Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar 2019

Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar 2019
19.09.2019

Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar 37

Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar

Ceza Kanununun 228. Maddesi;narkotik, psikotropik maddelerin ve araçların veya bunların analoglarının yasadışı sevkıyat, satışı (satışı) veya imalatı. Ayrıca bu eylemlerin herhangi birini bu bileşiklerin bulunduğu bitkiler ve parçaları ile birlikte değerlendirmek suçtur. Bu, tapunun genel kompozisyonu. Birinci bölüm için sağlanmıştır. Mad. 228, 2. bölüm bir suçun niteliksel işaretlerini ortaya koymaktadır. Onları daha da düşünelim.s 228 s 2

Mad. 228, Rusya Federasyonu Ceza Kanununun 2. Bölümü

Birinci bölümünü kaydeden işler içinSuçlu olan kişi 4-8 yıl hapis cezasına çarptırılabilir. Bu durumda, mahkeme, hüküm giymiş kişinin bir yıl kadar süreyle özgürlüğünü sınırlama hakkına sahiptir. Mad. 228, Ceza Kanunu'nun 2. bölümü, iki nitelikli işaret sağlamaktadır. Eğer mevcutsa, suç için yaptırımlar güçlendirilir. Özellikle, Sanatta. . 228, Bölüm 2 CC sorumlu artış halinde gerçekleştirildiği, bu bileşiklerin içinde mevcut olan sevkiyat, satış ya da üretim aracı (maddeler) ya da psikotropik ilaç türü, hem de bunların bitki parçaları, en:

 1. Hapishanede.
 2. Bir idari binada.
 3. Bir eğitim kurumunda.
 4. Toplu taşıma araçlarında.
 5. Ceza infaz kurumunda.
 6. Yeraltındaki nesnelerde su iç, deniz, hava, demiryolu taşımacılığı.
 7. Spor kompleksinde.
 8. Boş vakit veya eğlence amaçlı binalar.ст 228 ч 2 ук РФ

Mad. 228, saat. 2, bahsedilen bileşiklerin bulunduğu uyuşturucu / psikotrop maddelerin / ajanların, vahşi kültürlerin (bunların parçaları) devrine, satışına veya üretilmesine izin veren bilginin yayılma yönteminin bir göstergesini içerir. Belirtilen fiillerin Internet de dahil olmak üzere medya, bilgi iletişimi veya elektronik ağlar kullanılarak işlenmesi durumunda fail, sorumlu tutulacaktır.

Mad. 228, Bölüm 2: cümle

Çünkü bu fiiller ayrıcahapis cezası ve failin özgürlüğünün kısıtlanması. Buna ek olarak, mahkeme fail üzerinde para cezası verebilir. Dolayısıyla, bir kişinin bir hareketi Sanata düşerse. 228, Bölüm 2, ceza, bir yıl kadar süreyle konu özgürlüğünün sınırlandırılması ile 5-12 yıl hapis cezası içeriyor. Para cezası gelince, suçlu kişi 500 bin ruble'ye kadar şarj edilebilir. veya 3 litreye kadar bir süre için maaşına eşit miktarda (diğer gelirler) tahsil edilir.st 228 s 2 yuk [

Suçun niteliği

Hangi kanundan sorumlu hareketsanatta sağlanmaktadır. 228, kısım 2, toplumsal olarak tehlikeli anlamına gelir. Bir faktör olarak, davranış derecesi, psikotropik / narkotik maddelerin veya bu ajanların analoglarının, bu bileşiklerin dahil olduğu bitkilerin (parçalarının) seri olarak satın alınmasının yanı sıra pazarlama ve iletme gibi faktörlerin bir faktörü olduğu düşünülmektedir. Birinci bölümde açıklanan suç mezura işaret ediyor. Sanat eserleri kapsamında elverişli olan fiiller. 228, Bölüm 2 ve 3, özellikle ciddiyetlidir. Suç konusu olarak, narkotik ve psikotropik eylemin araçları ve maddeleri, bitkiler, bunların bileşiklerini içeren analoglarıdır.

Nesnel parça

Yasadışı üretim,yönlendirilmesi, halka açık ve uzmanlaşmış yerlerde yasak bağlantıların satışı. İkincisi, özellikle, yargılama öncesi gözaltı merkezleri ve cezaevi tesislerini içermektedir. Kamusal alanda söz konusu fiilleri yerine getirmenin toplumsal tehlikesi, çocuklar da dahil olmak üzere çok sayıda vatandaşın varlığından kaynaklanmaktadır. Sanatta sorumluluk yüklenen kanunlar. 228, yasa dışıdır. Onların gayrıresiyetsizliği doğrudan 3 No'lu Federal Kanun'da kurulan bu maddelerin ve fonların yasal ciro emrine karşı komisyonlarında kendini gösterir.st 228 s 2 cümle

Yasadışı üretim

Kasıtlı eylemler olarak anlaşılmaktadır.kimyasal, bitki ve diğer maddelerin yasak bileşiklerinin seri üretime yönlendirilmesidir. Örneğin, imalat, özel ekipmanlarda, bunun için uyarlanmış odalarda yapılabilir. Üretim, bu maddelerin paketlenmesini de içerebilir. İmalatın tamamlanmasının ardından bir ceza davası tamamlanmış sayılır. Aslında, bu durumda, fiilen elde edilen psikotropik madde veya uyuşturucu madde miktarı, söz konusu maddeye göre yapılan işlemin niteliği ile alakalı olmayacaktır.

Satış ve Dağıtım

Yasa Dışı Uygulama, herhangi bir yöntem anlamına geliryasak olan bağlantıların başka kişilere ücretsiz veya ücretli olarak aktarılması. Bunlar arasında özellikle bağış, borç ödemesi, değişim, satış, kredi vb. Satışlar ayrıca, enjeksiyon gibi bir uygulama yöntemine atfedilir. Bu gibi fiillerin satışı olarak nitelenmeyin:

 1. Yasaklanmış araçlardan kurtulmak, onları bir yere bırakmak veya çöp kutusuna atmak, çöp konteyneri vb.
 2. Eğer madde doğrudan tüketiciye aitse, başka bir kişinin enjeksiyona sokulması.
 3. Suç konusu bir aracın arabuluculuğuyla edinilmesibireysel tüketimle orantılı olarak, tüketici pahasına, maddelere sahip olma hakkını elde etmeden, eylemlerin yalnızca pazarlama değil de yardım sağlamaya yönelik olması halinde.st 228 s 2 ceza

niyet

Kullanılabilirliği üzerine, tüketiciyle veya başka koşullarla bir anlaşmaya işaret edebilir. Örneğin şunları içerir:

 • Çok sayıda yasaklanmış madde.
 • Sonraki satış için satın alın.
 • Hızlı bir satışın sağlandığı özel paketleme.
 • Endüstriyel üretim yöntemi.
 • Bu fonları kendisi kullanmayan bir kişi tarafından satın alınması.

Niyet, taahhüt edilen hareketin halkın tehlikesi ve bunu taahhüt etme isteğinin farkındalığında ifade edilir.

arabuluculuk

Yardım sağlayan konunun eylemibir suç komisyonu, çıkarları doğrultusunda suç ortaklığı niteliğindedir. Yasaklanan maddeyi uygulayan kişi, o alıcı (örneğin, üçüncü kişilerin tüketiminde düşüş) başka yasadışı eylemlere bunları kullanacağını biliyorsa, onun davranış olarak ayrıca satın alan yasadışı eylemleri yardım yeterlilik tabidir. Suç, yasaklanan nesnenin başka bir kişiye devredilmesinden sonra tamamlanmış kabul edilecektir. Etki niteliğine geçiş şekli etkisizdir.

Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar 2019

Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar 2019

Related news

 • Chuck Vepner: Biyografi ve Kariyer
 • Nektari Kaç Kalori, Kilo Aldırırmı, Nektarinin Faydaları Nelerdir
 • Şirine Lif Modeli Yapılışı Açıklamalı Videolu
 • Roj Peşmergeleri
 • Demet Akalın ile Alişan barıştı

 • Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar 19

  Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar


  Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar 81

  Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar 39

  Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar 73

  Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar 53

  Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar 1

  Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar 52

  Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar 80

  Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar 63

  Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar 82

  Mad. Ceza Kanununun 228. bölümü: ceza, ceza ve yorumlar 87