Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 2019

Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 2019
18.07.2019

Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 3

Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır?

Osteokondroz ciddi bir şekilde yaşam kalitesini düşürürHasta. Alevlenme dönemlerinde özellikle zordur. Onları engellemek için jimnastiona yardımcı olurlar. Lomber bölgenin osteokondrosisiyle, özel egzersizler iyi sonuçlar verebilir.Lomber osteokondroz ile terapötik egzersizlerDerslere ek olarak, doğru olmasını sağlamaya çalışın.dinlenme yeri - yatağı yarı sert olmalıdır ve diz altında pamuk gazlı bez silindir yapışmalıdır kas gevşeme geliştirmek için. Buna ek olarak, fiziksel aktivite için bazı kurallar vardır.

Medikal jimnastik, bel bölgesinde osteokondrozda nasıl bir performans sergiliyor?

Derslerin yalnızca fayda sağlamak için,çeşitli koşullara uymak. Kural olarak, egzersizlerin çoğu omurga gergin değildir, yani tarafında veya dört ayak üzerinde, sırt üstü veya göbek bir başlangıç ​​pozisyonundan yürütülmektedir. Yukarıdaki pozlarda, damarların içindeki basınç etkilenen bölgede azalmaktadır. Eğer bel osteochondrosis ilk derecede fizyoterapi planlıyorsanız, egzersizler ve kol ve bacaklarda kasları gevşer amaçlanmıştır. Dolayısıyla herniye intervertebral disk ile ilişkili olan sinir kökleri daha az tahriş olur. Akut formda lomber osteokondrozis planlanan fizyoterapi, böyle bir hareketin şiddetli ağrı ile yanıt verecektir olarak, bel uzantısı aza indirmek için seçilmelidir egzersizleri için ise.Lomber bölgenin osteokondrosisli terapatik jimnastikBu durumda gövde eğimi olan hareketlerileri disklerdeki basıncı artırmamaya kontrendikedir. Egzersizler, kasları güçlendirmek ve etkilenen kol ve bacaklarda vasküler tonusu azaltmak için statik veya izotonik olmalıdır. Buna ek olarak, tüm vücudu rahatlatmalı ve gerginliği hafifletmelidirler.

Lomber osteokondroz ile terapötik egzersizler: egzersizlerin listesi

Bu kompleks,Herhangi bir zamanda, ciddi alevlenmeler anları hariç. İlk egzersiz sırt üstü yatmayı gerektirir, dersler için özel bir paspas kullanabilirsiniz. İlham konusunda farklı yönlerde kollarınızı yayma ve nefes vermeye geri dönme. Yaklaşık beş kez tekrarlayın ve bir sonraki harekete geçin. Ayak tabanlarında bükülürken, pozu değiştirmeyin, parmaklarınızı yumruklayınız ve açınız. Yaklaşık on iki kere tekrarlayın. Katta kalma, üçüncü egzersizi uygulayın - ayağı düzlemden kaldırmadan dizlerindeki bacakları dönüşümlü olarak bükün. On ila on iki kez tekrarlayın. Gördüğünüz gibi, bel omurları osteokondrozu ile tedavi edici jimnastik, tükenme anlamına gelmez, bu da herkesin onunla baş edebileceği anlamına gelir. Bir mühlet şekli olarak, hala eğilimli bir konumda kalmış bir diyafram solumayı deneyin. Bundan sonraLomber bölge osteokondrozu için jimnastikyavaşça doğru olanı al, sonrasol bacak düz, doksan derece bir açıyla bükün ve başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün. Her ayakla beş ila sekiz hareket ve devam etme zamanı. Alt bacak, uyluk ve gövde kaslarını gevşetmeye çalışın. Ellerinizi omuzlarınıza kaldırın ve dirseklerinizi göğsünüzün üzerine kaldırın. Solunduğunda, dışarıya doğru açın ve ekshalasyona geri verin. Kollarınızı ellerinizle içeri doğru çekin. Her omuzu sırayla yükseltin, kilitten yırtın ve elinizle öne doğru uzatın. Altı ila sekiz kez tekrarlayın. Lomber osteochondrosis ile bu tür terapötik egzersizler çok yararlı olacaktır, ek olarak, vücudun genel durumu iyileşir.

Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 2019

Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 2019

Related news

 • Sınıf arkadaşları ya da sayfa ölçeklendirme hakkında tümüne yakınlaştırma
 • Sezon finali yapan, veda eden ve yeni başlayanlarla ekranda hareketli hafta
 • Yaşlılar için ortopedik yatak nasıl seçilir Yararlı ipuçları
 • Çok İzlenen Videolar
 • Kafa Yakmaya Devam 140 ve Üzeri IQluların Tek Seferde Anladığı 10 Film

 • Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 44

  Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır


  Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 32

  Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 34

  Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 73

  Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 25

  Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 19

  Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 90

  Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 33

  Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 65

  Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 79

  Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 51

  Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 81

  Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 96

  Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 60

  Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 73

  Lomber osteokondroz için terapatik cimnastik ne olmalıdır 14