Loperamide-Acry - ishal için kaliteli bakım 2019

Loperamide-Acry - ishal için kaliteli bakım 2019

Loperamide-Acry - ishal için kaliteli bakım 52 25.02.2019, 07:19

Loperamide-Acry - ishal için kaliteli bakım

Loperamide-Acry ishal tedavisinde yaygın olarak kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç gastrointestinal sistemin motilitesini azaltmaya yardımcı olur.

Loperamide ilacın bir açıklamasıdır

Bu ilaç kapsül şeklinde veyaHer biri 2 mg loperamid hidroklorür içeren tabletler. Ayrıca bu ilacın yardımcı maddeleri olarak yardımcı maddeler olarak mısır nişastası, talk ve laktoz içerir.

Loperamide-Acry varlığına atfedilirishal, akut enfeksiyöz olmayan formlarda hem de hafif ve orta enfeksiyon ishal hasta. İlaç etkisini çok çabuk vermeye başlar ve 4-6 saat sürer. ioperamid Acre kullanılması dolayısıyla dışkılarını ve rektumda dışkı düzenlenen dürtüsüne azaltarak, anal sfinkter tonusunu artırmak, gastrointestinal hareketliliği azaltır.

Loperamide sayesinde emme süresielektrolitler ve su artar ve dolayısıyla kayıpları önemli ölçüde azalır. Antisekretuar bir etki olan kolonda mukusun hipersekresyonu azalması vardır. Kalmodulin ve kalsiyum kanal blokajının engellenmesi, ayrıca plazma membranlarının geçirgenliğini artıran intestinal peptidlerin ve nörotransmitterlerin baskılanması nedeniyle, Loperamide bağırsak salgılanması üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Loperamide - ne işe yarıyor?

Yukarıda belirtildiği gibi, bu ilaçishali ile mücadelede en etkili ilaçlardan biridir. Sentetik bir opiat olmasına rağmen, ilacın sistemik bir narkotik etkisi yoktur ve kan-beyin bariyerinden nüfuz etmez. Loperamide-Acry iyi motor ve fonksiyonel ishal yardımcı olur, ancak hastanın diyabetik enteropati, amiloidoz veya skleroderma varsa, etkisizdir. Çoğu zaman bu hastalıklarda, bu ilacın kullanımı ishali arttırabilir.

Dozaj Loperamide Acry

İlk alımda yetişkinlerin tedavisi için sıvı bir dışkı ile defekasyon hareketinden sonra, 4 mg ilacın kullanılması ve daha sonra 2 mg uygulanması önerilir.

Hastanın kronik ishal varsa, o zamanBaşlangıçta, 4 mg, daha sonra günde bir ila altı kez, 2 mg loperamide. Ancak, bu ilacın günlük dozunun 16 mg'ı geçmemesi gerektiğini unutmayın.

Bu aracı kullanmak için izin verilir5 yaşından büyük çocuklar, ancak her defekasyon sonrası sıvı bir dışkı ile 2 mg ilaç verilir. Bir çocuğun kronik ishal varsa, o zaman ilaç günde 1 ila 5 kez kullanılır.

Olası yan etkileri

Bu ilacın uzun süreli kullanımı yapılırsa, kabızlık, uyuşukluk, mide bulantısı olabilir, çok nadiren de bağırsak tıkanıklığı, yanı sıra toksik bir megakolon olabilir.

Aşağıdaki durumlarda ilacı uygulamak kontrendikedir:

 • hastada barsak tıkanıklığı varlığı;
 • hastanın akut ülseratif kolit veya psödomembranöz kolit varsa;
 • İlk üç aylık dönemde hamile kadınlar için bir ilaç reçete yok;
 • Ayrıca, ilaç 2 yaşın altındaki çocuklar için ve bu çare bileşenlerine aşırı duyarlılığı olan kişiler için reçete değildir.

Loperamide-Acry çok dikkatli kullanılmalıdırdehidratasyon, enfeksiyöz ishal varlığının yanı sıra 2 ila 5 yaş arası çocuklar. Sıvıyı ve tuzları kaybetme riski taşıdığı için, ilacı karaciğer fonksiyon bozukluğu olan insanlara ve yaşlı insanlara uygulamak tavsiye edilmez. İlacın 2 gün boyunca olumlu bir etkisi olmamışsa, atılmalıdır. Laktasyon sırasında bir kadın tarafından Loperamide-Acrya'ya ihtiyaç duyulduysa, bu tedaviyi alma dönemi için emzirmekten vazgeçilmelidir.

Bir antidot olarak ilacın aşırı doz belirtileri Naloxone kullanılır.

Loperamide-Acry - ishal için kaliteli bakım 2019

Loperamide-Acry - ishal için kaliteli bakım 2019

Related news

 • Yeşil Kusmak Neyin Belirtisi Yeşil Su Kusmak Nedenleri
 • Kefirin Faydaları – 1
 • KÜÇÜK TAVŞANLAR Örgü Modeli – Şiş İşi İle Örgü Modelleri
 • Yüzünüze Uygun Kahkül Modelini Seçin

 • Loperamide-Acry - ishal için kaliteli bakım 3

  Loperamide-Acry - ishal için kaliteli bakım


  Loperamide-Acry - ishal için kaliteli bakım 59

  Loperamide-Acry - ishal için kaliteli bakım 81

  Loperamide-Acry - ishal için kaliteli bakım 70

  Loperamide-Acry - ishal için kaliteli bakım 90

  Loperamide-Acry - ishal için kaliteli bakım 15

  Loperamide-Acry - ishal için kaliteli bakım 97