Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozuKullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu


Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu 42 27.02.2019, 23:59

Kullanım "Voltaren" (emulgel) için talimatlar. "Voltaren" (emulgel): uygulama yolu ve dozu

Anestezik merhemler ve jeller çok özeldir.Kas-iskelet sistemi hastalıklarından muzdarip olanlar ile popüler. Bu tür ilaçların ana avantajı, kullanım kolaylığı ve önemli yan etkilerin olmamasıdır.voltaren emulgel kullanım talimatları

Bugün size ne hakkında bilgi vereceğizörneğin "Voltaren Emulgel" (jel) gibi bir araca sahip oldukları farmakolojik özellikleri. Kullanım talimatları yanı sıra ilacın endikasyonları aşağıda sunulmuştur.

Kompozisyon, paketleme ve açıklama

"Voltaren" uygulaması için talimatlar (emulgel)bir karton paket içinde, dış mekan kullanımı için tasarlanmış, kremsi ve tekdüze% 1 beyaz veya hafif sarımsı bir renk jeli içeren bir lamine veya alüminyum tüp ile birlikte gömülür.

Bu ilacın aktif elemanıdiklofenak dietilamin. Aynı zamanda, terapötik maddenin bileşimi, karbomer, su, makrogol, sitostearat, propilen glikol, kılcal kaprat, aromatik krem, dietilamin, sıvı parafin ve izopropanol formunda sunulan yardımcı bileşenleri içerir.

Farmakoloji (jel karakteristiği)

"Voltaren" jel nedir(Emulgel)? Kullanım (yorumlar, fiyat ilaç aşağıda açıklanacaktır) için talimatlar ilaç harici kullanım için bir nonsteroid antienflamatuar ajan olduğunu okur. Bu gelişigüzel COX-1,2 inhibe eder ve aynı zamanda, arakidonik asit metabolizma verir, belirgin bir analjezik etkiye sahiptir.

Bu ilaç ödem azaltmak ve doğrudan inflamatuar süreç ile ilgili olan ağrı sendromunu ortadan kaldırmak için kullanılır.voltaren emülsiyon uygulama yöntemi ve dozu

Farmakokinetik

"Voltaren" uygulaması için talimatlar (emulgel)Bu ilacın sistemik dolaşımda (yaklaşık% 6) kötü bir şekilde emildiğini bildirir. Bunun nedeni, yerel kullanım için amaçlanmış olmasıdır.

Bu maddenin kandaki toplam aktif madde miktarı, jelin uygulama alanıyla orantılıdır. İlaç tıkayıcı bir pansuman ile kullanılırsa, emilim 3 kat arttırılır.

İlaç kan dolaşımına girdikten sonra diklofenak dietilamin, esas olarak albümin ile, plazma proteinlerine (% 99) oldukça hızlı bir şekilde bağlanır.

Jelin yerel kullanımı ile, bu maddenin sinoviyal sıvı içindeki konsantrasyonu kan plazmasındaki konsantrasyonu aşıyor.

Diklofenakın ortaya çıkan metabolitleri, ondan daha az aktiftir.

Bu ilacın yarı ömrü 1-3 saattir. Hazırlık, dışkı ve idrar ile birlikte vücuttan atılır.voltaren emülgatör kullanım kılavuzu fiyat incelemesi

tanıklık

Hasta hangi hastalıklarda olabilir?yerel hazırlık "Voltaren" (emulgel) reçete edildi? Açıklama, gözden geçirmeler, kullanım talimatları bu ilacın kas-iskelet sistemi patolojisindeki rahatsızlığı gidermek için aktif olarak kullanıldığını bildirmektedir.

Böylece, söz konusu ajan şu şekilde atanır:

 • omurganın iltihaplı ve dejeneratif hastalıklarına eşlik eden sırt ağrısı (örneğin, osteoartrit, siyatik, siyatik, lumbago);
 • aşırı efor, gerdirme, yaralanma veya çürük nedeniyle ortaya çıkan kas dokularında ağrı;
 • diz eklemleri ve parmakların eklemleri (osteoartrit ve artrit romatoid dahil olmak üzere) dahil olmak üzere eklemlerdeki ağrı;
 • romatizmal hastalıklara eşlik eden veya travma (periartiküler lezyonlar, bursit, tendovaginit lezyonları) ile elde edilen eklemlerin yanı sıra yumuşak dokuların iltihaplanması ve şişmesi.

Kontrendikasyonlar

"Voltaren" (emulgel) uygulaması için talimat, bu ilacın aşağıdaki durumlarda kullanılmaması gerektiğini bildirir:

 • deri döküntüleri, diğer NSAID'lerin veya asetilsalisilik asidin uygulanması ile bronşiyal veya akut rinit astım ataklarına duyarlılık;
 • hamileliğin üçüncü trimesterinde;
 • İstenilen uygulama alanında cildin bütünlüğünün ihlali;
 • on iki yaşına kadar çocukluk döneminde;
 • emzirme döneminde;
 • diklofenak veya diğer ilaç maddelerine aşırı duyarlılık.voltaren emülsiyon jeli kullanım kılavuzu

Dikkatle bu ilaç tavsiye edilirerozyon veya sindirim sisteminden ülser, karaciğer porfiri, böbrek ve karaciğer, bronşiyal astım, kalp yetmezliği (kronik) ve yaşlılarda ve gebeliğin ilk iki üç aylık rahatsızlıklara de kabul eder.

Jel "Voltaren" (emulgel): uygulama yöntemi ve dozu

12 yıllık ilaçtan yetişkin ve ergenler günde dört kez cilde, hafifçe avuç içleri ile sürülmelidir.

Tedavide kullanılan ilaç miktarı,ağrılı alanın büyüklüğüne bağlıdır. Jelin tek dozajı 2-4 g'den fazla olmamalıdır (sırasıyla kiraz ve ceviz boyutuna benzer). Jeli uyguladıktan sonra ellerinizi iyice yıkayın.

Bu ilaçla tedavi süresi, etkinliğine ve endikasyonlarına bağlıdır. Etkisini arttırmak için, jelin "Voltaren" preparatının diğer formları ile birleştirilmesine izin verilir.

Tedavi başlangıcından 14 gün sonra, ilacın sonraki kullanımının uygunluğunun değerlendirilmesi gereklidir.

Olumsuz Olaylar

"Voltaren" uygulaması için talimatlar (emulgel)Jel kullanımından sonra ortaya çıkan advers reaksiyonların, kendiliğinden iletilen cilt belirtilerinin yanı sıra orta düzeyde eksprese edilmesi ile karakterize edildiğini belirtir.voltaren emulsifier description yorumlar kullanım kılavuzu

Yerel istenmeyen reaksiyonlar şunları içerir: ekzema, eritem, dermatit, kontakt dermatit, kaşıntı, döküntü, tedavi edilen alanın ödemi, papül, büllöz dermatit, veziküller, püstüler erüpsiyonlar ve dökülmeler dahil.

Sistemik reaksiyona gelince, bugenel deri döküntüsü, alerjiler (anjiyoödem, ürtiker, bronkospastik reaksiyonlar, aşırı duyarlılık, astım atakları) ve fotosensitivite reaksiyonları şeklinde kendini gösterir.

Yorumlar ve Fiyat

Şimdi "Voltaren" jelin (emulgel) ne olduğunu biliyorsunuz. Kullanım, fiyat, değerlendirme talimatları bu makalede açıklanmıştır.

Söz konusu ilacın maliyeti 200-550 ruble (tuba hacmine bağlı olarak).

Çoğu hasta bu tedaviye cevap verir.Tek olumlu tarafı. Onlar etkilenen bölgede rahatsızlık ve acıya jelin uygulanmasından sonra yarım saat gidip uzun süre rahatsız olduğunu bildirmektedir.jel voltaren emulgel Uygulama talimatları отзывы цена

Bu ilacın tek dezavantajı aşırı maliyetidir. Bununla birlikte, uzmanlar, "Voltaren" jelinin (emulgel) fiyatının, kalitesi ve etkinliği ile tamamen tutarlı olduğunu iddia ediyorlar.

Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozuKullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu

Related news

 • Evde Latte Nasıl Yapılır
 • Pratik Bavul Hazırlama Teknikleri
 • Edirnede Atatürke hakaret eden üniversite öğrencisi tutuklandı: Pişman değilim
 • La senza iç giyim modası
 • Doğal Temizlik Ürünü Yapılışları İçin Tıklayınız

 • Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu 57

  Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu


  Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu 56

  Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu 73

  Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu 55

  Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu 49

  Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu 11

  Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu 73

  Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu 44

  Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu 16

  Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu 16

  Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu 70

  Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu 53

  Kullanım Voltaren (emulgel) için talimatlar. Voltaren (emulgel): uygulama yolu ve dozu 64