Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği

Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği


Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği 69 19.02.2019, 05:02

Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi? Ya da analizlerin nasıl çözüleceği?

Herkes hayatında en az bir kez testleri aldı vesonra anlaşılmaz figürlerin ve kelimelerin ne anlama geldiğini, onun organizmasının durumu için ne kadar ciddi olduğunu anlamak için çok uğraştı. Bazılarını birlikte çözmeyi deneyelim, örneğin, lökositler yükselirse, nötrofiller indirilir.

En başında ne olduğunu anlamak gerekir -nötrofil, lökosit, hangi işlevi yerine getirirler, neyi etkiler ve neleri gösterirler. Ne de olsa, belli kan hücrelerinin türlerine dair temel bilgi olmadan, lenfositler yükseltilirse, nötrofiller azalırsa ve bu süreçlerin neden kanda meydana geldiği, sağlığımızı tehdit eden şeyleri anlamak zordur.

Yani, lökositler beyaz veya renksiz hücrelerdirKan, düzensiz veya yuvarlak bir şekle sahip. İnsan vücudunda, enfeksiyöz inflamatuar süreçlerin gelişiminde bir tür bariyerdirler. Gerçek şu ki, bu hücreler, mikroorganizmaları absorbe edebilen, kaçınılmaz olarak yaşamsal aktivite sürecinde meydana gelen çürüme ürünlerini ve ayrıca yabancı kökenli protein maddelerini ayırabilen özel enzimler içeren bileşimler içerirler.

Lenfositler, üzerinde duran bir beyaz kan hücresi türüdür.insan bağışıklığının korunması. Çeşitli bulaşıcı hastalıklar, tümör hücreleri ve mantarların patojenlerini tanır ve yok ederler. Kanda lenfositler, aslında, onlar oluşturulduğu kemik iliğinden gelir.

Nötrofiller de bir çeşit lökositlerdir. Bunların çoğu sadece birkaç saat içinde kandadır, daha sonra nötrofiller amaçlanan enfeksiyonlar için organ ve dokulara enfeksiyon odaklarına (yaralanmalar, yanıklar, yaralar vb.) Nüfuz ederler. Olgun nötrofiller segment-nükleer nötrofiller olarak adlandırılır.

Yukarıda söylenenlerden, ne zaman ortaya çıktığı belli olur.Lenfositler yükselir, nötrofiller indirilir, her bir kan hücresi eşit şekilde enfeksiyonlarla savaşır, ama aynı zamanda kendi özellikleri vardır. Şimdi lökositlerin, lenfositlerin ve nötrofillerin parametreleri arasındaki ilişki hakkında daha ayrıntılı konuşalım.

Test sonuçları gösteriyorsaartan lenfositler, nötrofiller, bu genellikle vücudun veya viral hastalık inflamasyonun varlığını gösterir, indirilir. (Idrar, kan, felç, vs.) incelenmiş bağlı olarak, olası enfeksiyon kaynağı üzerinde yargılanabilir. Kural olarak, viral enfeksiyonlar, tüberküloz, tiroid bezi, akut ve kronik lenfositik lösemi ve lenfosarkom ile ilgili sorunlar için karakteristik lenfositlerin bir artış olarak. özellikle viral enfeksiyonlar, şiddetli iltihabı, radyoterapi tedavi, vs bazı ilaçların yan etkileri lezyona da nötrofillerin seviyesi, düşürülmesi o lenfositler arttığı bulunmuştur Bu nedenle, eğer, nötrofiller indirdi maliyetleri hemen hastalık ve yangının nedenini belirlemek için bir uzmana danışın.

Test sonucunun başka bir çeşidi: Dilimlenmemiş nötrofiller ayrıştırılarak, lenfositler bu SARS daha önce bir viral hastalığın gösterir artmıştır. Kural olarak, kan analizi sürede böyle bir değişim ve giderek gibi normal performansına geri döner. Örneğin, kemik iliği ve kanda, nötrofil yok - Genel olarak bölümlere ayrılmış nötrofillerin düşürücü sitostatik ile muamele, iyonize edici radyasyon, aplastik anemi ve agranülositoz Bağışıklık kaynaklanmaktadır Onların kökenli aşamasında. Ancak, artan lenfositler ile kombinasyon enfeksiyonu "olarak azalmakta." Düşündürmektedir

Beyaz kan hücreleri de mümkündürArtmış, lenfositler azalmıştır. Lenfositlerin azaltılması lenfopeni olarak adlandırılır. Bu, esas olarak böbrek yetmezliği, akut enfeksiyon enfeksiyonlarının gelişimi, militan tüberküloz, kanser terminali aşaması, X-ışını tedavisi, vb. Enfeksiyöz ve bulaşıcı olmayan hastalıklar, malign tümörlerin gelişimi, lösemi, travmaya bağlı olarak, lökositlerin yüksek seviyeleri mümkündür. Bu aynı zamanda, örneğin, stres, aşırı yüklenme, adet öncesi dönem, vb. Gibi bir dizi fizyolojik sebeple de kolaylaştırılabilir. Bu nedenle, lenfositlerde bir azalma ile birlikte lökositlerde bir artış, vücutta enfeksiyon varlığının yanı sıra tümörün olası gelişimini işaret edebilir.

Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği

Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği

Related news

 • Protez Tırnaklar İle Gösterişli Ellere Sahip Olun
 • Nohut Köftesi – Falafel
 • DESENLİ KAĞITLA 1 DK ŞIK DEKORATİF KELEBEK YAPILIŞI
 • Boğaz Kuruluğu Nasıl Giderilir: Boğaz Kuruluğuna Bitkisel Çözüm
 • Hangi parmağın bir erkeğin yüzüğünü giydiğini biliyor musun
 • Rusyadan Avrupaya hatırlatma: Birinci Dünya Savaşı da hegemonya kurma çabasının sonucuydu

 • Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği 82

  Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği


  Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği 80

  Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği 26

  Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği 71

  Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği 99

  Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği 58

  Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği 99

  Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği 21

  Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği 81

  Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği 86

  Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği 94

  Lenfositler büyütüldü, nötrofiller indirildi mi Ya da analizlerin nasıl çözüleceği 87