Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 100 28.01.2019, 06:38

Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik

Eviniz kendi kalenizdir. Her durumda, dinlenme ve rahatlama yeri tam olarak. Birçok yönden, bu oda iç mekanını etkiler. Evin kirli olması ve iyi bir onarım bulunmaması halinde, pek de kolay ulaşılamaz bir coziness.

iç kapıya nasıl kilit takılırHerhangi bir modern dairenin önemli bir unsurubinayı imar etmenizi, meraklı gözlerden en özel odaları kapatmanızı sağlayan iç kapılardır. Doğal olarak, bu durumda, bazı güvenilir kilitleme cihazlarının bulunması önemlidir. Ve bugün, kilidi iç kapıya nasıl keseceğinizden bahsedeceğiz.

Kapıların türünü göz önünde bulunduruyoruz

Bu durumda, yeni başlayanlar genellikle değildirdikkat etmeyin, boşuna. Kapı kanadı katı ahşap dosyasının yapıldığı takdirde, örneğin, uygun boyutlu kilitleme yerden o en az iki inç yerleştirilmesi, her yerde gömülü olabilir.

Eğer (birçok vatandaşımız gibi) seçtiysenizMDF veya "karton" dan "Bütçe seçeneği", o zaman önemli bir husus hesaba katılmalıdır. Gerçek şu ki ahşap kiriş sadece uç kısmı üzerinde, genellikle sadece orta boyunca geçer.

 kilidi iç kapıya takınVe daha fazlası. İç kapı kilidini kesmeden önce kaliteli matkap ucu kullanın. Onu üzgün deneyim odaklanarak öneriyoruz: Kapı kanadının imalatı kilidin için bir delik nerede bazı bilinmeyen "usta" kesin yerde birkaç büyük inşaat ataç sürmesini sağlayacak olabilir de. Matkap kalitesi düşük malzemelerden yapılmışsa derhal elveda deyin.

Ölçüler alırız

İç kapıdaki kilidi vurmadan önce,kalınlığını ölçmek gereklidir. Yani, eğer 40 milimetreden azsa, o zaman kilitte bir anlam yoktur. Mandalın yerleştirilmesi daha iyi olur, çünkü bir bağlanma kumaşa zarar verir.

Daha ileri gidiyoruz. Kural olarak, herhangi bir normal kilit üreticisi, ürünle birlikte kutulara özel işaretli özel bir kağıt parçası ekler. Onu kullanacaksın, kapıya bir kesim deseni çiz. Kural olarak, kıç ucuna uygulanır, bükülür ve sonra iki yerde nadkola bir çivi veya benzer bir şey yapar.

Basit bir gömme kilit (özellikle yerel üreticilerden) satın aldıysanız, bunu tuvale uygulamanız ve bir kalemle hareket ettirmeniz gerekecektir.

Çalışıyoruz

kilidi ahşap kapıya kilitleyin

İç kapıdaki kilit olmadığındanAlmayacağınız normal bir araç seti, ediniminin önemi hakkında uzun zamandır konuşmayacağız. Böylece, delik açmanız gereken yerleri işaretlediniz. Uygun çapa sahip bir çeşme delici kullanarak, önce kapıların ön tarafını delin. Bu doğru! Sonunda bir delik açarsanız, o zaman sadece matkaba veda etmek için değil, aynı zamanda malzemenin homojenliğinin keskin bir ihlali ile kaçınılmaz olarak keskin gerizeklere dayanamayan matkap mandrenine de elveda diyebilirsiniz.

incut

Kilidi ahşap kapıya kesmeye başlıyoruz. İlk olarak, uç deliğe bir "köpek" sokulur. Cihazın ağacın içinde "boğulması" için hemen altındaki bir oluğu kesmesi gerekiyor: bu yüzden kapı kanadı çizilmeyecek. Bundan sonra, kilidin ana kısmı ön açıklıklara yerleştirilir, sabit ve kontrol edilir.

Gördüğünüz gibi, iç kapıya bir kilit kesmek çok zor değil.

Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendikresim fotograflar galeriler Goruntuler

Related news

 • TAVUK YAĞNİ TARİFİ
 • Tığ İşi Bolero Yapımı Videolu
 • Kolay Pırasalı Etimek Salatası Tarifi Videosu

 • Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 79

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik


  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 63

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 48

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 91

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 45

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 21

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 50