Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 2019

Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 2019
23.08.2019

Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 66

Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat

Manastırların yenilenmesi veya açılması,halkın Hıristiyanlığın köklerine dönüşü. Eski Rus zamanlarından beri manastırlar ve kiliseler inşa edildi ve savaş sırasında insanlar için ve sakin bir yerde saklandıkları bir yerdi. Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk) de bir istisna değildir.

Tapınak inşa etmek

Kutsal Iver Manastırı Donetsk

Donetsk Manastırı, tarihini1997 yılında tapınağın inşası, hava alanına yakın karada. Daha sonra, Tanrı'nın Annesi İber Simgesi onuruna, bir kilise inşa edilmiş ve yakınında bir şehir mezarlığı açıldı.

Tanrı Anasının İber simgesi ünlüdürAthos Dağı'nda 10. ve 11. yüzyılda görülen bir türbe. Onun gücü, insanlara günahlarını tövbe etmelerine ve doğru yollarla yaşam yolunu izlemelerine güç katmalarına yardımcı olur. Ayrıca yerli halkın ruhlarının kurtuluşu için zihinsel ve bedensel hastalıklardan kurtulmak için dua edebiliyor. Bu mucizevi simge sadece Ortodoks Hıristiyanların değil, aynı zamanda diğer inançların ilgisini çekmektedir.

Simgenin geçmişi

Donetsk'teki bir manastır

Geleneğe göre, Tanrı'nın Annesi,İberya, Tanrı'nın sözünü Yeruşalim'e götürmek yerine, İlk Keşif Andrew'a gitti. Yolda onu gönderen Meryem, kendisini yıkadı ve onun için simgeler yazmak için bir tahta koydu. Bebeğin İsa'yla olan imajı sonsuza dek tahta üzerine kazınmıştı, bu yüzden imge elle yapılmış değil denir. Simgeden yazılmış tüm kopyalar orijinal kaynak ile aynı kuvveti aldı.

1999'da, Tanrının Annesi simgesinin listesi,Athos'ta yazıldığı gibi, yeni evleri Kutsal Iveron Manastırı değil olana kadar çeşitli kutsal mekanlardan altı ay boyunca çapraz geçti. Donetsk bir Ortodoks tapınağa sığınmıştı.

2001 yılına gelindiğinde manastır,ekonomi binaları ve bahçenin ve meyve ağacının bulunduğu küçük bir arazinin bulunduğu bir konut binası. Aynı yıl manastır bağımsızlığını kazandı ve ilk sakinler Gürcü-Lomovsky Kasperovsky Manastırı'nın yeni üyeleriydi.

Büyüyen manastır

İber Kutsal Kadınlara gelen torunlarManastır (Donetsk), ekonomiyi 2005 yılına kadar bir mum dükkanı, çan kulesi ve bir proscenium ekleyecek şekilde kurmuştur. Yeni iki katlı bina bir manastır kütüphanesi, kız kardeşlerin hücreleri ve bir yemekhaneyi barındırıyordu.

2007'den beri başka bir inşanın inşasıManastır büyüdükçe bina dışı kaldı. Bu süre zarfında manastır arazi ve çiftçilik eklenmiştir. Bahçe ve dut, Donetsk şehrinin botanik bahçesinden bir hediye oldu.

2012 yılına gelindiğinde, Kutsal Iveron Manastırında, Donetsk, rahibelerin kendi başlarına çalıştıkları 1 hektarlık bir toprağa hayat verdi.

2014 yılında, Tanrı'nın Annesi'nin Türkovitsky imgesine adanan manastırın açılışı yapıldı.

Rahibelerin hayatı

Kız kardeşlerin hayatı eserler ve dualarda geçirilir. Lazerler burada tutmuyorlar ve iş günü 5.30'da başlıyor. İlk dualar sabah saat 6'dan geliyor, gün akşam namazında bitiyor, akşam saat dokuzda başlıyor.

Donetsk Manastırı

Her kız kardeşi günlük rutinini bilir. Bazıları tapınakta temizler ve servis yapar, diğerleri yemekhanede masa hazırlar ve ayarlar, diğerleri ise bahçede ve bahçede çalışır. Büyük bir çiftlik çok çaba gerektirir, bu nedenle rahibeler sadece büyük dini bayramlarda hafta sonları vardır.

Manastırın tüzüğüne göre, acemi değilaittir, ancak her şey ortak kabul edilir, bu nedenle, tüm topluluğun yararı için, manastırda olanı saklamak ve çarpmak gerekir. Bu hem basit rahibe hem de abbesse için geçerlidir. Manastırda alınan, yetiştirilen veya inşa edilen her şey, manevi "hostel" e aittir.

Kızkardeşler, tümüyle çiftçilik ve büyüyen mahsullerin yanı sıra inananların bağışları pahasına yaşıyor.

Bu manastır kutsal yerlere hacca gidenlerin ziyaret ettiği bir türbedir.

Kız kardeşlerin elleriyle peyzajlı avlu ve bir çiçek bahçesi, insanları dua etmek, rahatlamak ve Tanrı'nın Annesi'nin İber Simgesine katılmak için tapınağa girmeye davet ediyor.

Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 2019

Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 2019

Related news

 • Tasarım harikası
 • Çocuk yetiştirirken nelere dikkat edilmeli
 • Ankara Haberleri: Yabancı öğrenciler Türkçe tiyatro oyunu izledi
 • Göğüs ağrısı: nedenleri
 • Demet Akalının kızı Hira dizide oynayacak

 • Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 53

  Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat


  Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 100

  Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 19

  Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 81

  Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 8

  Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 9

  Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 35

  Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 69

  Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 13

  Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 98

  Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 17

  Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 24

  Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 67

  Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 90

  Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 2

  Kutsal Iveron Manastırı (Donetsk): ölüm yakınında hayat 33