Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 2019

Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 2019

Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 18 06.02.2019, 04:24

Lermontov'un aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics

Öyle oldu ki, Mikhail Yurievich'in eserleriLermontov sıklıkla Puşkin ile karşılaştırıldığında incelenir. Bu şiirlerde, aynı konuda, hatta aynı adı, "Tutsak" ile sadece birçok şair "Vatan". Her ne kadar benzer görünüyorsa da, Puşkin ve Lermontov arasında çok büyük bir fark var.

Puşkin, yükseliş dalgasında bir şair olarak kurulduDecembrists'in hareketleri ve Lermontov'un yaratıkları zulüm döneminde varoldu. Buna ek olarak, Mikhail Yurievich hayatında yalnız kaldı. Sonuçta, şimdiye kadar Lermontov'un aşk şarkı sözlerinin tüm alıcıları bilinmiyor, oysa aşk teması eserindeki asıl şey. Puşkin severdi, sevilmiş, evli, çocuk sahibi.

Lermontov'un bu konuda bir şey yapacak vaktimiz yoktu. Annesi erken doğmuş, doğada zorba Elizaveta Arsenyev küçük Misha'yı babasını görmeyi yasakladı. Ailenin içindeki olaylar, şairin hayatını bir bütün olarak bıraktı. Ardından kişiliği de sınırlayan ordudaki hizmet, fantezinin gelişmesine izin vermiyor.

Her yerde üzüntü sebepleri görülebilir: vatan, kahramanlar ve sömürgelerle ilgili eserlerde. Tüm karakterler yalnızdır. bazen çok güçlü ve tutkulu Tüm hobiler Mikhail Yurevich, hiçbir şey sona ermedi. Lermontov'un Aşk şiirleri bir güdü hayal kırıklığı, güvensizlik ve toplumun anlayış eksikliği vardır: "Yalnız Beyaz Yelken "Ben yolda, yalnız dışarı çıkmak"", "Aşk, ama kim," "Ne yazık ki, bizim nesil görünmüyor."

Reliable recipients of love şarkı sözleriLermantov - Sophia Saburova Katerina Sushkova Varvara Lopuchin Natalia Ivanova ve Maria Shcherbatova olduğunu. İlginçtir, tek ve aynı süre içinde, şair bir kadına adanmış bir şiir yazabilirim, sonra diğeri için bir sevgi tutkulu beyanı oluşturun. "Sana daha aşağı değilim" 1832 yılında yazılmış Natalya Ivanova ile mola, dönemi anlatır, aynı yıl, çizgi "O değil gururlu güzellik genç adam hayatta baştan çıkaran var" geldi Barbara Lopukhina hitaben.

Yaratıcılık eğitimi alan bazı bilim adamlarına göreşair, onu etkileyen kadınlar buydu. Diğerlerine göre, Lermontov'un aşk sözlerinin tutsakları henüz tam olarak belirlenmedi. Çok sayıda çalışmaya rağmen, bu konuda kesin bir veri yoktur, tüm argümanlar varsayımsaldır.

"Neden bu kadar acı verici ve çok zor? Neyi bekliyorsun Ne için pişmanım? "- Bu satırlarda şairin özü açığa çıkar. Bir yandan beklerken diğer yandan hayır. Pişmanlık duyuyor ve hemen kayıtsız kalmaya devam ediyor. Şair aynı şekilde aşıktı. Yalnız, ateşli ve her zaman asil davranmadı. İlk Lermontov tutkuyla Katerina Sushkov'u sever ve sonra bu kızın hayatını bozmak için herkese gider. Nişanı boşa çıkaran ve kendisini bir kahraman olarak gören isimsiz bir mektup yazıyor.

Çağdaşlarımızın hayatta kalan anılarına göreŞairin iç dünyasının ayrılmaz bir resmini yapmak imkansızdır. Lermontov ya bu kişiyle tanıştı ya da yapmadı. Bütün hobileri başarısızlığa uğradı. Bir düelloda yaşanan trajik ölüm anında şair evli değildi. Lermontov'un aşk şarkı sözlerinin tüm alıcıları kesin olarak bilinmiyor ve büyük olasılıkla gizli kalacaklar.

Ve 19. yüzyılın tüm şairleri arasında Lermontov en çok"Bitmemiş" kader. Böyle bir iç zihinsel bozukluk tüm sözleri ve yaşamı geçer, Puşkin'de olduğu gibi Lermontov'un şiirleri yoktur. "Sibirya cevherleri derinliklerinde" Alexander Puşkin şiir parlak bir gelecek eylem ve inanç bir çağrı ile sona ererse, böyle bir bitiş Lermantov yazdığı eserler, hiçbirinde bulunamaz.

Şairin sevgi şiirinde de hüzün ve hüzünle doludur. Hayatımız hakkında her zamanki insan anlayışımızda konuşursak - başarısız bir kişinin yaşamı budur. Birçok araştırmacı, Lermontov'un Puşkin kadar yaşaması durumunda, o zaman onun ikincisini işinde aşacağından emin olmasına rağmen. Ancak kader aksini belirledi. Şair, yalnızca gençliğini yaşadı ve olgunluk dönemine girmedi.

Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 2019

Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 2019

Related news

 • Davidin Geyiği - birinde dört hayvan
 • Hazır baklava yufkasından yapılan 3 tatlı tarifi
 • Badem Göz Estetiği Öncesi Sonrası Ve Ücretleri
 • Kendi elleriyle villa alanında çiçek tarhlarının tasarımı
 • YILDIZ ŞEKLİNDE BONCUK SÜSLÜ ÖRME KÜPE YAPIMI

 • Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 46

  Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics


  Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 66

  Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 46

  Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 33

  Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 6

  Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 79

  Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 18

  Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 93

  Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 17

  Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 70

  Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 64

  Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 36

  Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 6

  Lermontovun aşkı ünlü ve bilinmeyen alıcıları lyrics 9