Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri 2019

Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri 2019 Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

Motor bir komplekstirÇok parçalı bir mekanizma, her bir parçanın tüm sistemin doğru ve dengeli çalışmasını sağlar. Bu durumda, bazıları önemli bir rol oynarlarken, diğerleri bu değere sahip değildir. Krank mili, bununla ilgili tüm unsurların yanı sıra, motorun en önemli kısmıdır. Yanan benzinin enerjisini transfer ederek tekerleklerin dönüşünü sağlar. Krank mili ek parçaları, orta sertlikteki metalden yapılmış ve özel sürtünme önleyici bir bileşikle kaplanmış yarım halka formunda küçük boyutlu parçalardır. Aracın uzun süreli çalışması sırasında, yeni parçaların satın alınmasını ve monte edilmesini gerektiren ciddi aşınma ve yıpranmaya maruz kalırlar.

krank milleri

tanım

Krank mili ekleri,Krank mili dönüşünü sağlamak için kayar yataklar. Bu işlem, silindirlerin odalarındaki yakıtın yanması sonucu oluşur. Artan yükler ve yüksek hız modundan kaynaklanan parçaların aktif sürtünmesi, motoru devre dışı bırakabilir. Bu durumu önlemek ve sürtünme derecesini azaltmak için en yüksek değere sahip olan tüm bileşenler en iyi mikron yağ tabakası ile kaplıdır. Bu fonksiyon, motorun yağlama sistemine atanır ve mevcut parçalar üzerindeki film sadece yüksek yağ basıncı koşullarında oluşturulur. Yağlama tabakası ayrıca krank mili geçme parçalarının ve boyunun temas yüzeylerini de kapsar. Bu şekilde, üretilen sürtünme kuvveti büyük ölçüde azalır.

krank mili uçlarının değiştirilmesi

Türleri ve boyutları

Krank mili ekler VAZ olarak davranırEşleştirilmiş parçaların erken aşınmasını önleyen koruyucu elemanlar. Yerlerine bağlı olarak, iki çeşide ayrılırlar: yerli ve çubuk şeklinde. İkincisi, daha önce belirtildiği gibi, şaftın boynu üzerinde yer alır, yerli olanlar ICE boyunca geçtiği yerde krank milinde bulunur ve benzer bir amacı vardır. Farklı tipte güç cihazları, uygun elemanların kullanılmasını gerektirir, her şeyden önce iç çap ölçüsü seçilmelidir.

Onarım parçaları aynı şekilde farklıdır.ve yeni otomobil fabrikalarında donatılan yeni unsurlarla karşılaştırıldığında önemli farklılıklar var. Parametreler milimetrenin en az dörtte biri kadar farklılık gösterir, sonraki tüm değişkenler benzer bir adımdan geçer.

randevu

Krank mili sürekli yüksekçalışma sürecinde fiziksel ve sıcaklık yükleri, konrod yatakları aks üzerinde tutarken, krank-bağlantı çubuğunun işlevi sadece yukarıda belirtilen elemanlar tarafından korunur. Boyunların hareketinin mekanizması iç kafeslerle temsil edilir, bunun sonucunda krank mili ekleri dışarıdadır. Yağlayıcı, sıvının yüksek basınç altında hareket ettiği özel bir yağ tedarik şebekesi aracılığıyla bunlara beslenir. Bu yüzden çok ince film krank mili için çok gerekli.

gevşek yapraklı ekler

Kırılma nedenleri

İşlem sırasında yapısal hasar ve yıpranmaparçaların değiştirilmesinin en yaygın nedenleridir. Düzenli gres yağı ve motorun doğru çalışmasına rağmen, bu işlem kaçınılmazdır. Zamanın geçişi ile boyunların yüzeyi incelir, aralarındaki boş alan daha da büyür, bu nedenle krank mili serbest vuruş alır, yağ basıncı azalır ve sonuç olarak beslenir. Tüm bu, tüm motor sisteminin erken bir arızaya neden olur.

Kaydırma ikinci nedendironarım işi yapmak. Birçok kişi bunu duydu ya da problemi kendi başlarına ele aldı, fakat tüm araç sahipleri bu durumu neyin yaptığını bilmiyor. Bağlantı çubuğu uçları, özel bir yatakta bulunan ince plakalara sahiptir. Bu durumda, küçük projeksiyonlar, yarıçapların tüm dış yüzeyinde yer alırlar, yeni motorlarda olduğu gibi, bloğun önüne temas etmelidirler. Bazı koşullar, antenlerin, astar ile ilgili olarak direncini azaltır, krank milinin boynuna yapışır ve döner. Bu durumda, motor çalışmayı durdurur. Gelişiminin en sık nedenlerini belirtmek önemlidir:

 • motorun çalışması, ayarlanan yüklerin sabit bir fazlalığı ile ilişkilidir;
 • yağlayıcı çok sıvıdır;
 • yatak kapakları düşük bir girişim ile durur;
 • Yağın olmaması, aşırı viskozitesi veya aşındırıcı bileşiklerin bileşimindeki varlığı.

krank mili biyel kolu

Ön çalışma

Güç cihazının onarımının önlenemeyeceği anlaşılırsa, tüm elemanların aşınma derecesini ortaya çıkarmak ve krank mili ek parçalarının gerekli boyutlarını belirlemek gerekir.Çoğu sürücü seçim problemini çözüyorgörsel denetim ile boyutlar, daha fazla doğruluk için bir mikrometre kullanabilirsiniz. Ayrıca sıkıcı olma ihtimaline de dikkat etmeye değer. Öğelerin kaydırılmasını bulursanız, hemen yenileriyle değiştirilmelidir. Onarmaya başlamadan önce, bu motorun çalışmasıyla belirlenebilir, özellikle sık sık durdurabilir veya krank milinin belirli sesleri ile belirlenebilir. Boyunlar sıkışırsa, daha fazla hareket imkansız hale gelir.

Mevcut durum ne olursa olsun, tüm detaylarmekanizmalar dikkatle incelenmelidir. Boyunlarda, ellerle hissetmek kolay olan dalgalı bir görünümde hasarlar olabilir, bu durumda montaj alanına karşılık gelen bir delik açma ve yerleştirme onarımı yapmak gerekir. Büyük miktarda hasar nedeniyle, daha yoğun bir delik açılması gerekebilir ve sonuç olarak, bir öncekinden oldukça farklı bir boyuttaki detaylar gerekli olacaktır. Bu nedenle, tüm işlemler yapıldıktan sonra biyel kolu krank mili satın alınır, böylece ürünü mağazaya iade etmek zorunda kalmazsınız.

krank mili onarım parçaları

Kurulum eylemlerinin algoritması

En yaygın çözme yöntemiBirçok kişi arasındaki problem, oto yıkamadaki tedavidir. Ancak, krank mili geçme parçalarının değiştirilmesi, belirli bir takım araçları tamir etme ve bulundurma konusunda en ufak bir deneyime sahip olan herkes için mümkündür. Görevi basitleştirmek için belirli bir eylem sırasını takip etmek gerekir.

Önce boşluğu kontrol etmelisin.astar ve krank mili arasında bulunur. Kontrol, gerekli boyunlarda bulunabilen kalibre edilmiş bir plastik tel kullanılarak yapılır. Daha sonra kapak, astar ile birlikte monte edilir, bunlar, 51 Nm değerine tekabül eden belirli bir kuvvetle sıkılır. Ölçmek için bir tork anahtarı kullanmanız gerekir. Kapağı çıkardıktan sonra, boşluk tel sıkıştırma oranı ile aynı olacaktır. Nominal bir boşluğun yardımıyla, her bir marka için değeri farklı olan sonuç parametresini değerlendirmek gerekir. Boşluğun nominal değeri, yani sıkma derecesini aştığı anlaşılırsa, o zaman tamir parçaları takmadan yapamazsınız.

krank mili vazo ekler

delik

Tüm bağlantı çubukları tutarlı bir şekilde çıkarıldıktan sonraBoşlukları kontrol etmek, krank mili de sökülür ve topraklanır. Sıkıcı sadece sıradan araç sahiplerinde bulunmayan özel ekipman - centripetal, mümkündür. Bu nedenle, uzmanlarla iletişime geçmeniz gerekecek. Taşlamadan sonra, uygun ebattaki krank milleri eklenir. Burada mikrometre gibi bir alet kullanmadan ve seçilen elemanları takmadan yapamazsınız. Daha sonra tüm krank mili parçaları ters sırayla monte edilir ve ana yataklardaki kapaklar vidalanır.

Tersin bazı özelliklerine dikkat çekmeye değer.Bağlantı çubukları ve uçlarının montajı. İkincisi yağ ile önceden yağlanmıştır ve kapaklar da vidalanmalıdır. Devam eden hazırlık çalışmaları ile karşılaştırıldığında, kurulum çok daha az zaman alır. Bu durumda, yüksek yüklerin yanı sıra yüksek maliyeti ile karakterize edilen krank milinin çalışmasını unutmayınız. İşleyiş süresini artırmak için mümkün olan her şeyi yapmak gerekir. Buradaki ana rol, uygun bir zamanda gerçekleştirilen taşlama ile oynanır. Bu prosedür boyunların düzgünlüğünü sağlar ve daha fazla çalışma için onları hazırlar.

Bilmen gerekenler

Bunun karmaşıklığına ve çok bileşenli olmasına rağmenMotorun bir parçası olarak otomobil parçaları, birçok kişi iş için kolayca sökülür. Ancak, gömlekleri monte ederken, özel dikkat göstermeye değer, çünkü aşırı gerginlik ya da tersine, yetersiz kuvvet, elemanların ikincil bir şekilde kranklanmasına neden olabilir. Yeteneklerine ve bilgisine güvenin yokluğunda, nitelikli uzmanlara dönmeye değer.

Nasıl seçilir?

Motor tamirine sebep olan sebep ne olursa olsungömlekleri değiştirmek, krank milini sıkmak bir zorunluluktur. Yeni parçaların montajı sadece zeminde veya yeni mekanizmada mümkündür. Tek bir boyunda hasar ve durgunluk durumunda, tüm elemanlar tek bir ortak boyuta ulaşmak için işlenir. Motorun montaj işlemi sırasında standart parçalar monte edilir. Örneğin, VAZ arabaları için krank mili onarım parçaları dört versiyonda mevcuttur. Yani, sıkıcı en fazla dört kez yapılabilir. "Moskvich" ve GAZ gibi otomobiller için motorlar, sırasıyla 1.5 ve 1.2 mm'ye kadar beşinci ve altıncı bir cilaya sahiptir. En iyi seçenek parlatma yapan kişi için gerekli olan boyutların seçilmesidir. Sondaj, büyüklükleri bir öncekini önemli ölçüde aşan elemanların seçimine ihtiyaç duyabilir. Bu, boyunlardaki rutinlerin derinliğine ve sayılarına bağlıdır. Uçlar, her iki tür için de kitler halinde satılmaktadır.

krank mili ek parçalarının seçimi

Işin özellikleri

Krank mili takozlarının değiştirilmesi aşağıdaki kuralları gerektirir:

 • Krankların üzerinde özel kir tutucular vardır, bunlar çalışma sırasında temizlenmelidir;
 • Eklemlerde bulunan çıkıntılar ve astarların sabitlenmesini sağlamak, yivlere serbestçe girmelidir (ellerin çabaları oldukça yeterli olmalıdır);
 • Değiştirme, eylemleri ayarlamadan yapılır;
 • kök parçaları ile çalışmak daha önce çıkarılmış motor üzerinde yapılır, bağlantı çubuğu takarken onu kaldırmak için gerekli değildir;
 • Tüm işlemlerin sonunda motorun çalıştırılması gerekir.

Alternatif yedek krank milleri

Motoru çıkarmadan, ayrıca değiştirebilirsinizKrank mili ekler, dikkate değer tek şey biraz karmaşıktır. Kolay erişim sağlamak için krank milinin standart seviyenin en az 1 cm altında olması gerekir: Bu, kutu çıkarılmadan veya kısmen sökülmeden ve motordan zıt yönde hareket ettirilemez. Ayrıca, tüm kayışlar çıkarılmalıdır. Son eki takmak için, milin daha da alçaltılması genellikle gereklidir.

Eklemelerin işaretlenmesi

Standartların detaylarını seçmeniz gerekiyorsaparametreler değiştirilmekte olan elemanlarda bulunabilecek renk koduna dayanmalıdır. Bu işaretler, önemli ölçüde aşınma ve yıpranma nedeniyle üzerlerinde mevcut değilse, bağlantı çubuklarında, daha doğrusu alt başlarına daha hassas bir şekilde işaret edilmeye değer. Ayrıca şaft üzerindeki işaretlerin uygunluğunu kontrol etmek gerekir, bunlar monte edilen boyunların parametrelerini belirler.

Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri 2019

Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri 2019

Related news

 • Dünyanın en pahalı 5 kozmetik ürünü
 • Wordde metin sarma: tasarım sırları
 • Red October isimli bitkiden Motoblock Neva
 • Diyet Salata Tarifleri
 • Isısız En Kolay Dalgalı Saç Yapımı-Anlatımlı Video

 • Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri


  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri

  Krank mili ekleri: amaç, tipler, kontrol etme ve değiştirme özellikleri