Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 2019

Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 2019

Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 76 20.02.2019, 16:19

Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar

Krasnodar Bölgesi, dünyaca tanınmışRus tatil köyleri arasında lider. Burada toprak iyileştirici yaylar ve deniz ve yaprak dökmeyen kokusu ile dolu havanın dışarı dayak harika Sayfiye pansiyonda, oteller, çok duruldu. Krasnodar Bölgesi'nin ekolojisinin ülkenin en iyilerinden biri olması gerektiğini varsaymak mantıklı. Bununla birlikte, yapılan çalışmalar ve test ölçümleri oldukça olumlu bir tablo ortaya çıkarmadı. Birçok bölge ve bölge kentlerinde birkaç kez MPC tehlikeli kimyasallar, azaltılmış toprak verimliliği, zamulivayutsya göletler değerli bitki ve hayvan türlerinin yok normları aştığını ortaya çıktı, asit yağmurları düşüyor. Kim sorumlu olduğu ve hangi eylemleri eşsiz ekosistemini korumak amacıyla Krasnodar bölgesinin Çevre Bakanlığı tarafından alınır, makalemize yanıtlar sağlar.

Krasnodar Bölgesi Ekolojisi

Motorlu taşıtlar

Teknolojik ilerlemenin buluşu bir araba,kuşkusuz en büyük iyidir. Fakat belli koşullar altında, çevre kirliliği söz konusu olduğunda, en büyük kötülük haline geliyor. Rusya'daki Krasnodar bölgesi, nüfusun sahip olduğu araç sayısı birincil yerlerden birinde.

İstatistikler, bir otomobil olduğunu söylüyor1000 sakin başına iki kişi veya 437 araba sorumluydu. Karşılaştırma yapmak için, Moskova'daki aynı figür, 1.000 Muscovite'lara göre sadece 417 otomobil. Krasnodar Bölgesi ekolojisi çok sayıda makineden zarar görüyor. Buna ek olarak, Avrupa düzeyinde dört otoyol ve üç federal yol da bölge topraklarından geçmektedir. Üzerinde yüksek sezonda denize sonsuz bir dönüş onların araba tatilcilere hareket ediyor. Karayolu taşımacılığı ile atmosfere salınan egzoz gazı hidrokarbon içeriğini artırır, CO2, CO, azot oksitler, insan sağlığına zararlıdır.

Özellikle yüksek konsantrasyonlar gözlemlenirulaşım karayollarının yakınında. Burada göstergeler 1.5 ve hatta 7 kat MPC'yi aştı. Ekonomik dairesinin verdiği bilgilere göre, Krasnodar bölgesinde, benzin yaklaşık% 70'i malların kalitesi hakkında biraz endişeli özel ticari şirketler, tarafından satılan. Bunun bir sonucu olarak, Krasnodar havada 2019 yılından bu yana% 19 formaldehid olduğu,% 14 daha fazla benzopiren (kanserojen olan tehlike sınıfı 1),% 22 fenol (görme, akciğer, üreme organları, merkezi sinir sistemi, genetik madde üzerinde olumsuz bir etkisi vardır) (tüm canlılara toksiktir).Krasnodar Bölgesi Ekoloji Bakanlığı

tarım

Sayesinde Krasnodar Bölgesi ekolojisi bozuluyor.tarım alanlarının akılcı olmayan kullanımı, böcek öldürücülerin ve herbisitlerin kullanılması, tarım makinelerinin kullanım kurallarının ihlali. Sonuç olarak, zemin sıkıştıracak, su geçirgenliği bozulacak ve bu da tarımsal sanayi kolu tarafından kullanılan kimyasalların% 50'sinin doğal rezervuarlara boşaltılmasına neden oluyor.

Özellikle Krasnodar bölgesinden etkilenenburada rysseyanya tanıttı. Bu tahıl kültürünün yetiştiriciliği, Slav, Krasnoarmeisk, Kalinin, Temryuk ve Kırım bölgelerinde yaygın biçimde geliştirildi. pirinç ekimi teknoloji sadece ekili arazi zehirlenmiş, ama aynı zamanda büyük ölçüde yaşam koşullarını kötüleşti olmayan kimyasalların büyük miktarlarda kullanımını gerektirir.Krasnodar Bölgesi'nde ekoloji sorunları

sanayi

Diğer Rus bölgelerinde olduğu gibi ekolojiKrasnodar Bölgesi, yöneticileri modern verimli arıtma tesislerini kurmaktan rahatsızlık duymayan endüstriyel işletmelerin hatası yüzünden önemli derecede bozulmaktadır. Krasnodar Bölgesi'nde pek çok makine imalatı, metal işleme, kimya tesisleri bulunmaktadır, ancak bu bölgenin çoğu petrol üretimi için ünlüdür. Yaklaşık 150 büyük, orta ve küçük petrol sahası var. Çevrenin petrol ürünleri ve atıklarıyla kirlenmesi felaket derecesine sahiptir. Komisyon bulduğu oluşan dev yeraltı petrol mercek (bir tank çiftliği ve rafineri şirketleri bulunmaktadır) Yeisk, Tikhoretsk, Tuapse, Kushchevskaya istasyonunda.Krasnodar Bölgesi'nin doğal kaynaklarının ekolojisi

Endüstriyel atık su

Birçok işletme ve kamu hizmetleriArıtılmamış kanalizasyon tonları rezervuarlara boşaltılır ve bu da Krasnodar Bölgesi'nin doğal kaynaklarının ekolojisini önemli ölçüde kötüleştirir. Komisyona göre, sıvı atığın, Krai limanlarına ve Azak Denizi limanlarına yaptığı yıllık boşaltımlar 3 milyar metreye ulaşıyor3! Rakamlar gerçekten korkutucu. Buna ek olarak, deniz petrol ürünlerini deşarj eder. Yani, akaryakıt, 200 ton denizde ve Novorossiysk limanında kazaya düştü Tuapse limanına Bulgar gemisinin kazasında denizde bizim tekne yağının ton dökülür var.

Hayvan ve bitki ömrü

Çevredeki çevre sorunlarıKrasnodar Bölgesi ve burada yüzyıllarca süren biyotoğun durumu. Bölgede gelişeceğini Ölçek, konut inşaatı, yeni otel komplekslerinin yapımı, tarımsal üretimin genişlemesi step ve orman arazisi azalmasına yol açar, irrasyonel ekonomik faaliyet zamulivanie ve sırayla bitkiler, balıklar ve diğer temsilcilerinin birçok türün yok olmasına yol açar su kütlelerinin ait kuruyor olan faunası. Ayrıca, Krasnodar Bölgesi'ndeki balıkların felaket derecede gerilemesi, nehirlerin kirliliği ve balıkçılık şirketlerinin kontrolsüz faaliyetidir.Krasnodar Krai iklimi ve ekolojisi

Ekolojide Krasnodar Krai şehirlerinin değerlendirmesi

Rusya düzenli olarak izlerBölgelerde ekolojik durum. Krasnodar bölgesi, çevreye zararlı maddelerin içeriğine göre yapılan ölçümlere göre, en kirli değil, en çevre dostu. Yani, 83 kontrol edilen alanların 2011 için organizasyon "Yeşil Devriye" derecelendirmesinde, 48. sırada yer aldı. Rosstat, çevreye en duyarlı 60 Rus şehirlerinin bir listesini derledi. Krasnodar 42, Novorossiysk 45 ve Achinsk 53 aldı. Tikhoretsk, Yeisk, Tuapse, Armavir, Belorechensk, Kropotkin ve Anapa'da da olumsuz ekoloji.

Alınan önlemler

2019 yılında kabul edilen yasaya göreKrai Doğal Kaynaklar Bakanlığı, düzenli olarak, Krasnodar Bölgesi'nin daha temiz olması için çevrenin durumunu izler. Buradaki iklim ve ekoloji, yaşam için en uygun koşulları, yerel nüfusu ve çok sayıda turisti sağlamalıdır.Ekolojide Krasnodar Bölgesi şehirleri değerlendirmesi

Birçok şehirde mevcut durumu iyileştirmekHava, toprak ve suyu zararlı maddelerin varlığı için kontrol eden sabit kontrol direkleri kurulmuştur. Ayrıca, hala norm içinde olan radyasyon arka planının sıkı kontrolü devam etmektedir. Krasnodar, bu tür mesajlar 4, Novorossiysk - 2 Beloreçenski Tuapse ve Armavir - - Soçi'de 3 1. yağ ürünleri ile kirliliğini durdurmak için petrol üretimi ve rafineri işletmelerin sertifika gerçekleştirilir. Sağlık ve Epidemiyolojik Denetim Servisi ve Arazi Kaynakları Komitesi tarafından pek çok çalışma yürütülmektedir.

Krasnodar Krai Ekoloji Bakanlığı'ndaÇevrenin korunmasını düzenleyen yeni yasal belgeler oluşturulmaktadır. Bakanlık hizmetlerinin inisiyatifiyle çevre yarışmaları, subbotnikler ve konferanslar düzenlenmektedir. Bölgenin güzelliğinin korunması, sakinlerinin her birine bağlı olduğu için, ekolojinin konularını öğreten seminerler düzenlenmektedir.

Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 2019

Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 2019

Related news

 • Havuzlar, Çocuk Sağlığını Tehdit Ediyor
 • Rusya Federasyonunda bütçe dışı ilişkiler
 • DİYET SIRASINDA YAPILAN YANLIŞLIKLAR
 • Sırtındaki kırışıklıkları nasıl temizleyebilirim
 • Ergenlerin yaş ortalaması veya artan problemlerin önlenmesi nasıl
 • Mehmet Ekici, Ersun Yanalla çıkışa geçti

 • Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 14

  Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar


  Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 32

  Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 90

  Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 59

  Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 34

  Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 43

  Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 61

  Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 80

  Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 67

  Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 9

  Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 45

  Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 10

  Krasnodar Bölgesi Ekolojisi: sorunlar 35