Kore tarzı Buryak lahana: tarifi 2019

Kore tarzı Buryak lahana: tarifi 2019 Kore tarzı Buryak lahana: tarifi

Kore tarzı Buryak lahana: tarifi

Pazarda, Kore salataları ile birlikteev turşusu hemen akıllı parlak pembe lahana dilimleri görebilirsiniz. Daha yakından incelendiğinde, karşı konulmaz bir arzu vardır - ağzınıza bir parça koyun ve onun kokusunu ve tadını çıkarın. Ve bu incelik ucuz olmasa bile, hayranları onu durdurmaz. Kore'de bir Buryak ile lahana bir pazar günü muazzam bir oranda uzaklaşıyor.

Kore'de Buryak lahana

Ama neden fazla ödemeli? Sonuçta, bu incelik evde yemek pişirmek çok kolay! Dener miyiz?

Tartışmalı soy ağacı

"Korece" nin ortak tanımına rağmen,Bir yemeğin Uzak Doğu'dan geldiğini iddia etmek imkansız. Muhtemelen, Slavları ortaya çıktı ve süreç başlangıçta deniz çıkarma değil, kaynaklama sürecine dayanıyordu. Ukrayna'da bu yemek sadece "Peljukki" denir - yaprakları. Sonuçta, lahana yaprakları kesilmiş, pembeye boyanmış, böylece birbirine benzer.

Sıcak aperatifler hayranları Yemekte yapılan koruyucularÖzellikle asidik asitleme temelindeki ayarlamalar. Sadece yemeğin yararına gitti! Sonuçta, birçok yeni varyasyon ortaya çıktı. Ardından Buryak lahanası "Peljukka" nın nasıl hazırlandığını göreceğiz. Bu yemeğin tarifi, doğu ve batı mutfaklarının en iyi geleneklerini emmiş, birbirini tamamlayan bir birliğe sahip olmuşlardır.

Aperatifler için gerekli malzemeler

Lahanaya ek olarak, "Peljukki" yapmak için pancar, sarımsak, şeker, tuz, yağ ve sirke gerekir.

buryak tarifi ile lahana

Korece bir Buryak ile bazen lahana tamamlanmaktadırhavuç ve yeşillikler. Kendi takdirine bağlı olarak, en sevdiğiniz baharatları ekleyebilirsiniz. Sirkenin bir kısmı limon suyu ile değiştirilirse, lezzetli bir gölge aperatif alır. Bazı ev hanımları küçük bir yeşil elma koydu.

Ürünlerin yaklaşık oranları

Bir kilo lahana yapmak için şunlara ihtiyacınız var:

 • sirke ve yağ - her biri 70 ml;
 • pancar - 1 adet;
 • şeker - 70 gram;
 • tuz - 1 tatlı kaşığı.

Korece lahana yapmak

Cam "Peljukki" en cam olanıdırveya seramik tabaklar. Miktarına bağlı olarak, bir çorba, bir tencere veya hatta sıradan bir pot olabilir. Lahana nasıl kesilir bir tat meselesidir. Bazıları her zamanki kalın çubuklarla parçaladı. Ve biri daha çok 3-4 cm'lik bir büyük kareler ve üçgenler gibi. Bir Buryak ile marine edilmiş lahana, koçanı çıkarmak için, yaprakları sökmeye yetecek kadar küçük kafalardan hazırlanabilir.

buryak lahana turşusu

Pancar ve havuç kesilmiş (kullanılıyorsa)sıradan daireler, semir veya payet ile daha iyi. Sarımsak bıçağı parçalara ayırmaya yeter. Kore tarzında bir Buryak lahana, sıkıca birbirine bitişik bir konteyner katmanları içine serilir. Her biri bir şeker ve tuz karışımı serpilmelidir. Taze veya kurutulmuş yeşillikler tabakların tabanına, orta tabakaya ve sebzelerin üzerine yerleştirilir.

Paklama süreci

Sebzeleri tuzlu suyla doldurun. Hazırlanması için 400 gram su ve tereyağını kaynatıyoruz ve en sonunda sirke ekliyoruz. Bu aşamada, maksimum dikkat göstermeniz gerekir! Asit eklendikten sonra, turşusu kaynar süt gibi davranır. Sebzeli bir kap içine sıcak bir sıvı döküyoruz, ters bir levhayla kaplanıyor ve ağır bir baskı yapıyoruz. Bu amaçla sıradan bir su olabilir.

Denizcilik süreci iki aşamada gerçekleşir. Öncelikle, atıştırmalık oda sıcaklığında beklemeli ve sadece 8 saat sonra buzdolabında temizlenmelidir. Korece ile Buryak lahana, 24 saat içinde masaya tam olarak hizmet vermeye hazır olacak.

Alternatif teknoloji

Bazı insanlar sirkeyi sevmez ve bazıları sadecesağlık nedenleriyle aktarır. Kesinlikle bir Buryak ile lahana turşusu gibi olacak! Bu meze asit ilavesini gerektirmez ve fermantasyon işlemi fermantasyon nedeniyle gerçekleşir. Birçok mutfak uzmanı bu seçeneğin sağlık için çok yararlı olduğuna inanır. Bir Buryak lahanası "Peljushka" hazırlanırsa, tarifi asit varlığını önceden öngörmezse, bileşenler aynı oranlarda alınır. Tek istisna şekerdir - tuz kadar alınmalıdır. Fermantasyon süreci 3-4 gün sürecek.

Masaya besleme

Kore'de bir Buryak ile parlak pembe lahana çokBeyaz fayans veya seramik çömlek içinde muhteşem görünüyor. Tabloya, her biri servis kaşığı veya özel maşa ile alçaltılmış salata kaseleri servis edilir.

buryak ile marine edilmiş lahana

Bu meze, sebzelerden, tahıllardan, fasulyelerden gelen yan yemeklerin çoğuyla iyi bir şekilde bir araya getirilmiştir. Fırında et veya balık, bazen garnitür yerine bile servis yapabilirsiniz. Bu yemeği çatalla ye.

diğer oryantal baharatlı yemekler, ev yapımı turşu, salamura mantar ile Korece pancar ile masa lahana üzerinde.

Ulusal Slav tarzında akşam yemeği de bir yemektirdikkat çekici şekilde tamamlar. Üniforma, füme pastırma, fırınlanmış ev sosisleri, taze yeşillikler içinde patates - tüm bu yemekler "Peljukkas" ile iyi bir şekilde kombine edilir. Böyle bir atıştırmalık genellikle güçlü alkole servis edilir.

Kore tarzı Buryak lahana: tarifi 2019

Kore tarzı Buryak lahana: tarifi 2019

Related news

 • Vajinismus sorunu nasıl çözülür
 • Sütlü Poğaça Tarifi Videosu
 • İridyum nasıl yapılacağı hakkında ayrıntılar
 • Diş eti hastalıklarını tetikleyen 5 neden
 • Üzerinde organik yazan her ürüne inanmayın

 • Kore tarzı Buryak lahana: tarifi

  Kore tarzı Buryak lahana: tarifi


  Kore tarzı Buryak lahana: tarifi

  Kore tarzı Buryak lahana: tarifi

  Kore tarzı Buryak lahana: tarifi

  Kore tarzı Buryak lahana: tarifi

  Kore tarzı Buryak lahana: tarifi

  Kore tarzı Buryak lahana: tarifi

  Kore tarzı Buryak lahana: tarifi

  Kore tarzı Buryak lahana: tarifi

  Kore tarzı Buryak lahana: tarifi

  Kore tarzı Buryak lahana: tarifi

  Kore tarzı Buryak lahana: tarifi

  Kore tarzı Buryak lahana: tarifi

  Kore tarzı Buryak lahana: tarifi