Lamborghini Reventon, İtalyan kökenli güçlü bir supercar

Lamborghini Reventon, İtalyan kökenli güçlü bir supercar


Lamborghini Reventon, İtalyan kökenli güçlü bir supercar 94 26.02.2019, 05:21

Lamborghini Reventon, İtalyan kökenli güçlü bir supercar

Lamborghini Reventon, supercar, önceFrankfurt'ta 2007 Otomobil Fuarı'nda gösterilmiştir. Bugüne kadar, manuel montajın en güçlü ve pahalı Lamborghini modeli. Böyle yüksek bir sınıfın otomobilleri seri olarak üretilmiyor, "Reventon" bir araba sipariş etmeyi başarmış olanlar için 20 kopya, artı İtalya'nın Bologna kenti yakınlarında bulunan "Lamborghini" müzesi için 0/20 endeksi altında bir kopyası var.

Sınırlı sayıda

Daha sonra Lamborghini'nin serbest bırakıldığı biliniyordu.Reventon 20'den 100'e çıktı, ancak bu miktar aynı zamanda bir supercar sahibi olmak isteyenlerin sayısı göz önüne alındığında okyanusta bir düşüş. Aracın maliyeti yaklaşık 2 milyon dolar, ancak bu durum talebi etkilemiyor. Yine de, Lamborghini küçük bir seri ile bile Reventon'u piyasaya süremez, çünkü model kendi seçkinliğini hemen kaybedecektir.

lamborghini reventon

Ismin kökeni

"Reventon" ismi araca gitti.Ünlü boğa, doğurucu, ürkütücü bir hayvan olan Reventon adında, doğurucu Don Eriberto Rodriguez çiftliğinde büyüdü. 30 Mayıs 1943'te boğa güreşçi Felix Gusman ile tanıştığı arenaya gitti. Reventon onu öldürdü, matadorun midesini ve sol kalçalarını boynuzlarıyla yırttı.

Lamborghini supercars geleneksel olarakBoğa güreşi dersinde bir şekilde ayırt edilen ünlü dövüş boğaların isimleriyle çağrılır. Lamborghini Diablo modeli, Veragua'nın İspanyol duke tarafından sahip olunan Şeytanın boğalarından adını almıştır. Murcielago modeli, ismi Vincent Perez de Laborda olan boğa takma adından aldı. Murcielago yenilmezdi, sonunda arenaya girmesine izin verilmedi ve elit bir boğa yapımcısı oldu.

Model Lamborghini Veneto, kuduza agresif olan boğa Veneto'dan adını aldı. 2 Ağustos 1914'te boğa matador Jose Sanchez Rodriguez'i öldürdü ve başını bir boynuzla kırdı.

"Aventador" modeli,İspanyol boğa güreşi Aventador'un tarihindeki en acımasız boğalar. Son savaşında, boğa, öldürüldüğünde cesaretle özel bir ödül vermesi için cesaret gösterdi.

lamborghini reventon resimleri

Motor

Lamborghini Reventon bir LP640 tarafından desteklenmektedir 6.4litre, 12 silindirli, 660 beygir gücü geliştiriyor. Hızlanma 100 km / saat hız araba 3.4 saniye sürer ve maksimum hız 340 km / s.

dış

Model Lamborghini Reventon, bunların bir fotoğrafıLamborghini Tasarım Merkezi'nin duvarlarında geliştirilmiş, savurganlık hakkında. Ana hatlar Murcialago modelinin kontürleri ile uyuşuyor ve F-117 Nighthawk'un, Amerikan bombardıman uçağı Lockheed Martin'in bazı hatlarını hatırlatıyor.

lamborghini reventon roadster

Iç mimari

Lamborghini Reventon'un gövdesi tamamenalaşımlı çelikten yapılmış giyotin tipinin çatı ve kapıları hariç karbon. Aracın iç kısmı fütüristik, iç deri ve alcantra ile kesilmiş, süet gibi kaliteli bir kumaş. Ayrıca, makinenin içi çok cilalı alüminyumdur. Havacılık türüne ait birkaç likit kristal ekran tekrar bombardıman ile ilişkilere neden olmaktadır. Ve uzay aracı roket araçlarında da, kritik yükleri bildiren Lamborghini Reventon'un gösterge panelinin konsoluna monte edilen G-Force-Meter sensörü de kullanılıyor.

Boyutsal veri

Lamborghini Reventon 6 ileri manuel şanzıman ile donatılmıştır, genel boyutları aşağıdaki gibidir:

 • 4700 mm - uzunluk
 • 2058 mm - genişlik
 • 1135 mm - yükseklik,
 • 2665 mm - dingil mesafesi,
 • 1633 mm - ön iz,
 • 1694 mm - arka iz,

Donanımlı aracın ağırlığı 1665 kg'dır. Yakıt deposunun hacmi 100 litredir, şehir modunda benzin tüketimi 100 km'de 32 litre, şehir dışında otoyolda - 15 litre ve 100 km'de 21,5 litre karma döngüsünde.

mitsubishi eclipse lamborghini reventon

modifikasyonlar

2009 yılında, Lamborghini yeni tanıttıLamborghini Reventon Roadster coupe versiyonu. Otomobilin yanı sıra temel model, dört tekerden çekiş, orta motor, 4x4 4x4 jant, maksimum hız 350 km / s, 3,3 saniyede 100 km hızlanıyor. Aracın maliyeti 1,7 milyon dolar.

Reventon'un Odessa versiyonu

Lamborghini Reventon'un eşsiz bir kopyasıydı.Alexander adlı Ukraynalı Odessa kentinden bir usta usta tarafından oluşturuldu. Yaratıcı dürtü kendi araba Mitsubishi Eclipse feda ederek otuz yıllık meraklısı, parlak bir şekilde görevle başa çıktı. Lamborghini Reventon ünlü olduğu ortaya çıktı, en azından dışsal olarak orijinalden ayırt edilemez. Mitsubishi Eclipse santrali Reventon'un motoruna göre iki kat daha azdır, silindir sayısı 6 ila 12'dir, silindir hacmi de yarı yarıya - 3.8 litredir. Güç, yaklaşık 200 hp, ki bu da kendi kendine yapılmış bir süper arabaya gerekli dinamizmi vermek için yeterli.

İş iki yıl sürdü, emek yoğun olduarabanın ön ucu olduğu ortaya çıktı, 3D ölçümünde bir çerçeve oluşturmak gerekliydi, eklemleri ayarlamak için, işlem çok karmaşıktı, çünkü ev atölyesinin koşulları mükemmel olmaktan uzaktı. Yine de, çerçeve hazır olduğunda, usta kaplamaya doğru ilerledi. Orijinal malzeme, karbon, İskender değildi, bu yüzden kaplama için sıradan çelik sac kullanmak zorundaydı. Araba ağır söz verdi, ancak hiçbir seçenek öngörülmedi. Çelik levhaların bağlantıları bir kaynak makinesi kullanılarak noktalı bir çizgi ile kaynaklandı ve bu yöntem kendini haklı çıkardı, tasarımın oldukça katı olduğu ortaya çıktı. Şu anda, kendinden yapılmış süper araba Lamborghini Reventon, Odessa sokaklarında geziyor.

Lamborghini Reventon, İtalyan kökenli güçlü bir supercar

Lamborghini Reventon, İtalyan kökenli güçlü bir supercar

Related news

 • Halıdaki Şekerli Çay Lekesi Nasıl Çıkar
 • Yıldızın taşeronundan Bireysel satış
 • Sağlıklı Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler
 • Rüyada Doğurduğunu Görmek Neye Çıkar İslami

 • Lamborghini Reventon, İtalyan kökenli güçlü bir supercar 16

  Lamborghini Reventon, İtalyan kökenli güçlü bir supercar


  Lamborghini Reventon, İtalyan kökenli güçlü bir supercar 63

  Lamborghini Reventon, İtalyan kökenli güçlü bir supercar 87

  Lamborghini Reventon, İtalyan kökenli güçlü bir supercar 81

  Lamborghini Reventon, İtalyan kökenli güçlü bir supercar 28

  Lamborghini Reventon, İtalyan kökenli güçlü bir supercar 64

  Lamborghini Reventon, İtalyan kökenli güçlü bir supercar 83