Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 2019

Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 2019
25.08.2019

Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 70

Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar

Geniş alanlar bir insanı etkileyebilir. Onlar büyük ölçekli zevk, sürpriz neden olur. Rusya'nın en büyüğü Samara'da bulunan Kuibyshev Meydanı'dır. Bu nesne, yeterince yüksek bir değer verilen başkent Siyahdan bile büyüktür.

tanım

Ölçek gerçekten etkileyicidir. Kuibyshev'in alanı 17.4 hektara lokalizedir. Krasnaya'ya kıyasla avantaj, bu ölçümün 1 hektar daha az gösterdiği gerçeğidir. Nesne bir cadde ile sınırlandırılmış bir dikdörtgen şeklinde oluşturulmuştur. Chapayevskaya, Galaktionovskaya, Vilonovskaya, Krasnoarmeiskaya. Köşe noktalarında 4 kareyi görebilirsiniz. Kuibyshev'in alanı asfalt kaplıdır. Durumu süsleyerek çiçek yatakları ve yeşil alanlar da var. Yakınında, eski Kültür Sarayı var.

Kuibyshev Meydanı

öykü

Nesne oldukça genç çağrılabilir,çünkü Mart 1935'te gerçekleşen belediye meclisi içinde örgütlenmeye karar verdiler. Bundan önce bir tapınak yakınında Sobornaya Meydanı vardı. Volga bölgesinde kültürel bir türün en güzel ve devasa binası olarak biliniyordu. Ne yazık ki, belediye meclisi böylesine güzel bir yapıyı baltalamaya karar verdi. Fakat Kuibyshev'in alanı önemli ölçüde arttı ve daha sonra bu kadar yüksek profili kazandı.

Yakınlarda bulunan mahallelerin yeniden inşası,üç yıl sürdü. Ayrıca burada yeni binalar vardı. Örneğin, çok Kuibyshev'in onuruna bir anıt. Açılışı 1938 sonbaharında gerçekleşti. Biraz sonra, kışın, aynı adı taşıyan sarayı inşa ettiler. Buna ek olarak, yerel kütüphane, tüm bölgeden bilimsel eserlerin toplandığı önemli ilgi hak ediyor. Şık bir binanın içinde bulunuyordu.

Kuibyshev meydanında konser

Cidden geçit töreni

Burası için en önemli alanlardan biriolay Kuibyshev Meydanı geçit töreni oldu. Bu, 7 Kasım 1941'de yapıldı. Askeri bir karaktere sahipti. O sırada, benzer olayları gerçekleştirmek için araçlar ile oldukça büyük güçlükler vardı. Bununla birlikte, hükümet bu eylemi gerçekleştirmek için para ve başka bir şey bulmuştur. Bütün devlet için, Kuibyshev alanı oldukça önemliydi. Bu seviyedeki Samara olayları daha önce görülmedi. Sermayenin Kızıl Meydanında özel olarak tutuluyorlardı. Stalin Moskova'da mevcut olsaydı süreç M. Kalinin tarafından idare edildi. O, Yüksek Kurulun başkanlığını yapmıştır.

O günlerde Samara, tahliye için bir yer oldu.birçok insan. Kuibyshev Meydanı, önemli siyasi olayların birden fazla yerinde olmuştur. Burada etkinlikler, Ağustos 1958'de ziyaret eden Nr. Kruşçev'in katılımıyla gerçekleşti. O zamanlar, Lenin'in adını alan bir hidroelektrik santralı başlatma kararı kutlandı.

Kuibyshev meydanında geçit töreni

Tehlikeli zamanlar

Ayrıca, planlar bir miting düzenlemekti. Ancak, gerçekleşmedi. Sonra insanlar Kruşçev'e çok iyi davranmadı, ki bu oldukça basit ve kolay bir şekilde açıklanabilir bir nedendi. Nüfusun yetersiz arz edilmesi, onun için gerekli olan ilk öneme sahip ürünlerden oluşur. İnsanlar sadece hakaret gücünü kötüye ama Kuibyshev Meydanı'nda podyum zamanda bu kamu görevlisine için en iyi yer değildi ki onlar da, bazı çürümüş gıda atmak olabilir.

Kalabalık diyaloğa ayarlanmamıştı. İnsanların, bir şişenin aslında saklandığı bir buket ile bir atış yaptığında bile durum vardı. Kruşçev teslim oldu ve kalabalığı bir kez daha provoke etmemeye karar verdi. Koruma seviyesinin oldukça güçlü olduğunu belirtmek gerekir. Mekânın etrafında duran ve üç sıra oluşturan birçok askeri personel yer aldı. İç kuvvetler ve KGB-shnikov olmasaydı, kime güvenecek gibi görünürdü.

Dik değişiklikler

Ayrıca, Haziran 1988’dePerestroika süreçleri devlette güçlendi. Bu olaydan sonra, Muravyov yerel bölge komitesinin kariyeri sona erdi. Ancak diğer politik kocalar için olay gerçek bir çiçeklenme idi. Örneğin, Yu. Nikishin, V. Karlov, A. Solovykh, M. Solonnin gibi devlet adamları hakkında söylenebilir.

İlginç metamorfoz halihazırda daha yakın2019 yazında, şehir yönetiminin eskiden olduğu gibi Sobornaya'ya geri döndüğü zamanımızda. Yetkililer bunun bir anlamı olduğunu düşündüler. İsim değişikliği aynı yılın 1 Kasım günü için planlandı, ancak daha sonra bu fikri reddettiler.

Kuybyshev olayının karesi

Kare hakkında ilginç gerçekler

Nesne Rusya'nın en büyük bölgesidir. Avrupa'da bile çok az benzer analog var. Ve dünya ölçeğinde, boyutu büyüklüğü aşabilecek sadece dört puan vardır. Havana, Pyongyang, Kahire ve Pekin topraklarında bulunurlar. Ayrıca biraz dikkat Dzerzhinsky ve şimdi Ukrayna (Kharkov) bulunan Özgürlük, alanında hak ediyor. Ayrıca pl ile rekabet edebilir. Kuibyshev büyüklüğünde. Elbette Rus bilim adamları, Samara tesisinin daha üstün bir üstünlüğe sahip olduğunu kanıtlamak istedi. Bu amaçla oldukça detaylı ölçümler yapıldı.

Örneğin, bir net alanbölge. Burada, karelerin yer aldığı yerlerin hesaplanırken dikkate alınabileceğini anlamak önemlidir. Değilse, o zaman Kharkov nesnesi önceliğin avucunu kazanacaktır. Bu konu gerçekten tartışmalı olsa da.

Kuybyshev Samara etkinliğinin karesi

Önemli Etkinlikler

Günümüzde oldukça yaygınçeşitli ciddi olayların, insanların şenliklerinin ve nüfus için büyük önem taşıyan diğer eylemlerin en önemli Samara yerlerinden birini tutmayı düşünebiliriz. Tatilin tüm insanları için en çok saygı duyulan ve önemli olanlardan biri 9 Mayıs. Bu gün ve bu yıl Kuibışev Meydanı'nda büyük çaplı bir konser düzenlendi. İnsanların kalbinde, ataların ölümsüz feat anısına yeniden canlandı. Kutlama akşam saat yedide başladı. Unutulmaması gereken çok sayıda savaş zamanı şarkısı çalındı. Rus topraklarının kurtarıcılarının kahramanlığını hatırlayarak, her zaman insanların ruhlarında yaşamalıdırlar.

Ilginç bir özellik müzikal olduModern insanın zevklerine en uygun şekilde tasarlanan sayılar. On saatin yarısında, şık bir selam açıldı. Onun için eşlik, askeri müziğin sesiydi. Meydanına almak tamamen ücretsiz ve ücretsiz oldu. Polis yakından izledi.

Vatandaşların Görüşü

Samara sakinleri kendileri bununla gurur duyduklarını söylüyorlar.bir yer, anavatanlarını diğer Rusların ve hatta dünya kentlerinin ardılından ayırdığı için. Ayrıca, oldukça güzel. Yürümek, büyük özgürlük ve özgürlük hissetmek keyifli.

Kuibyshev meydanında tribünBüyük ölçekli teşekkürlerolaylar, şehirde yaşam çok daha ilginç hale gelir. Nesnenin uzun zamandır şehrin ziyaret kartı haline geldiğinden emin olmak mümkündür. Bunu görmek için her yıl Samara'ya çok sayıda turist geliyor. Tabii ki, bu yerel yönetimin ve vatandaşların elinde. Geniş açık alanların hayran olduğu her insanın bu güzel yeri ziyaret etmesi tavsiye edilir. Son derece olumlu bir izlenim bırakacak ve unutulmaz duygular verecektir.

Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 2019

Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 2019

Related news

 • Burçlara göre öpüşme ile Etiketlenen Konular
 • Kizartmadan Karniyarik Tarifi
 • Doğru laksatifler nasıl seçilir
 • Kremlin: ABDnin eylemini, müttefikimize yönelik bir saldırı olarak görüyoruz
 • İp Perde Nasıl Yıkanır

 • Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 23

  Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar


  Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 61

  Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 50

  Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 7

  Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 30

  Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 24

  Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 73

  Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 20

  Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 88

  Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 2

  Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 74

  Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 57

  Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 6

  Kuibyshev Meydanı, Samara: açıklamalar, tarih, ilginç bilgiler ve yorumlar 4