bölümde öngörülüyorMad. Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 57. uzmanhaklı olmak:

 1. Araştırma konusuyla ilgili ceza yargılama materyallerini tanımak.
 2. Görüş bildirmek veya prosedür için diğer yetkili kişileri getirmek için gereken ek bilgi taleplerini gönderin.
 3. Prosedürel etkinliklere katılın, araştırmanın konusuyla ilgili sorular sorun. Bu hak, soruşturmacı, mahkeme, araştırmacı tarafından onaylanmıştır.
 4. Prosedürle ilgili kararda formüle edilmemiş, ancak sınavın konusuyla ilgili olan hususlarda olanlar da dahil olmak üzere, yeterlilik dahilinde bir fikir verin.
 5. Kararları, müfettişlerin ve araştırmacıların, üstlerinin, mahkemenin, savcının haklarını kısıtlarlarsa eylemlerine / eylemlerine karşı şikayetler getirmek.
 6. Hakkında bir görüş formüle etmeyi reddedinÖzel bilgi alanına dahil olmayan konular ve kendisine verilen materyaller bir görüş bildirmek için yeterli değilse. İlgili karar yazılı olarak yapılmalıdır. Bu durumda, reddedilme sebepleri belgede belirtilmelidir.

st 57 uaq pf yorumlarla

kısıtlamalar

GöreMad. Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 57., belirlenen kişi olamaz:

 1. Araştırmacı, mahkeme, araştırmacıya haber vermeksizin, çalışmanın konusuyla ilgili konulardaki işlemlerde katılımcılar ile görüşmeler yapın.
 2. Ankete ait malzemeleri kendiniz toplayın.
 3. Yetkili yetkililerin izni olmadan, imha (tam / kısmi) yol açabilecek, nesnelerin görünümünü veya özelliklerini değiştirebilecek prosedürler uygulayın.
 4. Sonuçta kasıtlı olarak yanlış sonuçları formüle edin.
 5. Yargılamalara katılımının bir sonucu olarak öğrendiği ön araştırmanın bilgisini, daha önce Sanat kuralları uyarınca uyarılmış olması halinde açıklayın. 161 ÇKP.
 6. Soruşturmacının, mahkemenin ya da araştırmacının çağrısına bakmaktan kaçınmak.

ilaveten

UyarıncaMad. Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 57.bilerek hayali bir hükmün sağlanması içinkonu sorumlu tutulur. Bu durumda, Kod'un 307 normu tarafından oluşturulan prosedür uygulanır. Vatandaşın araştırmacının, mahkemenin, müfettişin talimatlarının yerine getirilmesiyle ilgili olarak farkında olduğu ön soruşturmanın bilgilerinin açıklanması için de bir sorumluluk söz konusudur. Konu, Uygulama Kodu 310'un hükümlerine uygun olarak kendisine çekilmektedir.ст 57 упк рф expert

Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 57. Maddesi

Özel bilgiye sahip herkes, araştırma için üretime çekilemez. İnsanları dahil ederken, rehberlik etmek gereklidir.Mad. Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 58, 57.. Bu durumda, farklı sipariş dikkate alınmalıdırvatandaşlar dahil. Uzman, bağımsız prosedürlerin uygulanmasına yönelik kararın temelinde yer almaktadır. Diğer prosedür eylemlerinin kapsamı dışında araştırma yürütmektedir. Uzman ayrıca araştırmacı, mahkeme, araştırmacı tarafından yürütülen faaliyetlere katılır. Onu çekmenin amacı, belgelerin ve eşyaların belirlenmesi, kaydedilmesi ve ele geçirilmesi, malzemelerin incelenmesi için teknik araçların kullanılması, yetkinliği ile ilgili konuların açıklığa kavuşturulması ve bağımsız prosedürler yürütecek kişiye sorular sorulmasında yardımcı olmaktır. Uzmanın görevi, kanıt olarak hizmet eden sonuca varmaktır.ст 58 57 упк рф

yetki

Sıradaki davada yer alan konuMad. Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 57.Bilimsel, teknik bilgi sahibi olmalıküre, endüstriyel üretim alanı, insan faaliyetinin diğer dalları. Yasalar mutlaka profesyonel olmalarını gerektirmez. İstisnalar, araştırmanın uzman bir kurumda gerçekleştirildiği durumlardır. Her durumda, kişinin bilgisi yeterince derin sorulara usul ve formüle cevapları yürütmek olmalıdır. Soruşturmacı, mahkeme, araştırmacı uzmanın yeterliliğinin onaylanmasını isteyebilir. bir sertifika, sertifika, yeterlilik belgesi ve benzeri gibi hareket edebilir, ilgili bilginin kullanılabilirliği kanıtı olarak. Ayrıca, bu kişiler aktivite, mesleki deneyim, sorunlar karara bağlandı buna dahildir bilginin alanı, bir kişinin araştırma makaleleri ilgili küreleri öğrenmek hakkına sahiptir. Bu durumda, uzman sertifikası zorunlu değildir ve sadece gönüllü olarak gerçekleştirilir unutulmamalıdır.Rusya Federasyonu'nun 57. maddesi ile yorumlar

Gereksinim

Kişiye göre üretimde bulunanları dahil edinMad. Ceza Muhakemesi Kanununun 57. maddesinde, daha yüksek mesleki eğitime sahip olması ve yürütme gücü yapılarının düzenleyici kararlarında öngörülen kurallara uygun olarak uzmanlık alanında müteakip eğitimi geçmesi halinde mümkündür. Faaliyetlerin kendi kendini gerçekleştirme hakkını elde etmek için eğitim ve sertifikasyon seviyesinin oluşturulması ilgili komisyonlar tarafından yürütülür. Uzmanların mesleki eğitim seviyesi her 5 litrede bir gözden geçirilmelidir.

Malzeme ile tanışma

Kural olarak, çalışma şeklinde gerçekleştirilir.sınavın atanması kararı. Bu belge, eylemin koşullarına, araştırma nesnelerini elde etme koşullarına ilişkin bilgileri ortaya koymaktadır. Çözünürlük uzmana sağlanan materyalleri ve diğer materyalleri açıklar. Bir kişi, bir görüş belirlemesi için gerekli ek bilgileri almak için başvuru yapabilir. Materyallerle tanışma, bir kişinin araştırmaya ve diğer prosedürsel eylemlere doğrudan katılmasıyla da gerçekleştirilir. Bunu yapmak için yetkili çalışanlardan izin almalıdır. Bu etkinliklere katılım çerçevesinde uzman, çalışma konusuyla ilgili sorular sorabilir.ст 57 упк рф Uzmanı

Diğer vatandaşların katılımı

Uzmanın katılımı için başvurabilirdiğer kişilerin araştırması. Bu durumda yapılan konuşma, vatandaşın öznel veya nesnel seviyesinin anketin konusuyla uyuşmadığı veya soruları cevaplamaya yetmediği durumlar ile ilgili değildir. Aynı konu hakkında bilgi sahibi olmaları halinde diğer vatandaşların katılımına izin verilir ve katılımları daha hızlı ve doğru bir sonuçların oluşmasını sağlayacaktır. Uzman, bir sonuç çıkarmak için homojen bir çalışmadan ziyade homojen olduğuna karar verirse, diğer kişilerin katılımı için başvurmamalıdır. Bu durumda, yetkili çalışanların talimatlarını yerine getirmeyi reddetmelidir. Bundan sonra kapsamlı bir çalışma tahsis edilmiştir. Reddetme, kişinin yetkinliğinin ötesine geçen tüm ya da sadece belirli konuları ilgilendirebilir.

görevleri

Sanatta formüle edilirler. Yasaklar şeklinde 57 CCP RF. Örneğin, bir kişi, daha fazla çalışma için materyalleri bağımsız olarak toplayarak, yetkili organları ve çalışanlarını bu konuda bilgilendirmeden üretim taraflarıyla pazarlık yapamaz. Bu sınırlamalar, kanıtın karmaşıklığının, araştırma için sunulacak olan bilgi ve materyallerin sonraki seçiminin değerlendirilmesinin, yalnızca araştırmacının, mahkemenin, araştırmacının yetkinliğinin kapsamına girmesinden kaynaklanmaktadır.Related news

 • Endonezyada 7 metrelik piton insan yuttu
 • İnternet seçimlerde ana mecraya dönüşebilir’
 • Samsung Otizmli Çocuklar için Uygulama Geliştirdi
 • VAZ-2114 gösterge panelini nasıl parçalayabilirim
 • İsrail orta saha oyuncusu Bibras Natho

 • Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF 74

  Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF


  Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF 42

  Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF 18

  Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF 91

  Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF 16

  Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF 85

  Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF 57

  Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF 82

  Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF 91

  Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF 16

  Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF 98

  Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF 21

  Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF 44

  Mad. Yorumlar ile 57 CCP RF 76