Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenlerLahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler

26.05.2019

Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 3

Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler

Elbette, sadakatin her sahibikendi hasatını bozulmadan ve sağlam tutmayı umurs ediyor. Bununla birlikte, herkes bitkisel ürünlerin neredeyse "her saniye" böcek saldırılarına maruz kaldığı bir ortamda bunu nasıl yapacağını bilmiyor. Bu nedenle lahana zararlılarını etkileyen ve kontrol eden konular ön plana getirilmektedir. Lahana ailesinin bitkilere zarar Bu organizmaların arasında, öncelikle şunlardır: lahana güvesi, kurtlar, sinek ve yaprak bitleri, yaprak arısı tecavüz, turpgiller Pireler. Bunlar lahana'nın en tehlikeli zararlılarıdır ve onlara karşı verilen savaş, söylendiği gibi acımasızca yapılmalıdır.

Lahana zararlıları ve kontrolü

Bu sevgiliyi nasıl koruyorsun?adam "gevrek" bir bitki mi? Uzmanlar, lahana feslebi, domates veya dereotu yakınında ekim öneririz - böylece yaprak bitlerinden de korunabilir. Ve sarımsaklı mahalle, lahana sineği riskini en aza indirir. Beyaz lahana bitkisi borago'dan (salatalık otu) uzakta değilse, sebze salyangozlarındaki "tecavüzü" korkutup bırakacaktır. Nane veya acı pelin lahana yanına yerleştirmek gereksiz olur - böylece bahçıvan lahana balığı larvalarının çatalını emniyet altına alacaktır. Bazı uzmanlar, bir bitki ısırgan ekimi öneririz - salyangozlar karşı koruyacaktır.

Lahana ve lahana zararlılarınınonlarla savaşmak, her yaz ikamet baharında ortaya çıkan olağanüstü bir sorundur, zira bu zaman zarfında yukarıdaki böceklerin aktif olduğu anlaşılmıştır.

Zararlılardan lahana nasıl korunurum

Ancak, toplamayı planlıyorsanızyataklarında çevre dostu hasat ve sizin için inanılmaz zor bir görev olacak herhangi bir kimyasal tedavi, yaprak bitleri veya kurduna karşı mücadeleyi kabul etmez, biri bile imkansız diyebilirsiniz. Bununla birlikte, lahana böcekleri ve onların kontrolü gibi bir sorun, son zamanlarda turpgiller sebze yemeyi böcekleri öldürmek için en etkili yöntemleri sunan pestisit üreticilerine özel dikkat etmeye başladılar. Bunların arasında "Lutrasil", "Spanbond", "Agril" fonları var. Beyaz maddeye bu maddelerle muamele ederseniz, uçan bir "pire" nin hiçbir şekilde sığmıyor.

Haşerelerden lahana nasıl korunur? Bir güve, bir fıstık veya kürekle aşılması durumunda, uzmanlar, turpgil konsantresini dulavratotu, soğan kabuğu ve domatesin üstündeki yapraklardan işlemek için tavsiyelerde bulunurlar. Lahana yaprak bitiğinden niteliksel koruma, son iki bileşenden enfüzyonlar sağlar.

Lahana zararlıları ile nasıl baş edilir

Ancak, nasıl bilmediğini bilen bir kişilahana zararlılarıyla mücadele etmek için, yukarıdaki mücadele yöntemlerinin böcek ilacı kadar etkili olmadığı anlaşılmalıdır. Bu nedenle, maksimum verimlilik için, bitkileri birkaç kez işlemek gerekli olacaktır. Eninde sonunda, daha iyi bir yokluğunda, tırtılları elle toplayabilirsiniz.

Bazı uzmanlar, haşerelerle mücadele etmek için lahana infüzyonu ile lahana püskürtmenizi tavsiye eder. Bunu yapmak için, bir bardak madde on litre suda seyreltilir.

Lahanaları kimyasal preparatlarla tedavi ederken, ihtiyati tedbirler almayı unutmayın.

Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenlerLahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler

Related news

 • Gap 2014 Yaz Çocuk Bebek Koleksiyonu
 • Kilo kaybı için tıbbi ürün Goldline: doktorların incelemeleri, bileşimi, özellikleri ve kontrendikasyonları
 • Vajinal Akıntıya Karşı Bitkisel Tedavi Çözüm
 • Glutensiz İçli Köfte Tarifi Videosu
 • Salamura Peynir Neden Erir

 • Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 75

  Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler


  Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 25

  Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 31

  Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 58

  Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 96

  Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 71

  Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 55

  Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 20

  Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 43

  Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 46

  Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 33

  Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 77

  Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 65

  Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 32

  Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 58

  Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler 83