Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 2019

Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 2019

Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 41 03.02.2019, 02:55

"Kuru yasa" ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi

Maalesef ülkemiz liderdirModern dünyada güçlü alkollü içeceklerin tüketimi. Ancak bugün, 100 yıl önce bile bir “kuru kanuna” sahip olduğumuzu ve alkolün herkes tarafından kullanılmadığını hayal etmek zor. Son 100 yılda ne oldu ve neden bugün kuru kanunu değil? Bu soruyu cevaplamak için, şu anda ele alacağımız başlıca unsurlara değinmek gerekiyor.

Her şeyden önce, o alkol ile bilmek gereklidirBilimsel bakış açısı, küçük dozlarda zehirlenme dediğimiz şeylere (tıbbi açıdan bakıldığında ilacın vücut zehirlenmesi) yol açan güçlü bir narkotik zehirdir ve büyüklerde ölümlere bile yol açabilir. Günümüzde, küçük alkol dozlarının yararlı olduğuna inanılmaktadır, ancak bunun için bilimsel bir kanıt yoktur. “Kuru yasa” sadece ülkemizde değil, yirminci yüzyılın sonunda ve aynı zamanda ABD'de de kabul edildi, çünkü bu içkinin genel suiistimali ülke için feci sonuçlara yol açtı. En kötüsü, alkolün ılımlı bir şekilde kullanılmadığı için “kültürel içki” çerçevesine sokulan alkolün de yanlış kullanılmasıydı. Er ya da geç doz artacak ve kişi daha sık ve daha sık çekilecek. Bunun kanıtı, 1985-1991 yıllarında SSCB'de “kuru yasa” döneminde, erkeklerin ortalama yaşam süresinin 2,8 yıl arttığını ve sosyolojik araştırma tarihindeki azami değere ulaştığını gösteren sosyolojik çalışmaların figürleridir. Bu dönemde, her yıl önceki 20 yılda 500 bin çocuğa daha fazla doğmak dikkat çekicidir. Üstelik, hasta çocuklar alkol satışı yasağı getirilmesinden 3 kat daha az doğmaya başladı.

Böylece, "kuru yasa" gösterdiGelecekte, halkımızın ciddi bir şekilde yeniden canlanmasına ve yüksek düzeyde ekonomik ve kültürel gelişime ulaşılmasına neden olabilecek çarpıcı sonuçlar. Ne yazık ki, maalesef, güçlü olanın tüm temsilcileri bununla ilgilenmedi, çünkü zaten 1991'de yasa yürürlükten kaldırıldı ve Rus halkının lehimlemesi başladı. Sonuç olarak doğurganlıkta keskin bir düşüş yaşanmış, mortalite önemli ölçüde artmış ve manevi gelişimin düzeyi düşmeye başlamıştır. Ebeveynleri alkol bağımlılığı olan çok sayıda evsiz çocuk vardı. Ayrıca, suç seviyesi, yol kazaları, işsizlik keskin bir şekilde artmıştır ve birçok bekar anne ortaya çıkmıştır; ülke birçok okur mühendisini, bilim insanını ve yaratıcı kişiliğini kaybetti.

1990'ların birçok krizine rağmenGeçen yüzyılın yılları bugün aşıldı, alkolizasyon sorunu yeterince akut kaldı. "Kuru yasa", durumu dramatik bir şekilde artırabilir; çünkü tarih, nüfus üzerinde olumlu bir etki yaratır. Her yıl Rusya'da nüfus düşüşü 1 milyon kişi. 1991'de “kuru kanunun” yürürlükten kaldırılmasından bu yana, onlarca milyonlarca insan kaybettik, ki bu da İkinci Dünya Savaşı'ndaki kayıplarımızla karşılaştırılabilir durumdadır, ancak hükümet bu sorun hakkında sessiz kalmayı tercih ediyor ve nüfusun dikkatini küçük sorunlar üzerine odaklıyor.

Ayrıca, evlat edinilmesinininsanlar herhangi bir alkollü içeceklerin kullanımının zararlarını anlamak gerekir, çünkü bu konuda yasal tedbirler yeterli değildir. Birçok basitçe evde moonshine ve şarap kovaladıkları Rusya'da "Kuru yasa", sarhoşluk yok edilmiş değildir. Ancak, yine de, alkol satışı yasağının ülkemiz için olumlu sonuçları vardı.

Yabancı ülkelerden bahsedersek, o zamanEn meşhur örnek, 1920'de Başkan Woodrow Wilson hükümeti tarafından kabul edilen ABD'deki “kuru yasa” dır. Hemen hemen hiç gözlemlenmemiş olmasının yanı sıra, bu örgütlü suçların ve alkol kaçakçılığının artmasına neden oldu ve bu nedenle ülke çapında çok sayıda suç grubu ortaya çıktı.

Yukarıdakilerin tümünü özetlemek, bunu takip ederGenel olarak, “kuru kanunun” popülasyonu olumlu yönde etkileyebileceğini, fakat aynı zamanda insanların buna hazır olması gerektiği anlaşılmalıdır. Ülkemizin çok yakın gelecekte böyle ciddi bir sorunun üstesinden gelebileceğini ümit ediyorum.

Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 2019

Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 2019

Related news

 • Ekspektoranlar. Prospan talimatı
 • Farklı çeşitlerdeki üzümlerde kaç kalori var
 • Mantı ve Sos Videosu
 • Instagram’a Messenger’a Tıkla Reklamları Geliyor
 • Tavuk Haşlama
 • Menstruasyonda neden bir gecikme var

 • Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 13

  Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi


  Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 67

  Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 97

  Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 15

  Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 49

  Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 15

  Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 40

  Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 98

  Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 59

  Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 7

  Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 58

  Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 77

  Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 38

  Kuru yasa ve vatandaşların sağlığı üzerindeki olumlu etkisi 82