Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı

Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı

22.04.2019

Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı 75

Lermontov'un kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı

Lermontov'un kısa biyografisiMikhail Yurievich Lermontov 19. yüzyılın Rus şairidir. Eserleri hala sadece ülkemizde değil, okuyucuların kalbini ve aklını heyecanlandırıyor. Güzel şiirlere ek olarak, torunlarını sesi eserleri, tablolarıyla bıraktı. Ünlü klasikin yaşamı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Lermontov'un kısa bir biyografisini açıklayan yazımız ilginç olacaktır.

Çocukluk ve gençlik

Şair Moskova'da doğdu, 1414 gecesi 1814'de15 Ekim. Genç Lermontov'un eğitimi büyükannesi tarafından yapıldı ve annesi oğlunun doğumundan sadece üç yıl sonra öldü. Penza eyaletinde yaşamak için taşınan çocuk, evde eğitim almaya, yeni bilgi ve yabancı dil öğrenmeye başlıyor. Büyükanne torununun hayatının bu yönüne çok dikkat etti ve vermeye çalıştı.MY Lermontov (kısa biyografi Ebeveynlerin veremediği her şeyi ona. 1825'de Lermontov ilk önce Kafkasya'ya geldi ve ruhuna battı. Daha sonra yazdığı eserlerinden birçoğu, ona bağlı her şeye aşk ve özlemle doludur. 1827 - genç şairin insani yardım binasına girdiği ve ilk şiirlerini yazmaya başladığı yıl. Ortaokul eğitimini aldıktan sonra, genç aday Muhafızlara girer ve burada üniversitenin eğitimine başlayana kadar hizmet eder.

Lermontov'un kısa biyografisi. Öğrenci yılları

1830'da Mikhail Yurievich,üniversitenin ahlaki ve siyasi bölümü ve ilk düşünceye özgü düşünceler başında olgunlaşmaya başlar, isyan ruhu ona nüfuz eder. Çalışma yıllarında Lermontov lirik eserlerinde zirve buluyor. Ve tabii ki, sevgi ile bağlantılıdır. İlk başta şairin kalbi, Catherine Smushkova'ya ve daha sonra ünlü oyun yazarı FF Ivanov'un - Natalia Ivanova'nın kızı için sevgiyle doluydu. Bu yılların şiirleri romantizm, şehvetlilik ile ayırt edilir, genç yaşantının ve sevginin tüm cazibelerini gösterir.

Lermontov'un kısa biyografisi. ofis

1832'de Lermontov St. Petersburg'a taşındı.ve öğrenmeye devam etmeyi reddediyor çünkü yerel üniversitede Moskova'da okuduğu tüm bilimleri ve konuları hesaba katılmak istemiyorlar. Ve sonra hizmet vermeye ve devam etmeye karar verirMY Lermontov, şair Babasının ayakları, aynı zamanda askeri bir adam. 1835'te M. Y. Lermontov (bu yazıda kısa biyografisi belirtilmiştir), koruyuculuğun alt yargılarını kornetin safhasında bitirir. Onlar zaten "Masquerade", "Sashka" ve diğerleri gibi eserler yazdılar. 1837'de Kafkasya'da hizmet etmek için ayrılan ve yerel halkın ruhuyla dolu şaire, ünlü eseri "Borodino" yu yazdı. Ve bir yıl sonra, iyi bağlantılar sayesinde, yine eserleri yazmaya devam ettiği St. Petersburg'a transfer edilir. 40'larda Lermontov tekrar Kafkasya'ya gidiyor, ama zaten savaşlara katılmak ve askeri işlerde kayda değer başarı göstermek zorunda.

Lermontov'un kısa biyografisi. oluşturma

Lermontov bir oyun yazarı ve şair olarak kabul edildi, amaOna bir deha adamı düşünmeyen ve her çalışmasını eleştirenler de vardı. “Zamanımızın Kahramanı” adlı romanın yayınlanmasından sonra, dineffected kişilerin sayısı arttı. Lermontov, ahlaki ve ahlaki ilkeler olmayan bir özgür düşünürdü. Nicholas, ona bir anti-monarşist olduğunu düşündüğü için, askeri başarılar için şairi vermeyi bile reddettim.

Lermontov, şair, klasik, gerçekten, "zamanının kahramanı", düşmanı Nikolai Martynov elinde 1841 yılında bir düelloda öldürüldü.

Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı

Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı

Related news

 • Salep Tarifi
 • Peynirli Girit Mezesi
 • TEK RENKLİ KESME BONCUKLU KALEM OYASI TARİFİ
 • Ramazanda cinsel ilişki yaşanmalı mı
 • Kış diyeti ile kilo almaktan kurtulun

 • Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı 23

  Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı


  Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı 2

  Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı 30

  Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı 49

  Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı 33

  Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı 33

  Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı 56

  Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı 62

  Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı 56

  Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı 45

  Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı 69

  Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı 72

  Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı 56

  Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı 21

  Lermontovun kısa bir biyografisi - bir şair, oyun yazarı, sanatçı 29