Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 2019

Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 2019

Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 29 05.02.2019, 00:59

Lermontov'un "Başak" adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı

Mikhail Yurievich Lermontov doğası gereği şüpheciydi,Böylece dinini ciddiye almamıştı, yine de çalışmalarında tekrar tekrar manevi değerlere dönmüştü. Şair, özellikle şüphe, endişe ve hüznün ruhunu bertaraf etmesi için özellikle zordu. Fakat aynı zamanda, insanları küçümseyen ve acı çekmeye ve aşağılanmaya zorlayan dinleri de hor gördü. Lermontov bir isyankâr ve özgürlük için bir savaşçıydı, ideallerini savunmayı ve köşede sessiz kalmamayı tercih etti. Buna rağmen yazar, tabiat tarafından verilmediği alçakgönüllülüğü öğrenmek için tapınakları ve manastırları defalarca ziyaret etti.

şiir Lermontov dilencinin analiziLermontov "Dilenci" ini ayeti 1830 yılında yazılmıştır.Şairlerin arkadaşları ve sevgilileri Ekaterina Sushkova ile yaptığı Trinity-Sergius Lavra'ya hac yolculuğu sırasında. Sürümlerden birine göre, Mihail Yurievich, bu bilgiyi çürütmesine rağmen, çalışmanın temeli için gerçek gerçekleri aldı. Şiiri yazdıktan sonra, yazarın çevresinin hiçbirinin kime ait olduğu konusunda herhangi bir şüphe yoktu, çünkü şairi şiir yazmaya teşvik eden Sushkov'un eylemiydi.

Lermontov'un "Dilenci" nin şiirinin analiziDünyanın zulmünü, çevredeki insanlara duyduğu sadakati gerçekleştirmek. Çalışmada, yalvarıp fakir bir adamın, sundurmanın yanındaki gençlerle tanıştığı bir durum anlatılmaktadır. Açlıktan ve susuzluktan ölüyordu, bu yüzden yiyeceklerden ya da bir miktar paradan bir şey almak istiyordu, ama birileri elinde bir kör, yaşlı ve hasta bir adama bir taş koydu. Görgü tanıklarına göre bu rezil ve insanlık dışı eylem Ekaterina Sushkova tarafından gerçekleştirildi.

Lermontov'un "Dilenci" ile şiirinin analiziŞairin şair tarafından ne kadar vurulduğunu gösterir, diğer gözlerle göründüğü anlaşılıyordu. Sushkovoy'un eylemi, berrak gökyüzü arasındaki gök gürültüsü ile karşılaştırılabilir, yazar bir küvet su dökmek gibiydi. Bu kızı uzun yıllardan beri takdir etti, ona hayran kaldı ve böyle bir canavar olduğu ortaya çıktı. Yoksullarla olduğu gibi, hisleriyle şaka yaptı, ama sadece o anda Lermontov bunu anladı.

Lermontov bir meteliksiz şiirdir"Dilenci" - dünya görüşünü değiştiren bir şiirşair, onu kızdırdı ve ona duyulmaz bir coquette sevgisini aşılattı. Mikhail'in arkadaşları, kızın sadece onun üzerinde eğlendiğini biliyordu, ama yazarın patlayıcı doğasını hatırladıkları için bunun hakkında konuşmak için acele etmediler. Lermontov'un "Dilenci" şiirinin analizi, şairin kendisinin yanıldığını ve güzelliğinin onun aşkına layık olmadığını kabul ettiğini gösteriyor.

Lermontov'un ayetiSonuç olarak, Mikhail Yurievich Catherine ile yollarını ayırdıSushkovoy, ama doğuştan beri kindar bir insan olduğu için, daha sonra intikamını aldı. Bu, "Dilenci" ayetinde anlatılan olaylardan 5 yıl sonra oldu. Şair gerçek duyguları ifade etmedi, cesurca gösterdi ve kızın güzelliğine sürekli hayran kaldı. Sonunda, Sushkov ona aşık oldu, o zaman Lermontov onu ezici darbe vurdu. Mikhail Yuryevich, Catherine’in aptal, çirkin ve sadece acımasız olduğunu açıkladı. Lermontov'un "Dilenci" şiirinin analizi, sadece çevreleyen dünyanın huzursuzluğuna hayret etmeyi değil, aynı zamanda büyük Rus şairin duyguları üzerinde peçeyi açmayı da sağlar.

Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 2019

Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 2019

Related news

 • Güne 6.30lu seviyelerde başlayan dolar, 6.20nin altında
 • LLCnin borçları için direktörün yan kuruluşu. Yönetmenin iştirak sorumluluğu
 • Tazminat davası açarız
 • Kartları ile odaklanın. Sürpriz olmanın en kolay yolu
 • İnek Udder: tanımı, yapısı, olası hastalıklar ve tedavi özellikleri
 • Diş Apsesi Nasıl Geçer: Diş Apsesine Bitkisel Çözümler

 • Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 50

  Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı


  Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 21

  Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 8

  Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 41

  Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 16

  Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 100

  Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 52

  Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 54

  Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 66

  Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 57

  Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 78

  Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 23

  Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 3

  Lermontovun Başak adlı şiirinin analizi: aşk hayal kırıklığı 91