Lahana güveçLahana güveç
Lahana güveç

Lahana güveç

Şimdi herkes düzenli olarak ne kadar önemli olduğunu bilirlahana gibi bir ürünün kullanılması. Birçok mineral madde içerir: kalsiyum, potasyum, fosfor. Ayrıca, ürün A ve B vitaminleri açısından da zengindir. Buna ek olarak, lahana düşük kalorili bir ürün olarak kabul edilir, çünkü ağırlığı hafifçe azaltacak olanlar için idealdir. Ayrıca, düzenli olarak tüketildiğinde, mide suyuna bolca tahsis edildiği ve bu nedenle kabızlıktan muzdarip kişilere yardımcı olabileceği gibi bazı tıbbi belirtilere de sahiptir.

Lahana, bir kural olarak, birçokBir salata veya çorba, ürünü oluşturan, ancak nadiren bir ana yemek olarak kullanılabilir gibi yemekler. Ana yemeklerden biri lahana güvecidir. Bu yemeği birçok şekilde hazırlayabilirsiniz.

Her hostes kendi tarifi varYemek pişirmek, evine sevmek. lahana güveç zarif bir şeye isnat edilemez ve festival masaya ibraz edilemiyorsa, o zaman Pazar öğle ev için can doğru ailesini toplamak. Aynı zamanda ideal bir pasta dolgusu olarak da hizmet vermektedir. Bu makale mükemmel gündelik menü çeşitlendirmek olan yemek hazırlamak için çeşitli seçenekler anlatacağız.

Öğle yemeği için, örneğin, lahana güveçyumurta ya da et ve sosis ile. Etli lahana pişirmek için iki kilogram lahana, sosis ve et, bir soğan, ayrıca biber ve tuz gerekir. Süzme ve et kesmek için ince soğanlar, lahana doğrayın, tiner, daha iyisi doğramak gerekir. Bundan sonra, soğan et ürünleri ile kızartılır ve lahana eklenir. Kavurduktan sonra, ürünler kapak altında pişirilmelidir. Tam hazırlık için yaklaşık iki saat sürer. Bu yemek için lahana turşusu oldukça uygundur. Bazıları sonunda biraz kuru erik ekleyerek, çanak boyunca piquant bir gölge elde eder.

Lahana yahnisi mantarlarla iyidir. Bu yemeği hazırlamak için, bir soğan, havuç, küçük bir domates salçası, 150 gram ekşi krema, baharat ve bitkisel yağa ihtiyacınız olacaktır. Soğan ince kıyılmış, önceden ısıtılmış ve yağlı bir tavaya konulmalıdır. Kısa bir kızartmadan sonra mantarlar eklenir, önceden pişirilir, soyulur ve kesilir. Karışımı bir kaç dakika karıştırdıktan sonra rendelenmiş havuç eklenir ve beş dakika sonra domates salçası yapılır. Pratik olarak hazırlanmış domates sosuna ince kıyılmış lahana eklenir. Her şey karıştırılır, küçük bir sıcaklık ayarlanır, kapak kapatılır ve yaklaşık iki saat boyunca her şey pişirilir. Hazır olana kadar yarım saat kadar tuzu hazırlayın, aynı zamanda tüm gerekli baharatları, biberleri ve ekşi kremaları ilave edin. Önemli bir nokta - defne yaprağı eklendiyse, pişirildikten sonra çanaktan çıkarılmalıdır, aksi takdirde acı bir tada sahip olur. Bu lahanaya hem sıcak hem de soğuk servis yapabilirsiniz.

Tencere taze haşlanmış lahanaen lezzetli yemekleri biri ve bu arada, festival masaya servis edilebilir. Sözde "lahana Fransızca Komposto." Çünkü bu yemeğin kökleri, Fransa'dan gelen Öncelikle daha önce küçük parçalar halinde kesildi, bitkisel yağ pastırma içinde kızartmak gerekir. bunu pişirme yağı ile tamamen ısıtıldı noktaya olması gerekir. pastırma ile biraz jambon ekleyin ve iyice kızartın edebilirsiniz. Bundan sonra, et kaldırılır ve kalan yağ iki kafa arasında bir miktarda, soğan kızartma. yemekler, ince kesilmiş veya ovmak karşı neredeyse tam hazır için sönmüş bir parçası olacak tüm sebzeler. ilave lahana ile tüm Hazırlanan karışım baharat ekleyin ve fırında koyun, tencere konulmalıdır. Bu çanak bayram tablo için oldukça uygundur.

Görünüşe göre, tüm yemek tarifleri çok çeşitlidir, bu yüzden kendinizi bir yere koyma yöntemiyle sınırlandırmayın. Lahanada bile deneyebilirsiniz.

Lahana güveçLahana güveç

Related news

 • Cenaze yürüyüşünü kimin yazdığına dair ayrıntılar
 • Harley Davidson ve Kovboy Marlborough, kahramanlarından görüntü aktörleri
 • Sütlü Sakızlı Muhallebi
 • Yüzde uyuşma nedenleri nelerdir
 • Bebeğinize isim koyarken bu maddelere dikkat edin

 • Lahana güveç

  Lahana güveç


  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç

  Lahana güveç