Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendikKilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik

22.05.2019

Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 89

Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik

Eviniz kendi kalenizdir. Her durumda, dinlenme ve rahatlama yeri tam olarak. Birçok yönden, bu oda iç mekanını etkiler. Evin kirli olması ve iyi bir onarım bulunmaması halinde, pek de kolay ulaşılamaz bir coziness.

iç kapıya nasıl kilit takılırHerhangi bir modern dairenin önemli bir unsurubinayı imar etmenizi, meraklı gözlerden en özel odaları kapatmanızı sağlayan iç kapılardır. Doğal olarak, bu durumda, bazı güvenilir kilitleme cihazlarının bulunması önemlidir. Ve bugün, kilidi iç kapıya nasıl keseceğinizden bahsedeceğiz.

Kapıların türünü göz önünde bulunduruyoruz

Bu durumda, yeni başlayanlar genellikle değildirdikkat etmeyin, boşuna. Kapı kanadı katı ahşap dosyasının yapıldığı takdirde, örneğin, uygun boyutlu kilitleme yerden o en az iki inç yerleştirilmesi, her yerde gömülü olabilir.

Eğer (birçok vatandaşımız gibi) seçtiysenizMDF veya "karton" dan "Bütçe seçeneği", o zaman önemli bir husus hesaba katılmalıdır. Gerçek şu ki ahşap kiriş sadece uç kısmı üzerinde, genellikle sadece orta boyunca geçer.

 kilidi iç kapıya takınVe daha fazlası. İç kapı kilidini kesmeden önce kaliteli matkap ucu kullanın. Onu üzgün deneyim odaklanarak öneriyoruz: Kapı kanadının imalatı kilidin için bir delik nerede bazı bilinmeyen "usta" kesin yerde birkaç büyük inşaat ataç sürmesini sağlayacak olabilir de. Matkap kalitesi düşük malzemelerden yapılmışsa derhal elveda deyin.

Ölçüler alırız

İç kapıdaki kilidi vurmadan önce,kalınlığını ölçmek gereklidir. Yani, eğer 40 milimetreden azsa, o zaman kilitte bir anlam yoktur. Mandalın yerleştirilmesi daha iyi olur, çünkü bir bağlanma kumaşa zarar verir.

Daha ileri gidiyoruz. Kural olarak, herhangi bir normal kilit üreticisi, ürünle birlikte kutulara özel işaretli özel bir kağıt parçası ekler. Onu kullanacaksın, kapıya bir kesim deseni çiz. Kural olarak, kıç ucuna uygulanır, bükülür ve sonra iki yerde nadkola bir çivi veya benzer bir şey yapar.

Basit bir gömme kilit (özellikle yerel üreticilerden) satın aldıysanız, bunu tuvale uygulamanız ve bir kalemle hareket ettirmeniz gerekecektir.

Çalışıyoruz

kilidi ahşap kapıya kilitleyin

İç kapıdaki kilit olmadığındanAlmayacağınız normal bir araç seti, ediniminin önemi hakkında uzun zamandır konuşmayacağız. Böylece, delik açmanız gereken yerleri işaretlediniz. Uygun çapa sahip bir çeşme delici kullanarak, önce kapıların ön tarafını delin. Bu doğru! Sonunda bir delik açarsanız, o zaman sadece matkaba veda etmek için değil, aynı zamanda malzemenin homojenliğinin keskin bir ihlali ile kaçınılmaz olarak keskin gerizeklere dayanamayan matkap mandrenine de elveda diyebilirsiniz.

incut

Kilidi ahşap kapıya kesmeye başlıyoruz. İlk olarak, uç deliğe bir "köpek" sokulur. Cihazın ağacın içinde "boğulması" için hemen altındaki bir oluğu kesmesi gerekiyor: bu yüzden kapı kanadı çizilmeyecek. Bundan sonra, kilidin ana kısmı ön açıklıklara yerleştirilir, sabit ve kontrol edilir.

Gördüğünüz gibi, iç kapıya bir kilit kesmek çok zor değil.

Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendikKilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik

Related news

 • Karahindiba kökü: Bir bitkinin faydalı özellikleri
 • Trouw gazetesi
 • YouTubeda Çocuk Masalı Olarak Yayınlanıyordu: Kızıyla Evlenmek İsteyen Kralı Anlatan Video Tepkiler Üzerine Kaldırıldı
 • Çok İzlenen Videolar
 • Şehriyeli Pirinç Pilavı Denenmiş Tarifi

 • Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 47

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik


  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 78

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 41

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 73

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 75

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 17

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 54

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 70

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 52

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 93

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 80

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 39

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 12

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 10

  Kilidi iç kapıya nasıl kıracağınızı öğrendik 31