Keski - nedir bu Üç konik keski 2019

Keski - nedir bu Üç konik keski 2019 Keski - nedir bu Üç konik keski

Keski - nedir bu? Üç konik keski

Jeolojik veya sismik keşif, ekstraksiyonpetrol, gaz ve diğer mineraller, su girişleri, inşaat ve diğer bazı teknik işler yer altı kanalları ve kuyular açılmadan imkansızdır. Sondaj sürecinde kaya, rotorlu rotorlu bir motordan oluşan özel tesislerle yok edilir. Kayaçların mekanik gelişimi güçlü bir keski ile gerçekleştirilir.

ne olduğunu kes

Keski nedir?

Madencilikle ilgili olmayan kişilerFosiller, bu enstrüman, en çok ağaç türlerinin işlenmesi için tasarlanmış bir el emeği aracıyla ilişkilidir. Bugün, matkap ucu, marangozun aleti ile kesinlikle bir ilgisi yok. Ancak kuyuları delmek için gerekli olan sondaj teknikleri, ahşap üzerinde vurmalı marangozluk işlerine benziyordu.

O zaman, sondaj için keski, marangozun aletine harici bir benzerlik gösterdi. Modern teknolojiler çok ileriye taşındı, sondaj ekipmanının görünümü değişti ve terim hayatta kaldı.

Çok sayıda yükseltmeler önemli ölçüde genişledibu aracın yetenekleri. Şekiller ve ebatların çeşitliliği, sondaj hızını ve kaliteyi önemli ölçüde artırarak, her tür iş için sondaj ekipmanı seçmemize olanak tanır. Modern üreticiler 46 mm'den 1000 mm'ye kadar çapa sahip keskiler sunuyor.

bit çapları

Sondaj kuyular

Bitin dönüşü sırasında, sondaj çamurunun düşük basınçta bulamaçla beslendiği eşzamanlı olarak, toprak erozyona uğrar ve toprak istenen büyüklükte ve derinlikte bir kuyu oluşturarak tahrip olur.

Kuyu oluşumu yöntemleri ile, sondaj işlemi üç tipe ayrılır:

 1. Kayanın bir düzlemde veya kademeli olarak tahrip edildiği sürekli delme.
 2. Sütun sondajı, yüzün çevresi etrafındaki toprağı yok eder.
 3. Kuyudan çekirdek seçimi ile sondaj.

Her bir iş türü için, yüksek kaliteli güçlü metal alaşımlarından yapılmış farklı tip ve boyutta bitler vardır.

silindir konisi bit

Sondaj bit yapısı

Burgu veya ileri darbeli delme çalışmalarıKurulum biraz yüklenmeden mümkün değildir. Bu nedir? Kaya delme elemanları ile donatılmış monolitik katı matris veya çekirdek tabanı.

Bitin amacına bağlı olarak,metal bıçaklar veya matkap kesiciler. Matrisin döner kurulumla dönüşü, kafaların dönme hareketleriyle birleştirilebilir. Çeşitli tipte tesisler ve sondaj cihazları türleri herhangi bir kaya türünü geliştirmeyi mümkün kılar. Özellikle petrol ve gaz endüstrilerinde talep var.

Toprak hareketi için matkap uçlarının tipleri

ezme- Benzer makara bitleriherhangi bir yoğunluktaki kayaların gelişimi. Ekseni etrafında ve ana şaftın etrafında dönen kama şeklindeki kesiciler, zemini kırıp yontmak suretiyle sert kayayı tahrip eder. Farklı endüstrilerde, özellikle petrol ve gaz üretimi için ve ayrıca patlatma ve sondaj kuyularında kullanılmaktadır.

Kesme ve aşındırıcı- Bunlar sert alaşım pimleri olan elmas nozullar,Katı kayalarda veya karışık topraklarda kuyuların geçişi için kullanılırlar. Tasarımla kademeli, spiral ve radyal. Kesme elmas kaplamasını sıkıca tutmak için, kalıp kafası metal bir tozdan yapılır.

Kesim ve kırpma- Sondaj için böyle lob ekleri kullanılırgevşek ve gevşek kayalarda 30 metre derinliğe kadar kuyular. Rotor kanatlarının dönüş yönünde eğimli, yumuşak zemini, kesme ve kesme tabakalarını imha eder. Genellikle jeolojik keşif kuyucuklarını delmek için kullanılırlar ve yıkama veya burgu cihazıyla yüzün zorunlu temizlemesini gerektirirler.

matkap ucu

Silindir biti - nedir bu?

Bu nozul sondaj için kullanılırmühendislik-jeolojik, arama, işletme, arıtma ve diğer kuyu türleri. Makaralı kesicinin geniş uygulama alanı, herhangi bir sertlik seviyesine sahip topraklarda delme kabiliyetine bağlıdır. Döner sondaj için tasarlanmış taş ocağı makinesi bir kesici ile donatılmıştır. Bu nedir? Preslenmiş veya öğütülmüş dişler ve çeşitli konfigürasyonların pimleri ve tungsten karbürün uzunlukları olan bir keski.

Silindir bitleri şunlardan oluşur:

 • kesiciler;
 • yataklar;
 • pençeleri (bölümler);
 • dişler.

Merkezi üs (pençe), kural olarak,ayarlanabilir eğim. Kesiciler, üzerine veya dışına belirli bir açıda sabitlenir. Takılı kesicilerin sayısı, pençelerin tipine ve sayılarına bağlıdır. Bir bit 250 rpm hızda dönen, 6 koza kadar barındırabilir. Kafaların kesintisiz olarak döndürülmesi, yatakların sürekli olarak yağlanmasıyla sağlanır, bu da salınım veya kayma hareketleri için koşullar yaratır.

üç konili keskiler

Konik kafa çeşitleri

Tasarıma göre, silindir bitleri iki gruba ayrılır:

 1. Tüm vücut - kaynaklı pençeleri ve kesiciler ile karakterizedir.
 2. Seksiyonel - iki, üç veya dört ayrı pençeden kaynaklı.

Kesit keski, bir dış konik diş ile matkap ucuna sabitlenir, mahfaza bir içtir.

Dağ ile etkileşim ilkesi ilecins ayrılmıştır:

 • Kırma. Sondaj, kesici dişlerin yuvarlanma sürecinde yüzleri boyunca minimum kaymalarıyla, çevresel dişler ve sondaj duvarı arasındaki öğütme etkileşiminin olmaması ile ayırt edilir. Keski uçları sert, güçlü, aşındırıcı, çok güçlü kayalarda ve çeşitli kombinasyonlarında kullanılır.
 • Drobyasche-makaslama. Yüzün duvarları boyunca haddeleme kesicilerde, delme, dişlerin kaymasında bir artışla karakterizedir. Kırma-kesen keskiler, yumuşak kayalarda ve orta sertlikteki ve aşındırıcı zemin tabakalarında topraklarda kullanılır.

G veya T şeklinde çevresel kronlarçapın kafalarındaki aşınmayı önemli ölçüde azaltır. Her türlü zemin üzerinde pratik bir silindir bilyesi kullanılır. Kesicili bir parçanın fiyatı, çeşitli parametrelere bağlıdır: nozulların yapıldığı metalin kalitesi, kesicilerin sayısı ve boyutu ve pençelerin tasarım özellikleri. En basit değişiklikler yaklaşık 15-18 bin ruble mal, daha pahalı satın alma 40-45 bin rubleye mal olacak.

keski fiyatı

Üç makaralı eki

Bir silindir matkap ucu oluşabilirSilindirik, konik veya küresel şekilli bir, iki, üç, dört veya altı koniler. Derin kuyuları sondaj için, tek silindirli bir bit esas olarak kullanılır. Üç kesiciye sahip bir keski üç bölümden oluşur. Üç konili bitin her bölümünün bir dihedral açısı şeklinde bir pençesi vardır (120).0), Destek yatağı, meme püskürtmeKanal, kilit parmağı ve kesici dişler ile. Enine kesiti 3'te, birlikte katılan pençeler bir daire oluşturur. Döndürme ve çeviri hareketleri yapma, kaya parçasında hareket eder. Kesiciler ile delme mekanizması onu yok eder, döner hareketleri aynı anda bir keski ile yapar.

En çok petrol ve doğal gaz sondaj çalışmalarındaGaz alanlarında üç makaralı keskiler kullanılır. Buna ek olarak, üçlü kafalar inşaatta, delik açmak ve su kuyusu açmak için, sismik araştırmalarda ve diğer birçok iş türünde delik açmak için aktif olarak kullanılmaktadır.

Keski - nedir bu Üç konik keski 2019

Keski - nedir bu Üç konik keski 2019

Related news

 • Bir eğitim kurumunun güvenlik pasaportu. Eğitim kurumunun yol güvenliği pasaportu
 • O kim - Danko Bir şarkıcı, oyuncu ya da dansçı mı
 • Alena Khmelnitskaya ve Tigran Keosayanın boşanması: sebepler
 • Mantar kolayca nasıl temizlenir
 • İncir Uyutması (İncir Telemesi)

 • Keski - nedir bu Üç konik keski

  Keski - nedir bu Üç konik keski


  Keski - nedir bu Üç konik keski

  Keski - nedir bu Üç konik keski

  Keski - nedir bu Üç konik keski

  Keski - nedir bu Üç konik keski

  Keski - nedir bu Üç konik keski

  Keski - nedir bu Üç konik keski

  Keski - nedir bu Üç konik keski

  Keski - nedir bu Üç konik keski

  Keski - nedir bu Üç konik keski

  Keski - nedir bu Üç konik keski

  Keski - nedir bu Üç konik keski

  Keski - nedir bu Üç konik keski

  Keski - nedir bu Üç konik keski