Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar 2019

Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar 2019 Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

Çatı malzemesi seçimi önemli veinşaat işinin en önemli aşaması, yağıştan korunmayı sağlayan çatı ve iç mekanda rahat bir eğlence ortamıdır. Kum-çimento zona genellikle bu amaç için kullanılır. Popülerliği, malzemenin iki temel gereksinimi karşıladığı gerçeğinden kaynaklanmaktadır: güvenilirlik ve dayanıklılık.

kum çimento zona

Çimento-kum karolarının bileşimi ve üretimi

Karo doğal kuvars kum oluşurve çimento. Üretiminin teknolojisi şöyledir: portland çimentosu, su, kuvars ve alkali dayanıklı pigmentlerin bir karışımı yüksek basınç altında preslenir. Bir sonraki adım doğru malzeme formunu oluşturmaktır. Bundan sonra, yüzeyine ultraviyole ışınlarına dayanıklı özel bir boya uygulanır.

Bir sonraki aşama zonaların kurumasıdır. Özel bir odada 60 derecelik bir sıcaklıkta kurutulur. İşlemin sonunda, depoda yaklaşık 30 gün kalmasına izin verilir, bunun için% 70 daha güçlü olur (operasyon sırasında% 30 kazanç). Kalitatif bir sonuç sadece modern ekipmanın kullanımı, kaliteli malzemeler ve üretim teknolojisine uyum ile sağlanabilir. Bitmiş malzemenin kalitesi gözenekliliği ve yoğunluğu ile tahmin edilir. Gözenekli ise, yıkıma daha duyarlıdır.

Bu tip zonaların üretimi, maliyetinin önemli ölçüde azalması nedeniyle seramik için yapıldığı için kavrulmadan gerçekleştirilir.

çimento kum çini fiyatı

haysiyet

Ortalama fiyatı metrekare başına 350 ruble olan çimento-kum karoları çeşitli avantajlara sahiptir:

 • Kullanılabilirlik. Malzeme hemen hemen her inşaat mağazasında satın alınabilir veya internet üzerinden sipariş verilebilir.
 • Dayanıklılık. çimento-kum plakalarının montajı tüm kurallara uygun olarak imal edilmiş ise, o zaman 100-150 yıl sürecek.
 • Yağmaya karşı dayanıklıdır.
 • Ateş direnci.
 • İyi ses, su ve ısı yalıtımı özellikleri.
 • Ambalajın sadeliği.
 • Eşsiz bir tasarımı organize etme yeteneği sadece çatı değil, tüm ev.

eksiklikler

Malzemenin bazı dezavantajları vardır:

 • ağır ağırlık, bu nedenle, kiriş sistemi ek takviye gereklidir;
 • şiddetli dona karşı düşük direnç;
 • kırılganlık;
 • sınırlı seçenek;
 • büyük kalınlık;
 • küfler, mantarlar oluşturmak için eğilim.

Malzemenin rengi

Daha önce, malzeme beton gibi griydi. Zonaların modern renkleri, iki sürecin yardımıyla elde edilir: elemanların şekillendirilmesinden sonra dökme ve boyamada renklendirme. Kütlenin boyanması, malzemenin stabil ve sabit bir rengini sağlar;

 çimento zona braas

Çatı kiremit dilimlenmiş durumunda,Testere üzerindeki malzeme hafif bir renk tonuna sahiptir, beton taşın yapısı görünürdür. Bu bir çözüm buldu: tüm dilimlenmiş kum-çimento karoları astar boya ile boyanmıştır. Çatı malzemesi ile aynı yerde alabilirsiniz.

renklendirme

Akrilik boya kullanmak en iyisidir. Karo sadece gerekli rengi vermekle kalmayacak, aynı zamanda başlangıçtaki pürüzlü yüzeyi kirlenmeden de koruyacaktır. Farklı üreticiler benzersiz kaplamalar yaratır. Karonun üst tabakası, su akışını engellememek ve yosun, küf ve kireçli tortuların oluşma olasılığını dışlamak için su geçirmez özelliklere sahip olmalıdır. UV radyasyonuna direnç, çimento-kum karolarının uygun bir şekilde tahsis edilmesinden ötürü bir başka avantajdır. Inşaatçılar, malzemenin iyi bir renk stabilitesine sahip olduğunu söyler: yanmaz, yağıştan etkilenmez. Aynı anda iki renk kullanmak mümkündür, bu da farklı desenleri yerleştirmeyi mümkün kılar.

Malzemenin yüzey boyama sağlarMat veya parlak hale getirin. Son seçenek en yaygın olanıdır. Ayrıca, polimer-akrilik boyalarla boyanmış, malzemenin yüzeyinin parladığı kiremit de mevcuttur.

 çimento kum karolarının montajı

Kum-çimento zona genellikle 4 olarak mevcutturtemel renkler: kırmızı, kahverengi, tuğla, grafit. Diğer renk seçeneklerinin ayrı ayrı sipariş edilmesi gerekir, ancak malzeme maliyeti% 30-45 artacaktır. En yaygın model "çift Roma" olarak da bilinen dalgalı kiremittir. Üreticiyi hesaba katarsak, o zaman iç pazarda en başarılı çimento-kum karosu olan Braas'dır.

şekil

Özel üretim teknolojisiÇimento-kum karoları, seramik karolarla karşılaştırıldığında, modellerinin sayısını önemli ölçüde sınırlandırmaktadır. Ayrıca, boyutu sondan çok daha büyüktür. Zonaların standart ölçüleri sırasıyla 42 ve 33 mm uzunluğunda ve genişliğindedir. Bu nedenle, bir çatı için 1 m2 10 adet için yeterlidir. Daha küçük bir versiyon da mevcuttur: 41 uzunluğunda ve 24 genişliğinde. 1 m2'de 15 adete ihtiyacınız var.kum çimento zona

Kapak ağırlığı

Kum-çimento zona ağır kabul edilirçatı malzemesi, ancak bir seramik analogdan daha hafiftir: 1 m2 malzeme 45 kg'a kadar ağırlığa ve seramik karoların ağırlığına kadar - 75 kg'a kadar. Büyük bir malzeme kitlesi, odanın sesini bir bütün olarak olumlu yönde etkiler: Yağmur ya da dolu sesi neredeyse duyulmaz değildir.

Dayanıklılık, incelemeler

Çini ortalamada yerine getirir70-100 yıl için işlevler. Birçok açıdan bu, donma direnci ve minimum nem kapasitesinden kaynaklanmaktadır -% 3'e kadar. Aynı zamanda, inşaatçıların geri bildirimleri, çatının bir tanesi olduğu ve azami bir zaman sürecek bir garantinin bulunmadığı konusunda hemfikirdir. Örneğin, inşaat sırasında, kirişlerin basamağında tasarruf edilmesine karar verildi, tasarımın yüklenen yüke dayanamayacağı. Karonun dayanıklılığı, doğrudan tüm çatının canlılığı ile ilgilidir.

bakım

Zonaları iyi durumda tutmakPratik olarak "yaşlanmaya" maruz kalmadığı için minimum zaman ve çaba sarf edecektir. Malzemenin üst tabakası akrilik boya ile kaplıdır, bu sayede neredeyse her türlü kiri temizler. Bu, her türlü mikroorganizmanın gelişimini yavaşlatır.

çimento kum karoları imalatı

Her 3-4 yılda bir çatıyı suyla yıkamak yeterlidir.basıncı. Benzer şekilde yosun ve likenlerden temizlenir. İkincisi çoğunlukla kuzeyden bir yamaçta oluşur. Su, oluşan kirletici maddeleri tamamen ortadan kaldırmazsa, özel araçlar kullanılmalıdır. Yeşil plak, malzemenin derinlerine nüfuz etmediğinden zonaların genel gücünü etkilemez.

Bugün, zona üretimi teknolojisiBoya, uzun yıllar boyunca malzemede tutulabilmesi sayesinde sürekli geliştirildi. Hasar varsa, özel boyalar kullanarak yeniden boyayabilirsiniz. Maksimum verim için, bu çalışmanın 15-20 derece arasında bir ortam sıcaklığında yapılması önerilir. Aynı zamanda, kaplamanın kuruduğunda güneşte aşırı ısınmaması için de önemlidir.

Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar 2019

Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar 2019

Related news

 • Ilk aşkın zorlukları
 • Doğal Diş Temizleme Tozu Yapılışı
 • Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim
 • Ateş düşürme teknikleri ile Etiketlenen Konular
 • Neden erkekler için şık saç kesimlerine ihtiyacınız var, yoksa bebeğinizi daha da güzelleştirmek nasıl

 • Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

  Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar


  Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

  Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

  Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

  Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

  Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

  Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

  Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

  Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

  Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

  Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

  Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

  Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

  Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

  Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar

  Kum-çimento zona: fiyatlar, yorumlar