21.06.2019

Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir 83

Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir?

Uterin tüpleri, kavramada önemli bir rol oynamaktadırdöllenme işlemi gerçekleştirilir ve bu sırada bebek kısa yumurtlamadan sonra, yumurta tam olarak girer. Daha sonra zigot (döllenmiş oosit) mukozada gömülü rahim içine hareket eder. Gördüğümüz gibi, bir fallop tüpü olmadan, normal bir kavram imkansızdır. bunlar kırık veya çapraz-enflamatuar süreç ise, zigot en gelişmiş boru (dış gebelik) uterus ve gebe almak mümkün değil.

Bu, kadınların hayatı ve sağlığı için çok tehlikelidir. Bu tür sonuçları önlemek için, organların durumunun tam teşhisi gereklidir. Boruların aktivitesini araştırmak için pertürbasyon önerilir - bir doktorun fonksiyonel durumunu belirlemek için fallop tüplerine, uterus ve karın boşluğuna karbondioksit veya hava girdiği tıbbi bir prosedürdür.

tedirginlik

İşlem kime uygulanır?

Tanısı olan kadınlar için prosedür belirtilmiştir."Kısırlık". Ayrıca, endokrin patolojilerinden muzdarip hastaların yanı sıra adneksit veya salpingo-oohoritis deneyimleyen kişilere de reçete edilir. Üçüncü hasta kategorisi, zaten ektopik gebelik geçirmiş olanlardır. Bazen bu yöntem diğer tıbbi teşhis prosedürleri ile birleştirilir: laparoskopi, histerosalpingografi, ve sonra zaten pertürbasyon var. Bu daha bilgilendirici ve doğru bir inceleme için gereklidir.

Iletkenlik şartları

Boru üfleme hemen sonra gerçekleştirilirMenstrüasyonun sonu (yumurtlamadan önce). Prosedürden önce, doktor mutlaka serviks ve vajinada bir bimanual muayene yapar ve ayrıca bir smear testi yapar. Tanı anında, hasta enflamatuar hastalıklardan mustarip olmamalıdır.

İletim teknikleri

fallop tüplerinin pertürbasyonu

Kimografik pertürbasyon ağrısız birAyakta uygulanan prosedür. Bu yöntem sırasında, analjezik ve enjeksiyonların uygulanması gerekli değildir. İlk olarak, doktor vajina ve genitalleri dezenfekte eder, daha sonra jinekolojik aynaya girer ve serviksi ortaya çıkarmak için mermi forsepsini kullanır.

Rahim boşluğu hafifçe itilirbir ucu ile özel kauçuk tüp ve daha sonra izin verilen karbon dioksit ya da hava. Ne zaman tasfiye sisteminde kimograficheskaya rekoru yürütülür. fallop tüplerinin Pertürbasyon fazla 5-7 dakika almaz. kapanmasına sonra bilgisayar veri hesaplar ve iç organların işlevsel aktivitesini nihai sonucu verir.

Bir engel veya ihlali varsaTüplerin peristalsis, doktor ek muayene yöntemleri ve uygun tedavi için reçete. Pertürbasyon, kadın sağlığını değerlendirmek için önemli bir prosedürdür. Kardiyovasküler sistem patolojisinde olduğu gibi genital hastalıkların ve tüberkülozun akut aşamasında da yapılmaz.Related news

 • Mutlakütim, devlet iktidarının biçimlerinden biridir
 • OSI Ağ Modeli
 • KASIM OYASI LİLA PIRPIRLAR TÜLBENT KENARI YAPIMI
 • Fiil sonrası kontraseptifler. Ne bilmek istiyorsun
 • Maynkraft da taş tuğlası yapmanın ayrıntıları

 • Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir 24

  Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir


  Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir 18

  Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir 49

  Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir 72

  Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir 95

  Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir 18

  Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir 17

  Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir 17

  Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir 68

  Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir 36

  Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir 3

  Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir 9

  Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir 27

  Kimografik pertürbasyon - bu yöntem nedir 7