Çıkmayan yağ lekeleri 2019

Çıkmayan yağ lekeleri 2019
Çıkmayan yağ lekeleri


Kurumuş Yağ Lekeleri Nasıl Çıkar ?

Kurumuş Yağ Lekeleri Nasıl Çıkar ?

Çıkmayan yağ lekeleri !

Çıkmayan inatçı kurumuş yağ lekeleri pek çok kadın için sinir bozucudur , bir çok farklı teknik denenir ancak çoğu zaman inatçı lekeler bana mısın demezler. Yazımızda sizlere giysideki yağ lekeleri nasıl çıkar, kurumuş yağ lekeleri nasıl çıkar ve Motor Gres Yağı ve Motor Yağı Lekesi Çıkarma tekniklerinden bahsedeceğiz. Yağ lekesi çıkarma teknikleri ile kesilikle inatçı yağ lekelerinden kurtulacaksınız. İlk olarak sıklıkla yaşanan kıyafetlerdeki yağ lekeleri nasıl çıkar bundan bahsedelim..

Giysideki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?

Kadınlar için en büyük kabuslardan biridir giysideki yağ lekeleri , genelde vişne, meyve suyu, salça lekeleri ve kan lekeleri nasıl çıkar hakkında bir çok soru geliyor , ama önce en zor olan kurumuş yağ lekeleri nasıl çıkar bundan başlamak istiyoruz. Öncelikle şuan bahsettiğimiz teknik açık renk giysilerde oluşan yağ lekeleri hakkında..

Açık Renkli Giysiden Yağ Lekesi Çıkarma

Açık renkli yıkanabilir giysiniz’de yağ lekesi varsa ilk olarak güvendiğiniz bir markanın bulaşık detarjanı ile lekeli bölgeyi fazla bastırmadan yavaş yavaş ovmayı deneyin. Detarjanla lekeli bölgeyi ovduktan sonra yaklaşık 25-20 dakika sildiğiniz gibi bırakın. Giysiniz kuruduğunda hala yağ lekeleri görüyor iseniz , yıkama talimatlarına göre kıyafetinizi makinede yıkayın. Yıkandıktan sonra hala leke görüyorsanız bir kez daha önceki işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Yukarıda yer alan açık renk giysilerdeki yağ lekesi çıkarma tekniği aynı zamanda makyaj malzemelerinden oluşan lekeler , bebek yağı veya kremlerden kaynaklanan yağlanma lekelerine uygulanabilirler.

Genelde leke çıkarma işlemlerinde beyaz giysiler ön palana çıkarlar , kimine göre leke çıkarmak kolaydır , çamaşır suyuna bastırılır ve leke kaybolur. Ancak çamaşır suyu ile leke çıkarma işlemi kıyafetleri yıpratacaktır bunu unutmamalısınız.

Sıklıkla görülebilen yemek yağı lekeleri yani tereyağı , sıvı yağı yada zeytin yağı lekeleri için kaliteli deterjanları , özellikle yağ sökücü özellikleri bulunan bulaşık sabunları tercih edebilirsiniz. Kurumuş yağ lekesi çıkarmak için sıklıkla yapılan hatalardan biride yoğun şekilde asit içeren deterjanları giysilere temas ettirmektir, bildiğiniz gibi artık bir çok sıvı bulaşık deterjanları limon özlü vb asitli özler içeriyorlar. Size tavsiyemiz içeriğinde boya ve koku içermeyen bulaşık deterjanları kullanın yağ lekesi çıkarmak için.

Kurumuş yağ lekeleri için alternatif çözümler .. 

Yukarıda anlatılan yağ çıkarma teknikleri işe yaramadı ise size farklı ve etkili bir baş teknik söyleyelim , önce giysideki lekeli bölgeye bir miktar karbonat dökün ve fırça yardımı ile ( diş fırçası idealdir) çok fazla kumaşa bastırmadan fırçalayın. Siz fırçaladıkça kumaş üzerine sürdüğünüz karbonat topaklar haline gelecektir , eğer karbonat topaklaşıyor ise , bunları silkeleyip tekrar aynı bölgeye bir miktar karbonat dökün ve son bir kez daha lekeli bölgeyi fırçalayın.

İşiniz hala bitmedi tabi ki , bu işlemlerden sonra artık iş leke çıkarıcıya kalıyor , lekenin üzerine bir miktar leke çıkarıcı dökün ve 15 dakika bekleyin. Artık yağ lekeli kıyafetinizi çamaşır makinesinde ürünün yıkama talitmalarına uygun şekilde yıkayın ve sonucu görün.

Başka bir yağ lekesi çıkarma önerisi… 

Ben bunlarla uğraşamam o kadar vaktim yok diyorsanız lekeli bölgeye kaliteli bir sıvı bulaşık deterjanı dökün ve çamaşır makinesinde ürüne uygun bir yıkama programında yıkayın. Büyük ihtimal ile leke çıkmış olacaktır.

Yada hazır olarak satılan leke çıkarıcı sprey deneyebilirsiniz , örnek olarak Amwayin deneyebilirsiniz. Lekenin üzerine Amwayin leke çıkarıcı sıkın ve üzerine birazda bulaşık deterjanı uygulayın , kesin çözüm..

Motor Yağı Lekesi & Motor Gres Yağı Lekesi Nasıl Çıkar ?

Kurumuş yemek lekeleri , motor yağı ve gress yağı lekeleri yanında oldukça hafif kalıyor , bu tarz yağ lekeleri çıkarmak daha zordur ve zahmetlidir. Eğer zamanınız yok ise kuru temizleme firmalarını düşünebilirsiniz. Motor yağı lekeleri çıkarmak için öncelikle kurumuş olan yağı kumaştan hafifçe , giysiye zarar vermeden çıkarmanız gerekir.

Bunun için küt ağızlı bıçaklar kullanabilirsiniz , bıçak sayesinde kumaştan kurumuş motor yağı lekesini hafif hafif kazıyarak leke çıkarma işlemine başlamalısınız. Kıyafetlere bulaşan motor yağı lekeleri için öncelikle lekenin nemlendirilmesi gerekir ,  bu iş için vazelin kullanabilirsiniz. Bu tarz ağır lekeleri çıkarmak için önce leke üzerine vazelin uygulayın ve lekeyi nemlendirin sonrasında yukarıda anlatılan teknikleri deneyerek olumlu sonuçlar alabilirsiniz.


Çıkmayan yağ lekeleri 2019

Çıkmayan yağ lekeleri 2019

Related news Çıkmayan yağ lekeleriÇıkmayan yağ lekeleri


Çıkmayan yağ lekeleri


Çıkmayan yağ lekeleri


Çıkmayan yağ lekeleri


Çıkmayan yağ lekeleri


Çıkmayan yağ lekeleri