Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı 2019

Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı 2019 Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı

Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı?

Şiddetle atan kalp - bir şikayet nadir değildir. Sebebi nedir? Kalp çeşitli nedenlerle daha sık dövülmeye başlar. Çoğu zaman korku, korku, heyecan ve diğer güçlü duygulardır. Ancak bu belirtinin bedendeki herhangi bir sorundan dolayı kişinin sağlığının iyi olmadığını göstermesidir. Özellikle bu gibi durumlar 55-60 yıla çıkmaktadır. Kalbinde sorun yoksa, çarpıntı hiç hissedilmez. Normal nabız dakikada 60-80 atım, uykuda - 50-60 olarak kabul edilir. Darbe yükselirse - bu normdan bir sapmadır.

kalp zor atıyor

Hızlı kalp atışının nedenleri: korku, stres ve endişe

Kesinlikle kalp atıyor - bu yüzden garip değil. Bildiğiniz gibi, 21. yüzyılda yaşamak, büyük şehirlerde gergin olmak imkansız. Hayat çok aktif, her yerde yetişmeniz gereken, bir çok şey, hatta arkadaşlarla tanışmak isteyenler. Bütün bunlar olumsuz duygu ve duygulara yol açar. Bu duygulardan dolayı, adrenalin kana atılır ve kalp atışı hızlanır. Hiçbir tehlike taşımamaktadır. Stres yok olur olmaz kalp atışı tekrar normale döner. Bu durum uzun sürerse, yatıştırıcı ilaçlar ve tentürler kullanabilirsiniz.

cardiophobia

Kesinlikle kalp atıyor? Nedeni kardiyopati olabilir - çok sıradışı bir fenomen. Bir kişi çok kısa bir süre için çarpıtılabilir. Örneğin, 10 ila 60 saniye arasında. Bu insanlar ciddi şekilde hasta olduklarını veya saldırıya uğradıklarını paniklemeye başlayabilirler. Bu kalp atışı daha da sık hale getirir. Doktora gittiklerinde, hepsinin iyi oldukları söylenir. İnanmıyorlar ve bir sonraki fırsatı korku içinde bekliyorlar. Bu fenomene kardiyopati denir.

kalp yapmak ne zor atıyor

aritmi

Kalbi aritmi ile kuvvetle vurmak. Oldukça sık görülür. Bu hastalık farklı durumlarda görülür: artmış basınçla, kalp kusurlarıyla. Adet döngüsündeki kadınlarda görülebilir. Aşırı kilolu insanlar ve şeker hastalarından muzdarip. Teşhisi açıklığa kavuşturmak için bir doktora görünmelisiniz.

taşikardi

Kesinlikle kalp atıyor? Nedeni taşikardi olabilir. Sadece kalp çarpıntısı olarak değil, aynı zamanda ateş, halsizlik, kötü sağlık, solukluk olarak da ortaya çıkabilir.

Taşikardi patolojik olabilir. Bu, kalp hastalığından (iskemik hastalık, miyokardit, kalp hastalığı) kaynaklandığı anlamına gelir. Tiroid bezinin hastalıkları nedeniyle de oluşabilir. Bu hastalık türü oldukça tehlikelidir, bu nedenle düzenli izleme gerektirir. Epizodik taşikardi (yani, sadece belirli durumlarda hızlı kalp atışı görünümü), uykusuzluk, stres, aşırı yağlanma, ilaçlardan kaynaklanabilir.
Baş dönmesi, dispne, bulantı, bilinç kaybı hızlı bir kalp atışı ile başladığında buna paroksismal taşikardi denir.

kalp çok zor atıyor

Hızlı kalp atışı ile ne yapmalı?

Güçlü bir şekilde atan kalp - ne yapmalı? Hızlı kalp atışı geçirmemiş bir insan için bu bir sürpriz olabilir. Heyecandan, kalp daha da yendi başlar. Bir kişinin bu durumla başa çıkmasına yardımcı olmak için ona "Corvalol" veya "Valocordin" verebilirsiniz. İlaç önerilmiyorsa, başka bir yöntem kullanabilirsiniz. Kişi, yaklaşık 10-15 saniye boyunca bacak ve karın kaslarını germeli. Öyleyse rahatlamaya ihtiyacın var. Yani, dakikada bir aralık ile 2-3 kez yapmanız gerekir. Küçük parmakların uçlarını iki elinizle masaj yapabilirsiniz. Nefes aldığınızdan emin olun. Derin nefes al ve 15 saniyede yavaşça nefes verin.

Kalp çarpıntısı hamilelikte ortaya çıkarsa ne olur?

"Güçlü bir şekilde kalp atan kalp - ne yapmalıyım, bekliyorumÇocuğunuz? "- Sıklıkla karşılaşılan bir soru. Endişelenmeyin, ama gördüğünüz doktor bunu söylemelidir, belki de bazı ilaçları reçete edecektir çünkü vücut rahim için daha fazla kan sağlamaya başlar. Ancak çeşitli patolojik durumları dışlamak gereklidir.

Belki gelecekteki anne yanlış yönlendirirhayatın yolu. Sonra sokakta daha fazla olmalı, daha sağlıklı yemekler var, gergin değil. Bazı durumlarda, doktor ek ilaçlar reçete edebilir.

kalp şiddetle dövmeye başlar

Çocuğun kalp çarpıntısı varsa ne olur?

Kalp çocukta çok güçlü bir şekilde atıyor - ne yapmalı? Çocuklar yetişkinlerden daha yüksek nabız hızına sahiptir. Yenidoğan için, 1 yıl boyunca 160-180 atış, 5 yıl sonra - 130-140, 80-130.

Bir taşikardi ortaya çıktığında, gereklibir doktora danışın. Bir çocuk sinüs taşikardisinden muzdarip olabilir. Fiziksel olarak zayıf çocuklarda görülür. Stres, fiziksel stres neden olabilir. İzlemek için bir klinisyene gitmelisiniz. Ama genellikle bir süre sonra her şey gider.

Bazen bir çocuk çok keskin hissedebilirkalp çarpıntısı. Bu tür durumlar, ilk kez gerçekleştikleri için onu ciddi şekilde korkutabilir. Onun korkusu daha da fazla kalp atışı yoğunlaştırıyor. Bu bir paroksismal taşikardi. Bu son derece nadirdir. Doktor ondan kurtulmak için özel enjeksiyonlar yazabilir. Kronik bir taşikardi var. Konjenital kalp hastalıkları ile ilişkilidir. Baş ağrısı, nefes darlığı, halsizlik, kötü sağlık eşlik edebilir. Kalp sorunlarından kaçınmak için, çocuklar düzenli olarak yürümeli, dinlenmeli, sağlıklı bir yaşam tarzına öncülük etmelidir.

kalp şiddetle dövmeye başladı

Kalp atışlarını kendiniz nasıl azaltabilirsiniz?

Kalp şiddetli bir şekilde dövülmeye başlar - ne yapmalı? Tabii ki, bu konuda tavsiye için bir doktora görünmelisiniz. Ya bu ilk defa olsaydı? Birkaç yöntem var. İlk önce rahatlamaya ve sakinleşmeye çalışmalısın. Kıyafetleri sıkıyorsanız, onu çıkarmak daha iyidir. Öyleyse nefes almayı öğrenmelisin. Derin bir nefes almalısın, nefesini tut ve yarım dakika sonra nefes ver. Saldırı sırasında su içmek tavsiye edilir. Bir yatıştırıcı alabilirsin. Örneğin, kediotu veya anne sütü tentürü uygundur. Bir sedatif seçmek için dikkatli bir şekilde yaklaşmanız gerekir, bazıları kalp atışlarınızı güçlendirir.

Eğer kalp şiddetli bir şekilde dövülmeye başlamışsa, sigarayı bırakmak, günün rejimini gözlemlemek, aktif bir yaşam tarzı sürmek, daha az kahve ve alkol içmek tavsiye edilir. Sağlıklı bir insan olmanıza yardımcı olacak budur.

Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı 2019

Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı 2019

Related news

 • Çatlak topuklar: ne tedavi edilir ve nasıl uyarılırlar
 • Yenidoğanlarda Bifidumbakterin
 • Dukan Diyeti Ekmeği Videosu
 • Kış Aylarında Şık Bir Görünüme Kavuşmak İçin Nasıl Bir Stile Sahip Olmak Gerekir
 • Tereyağ Mı Margarin mi Yemeliyiz

 • Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı

  Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı


  Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı

  Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı

  Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı

  Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı

  Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı

  Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı

  Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı

  Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı

  Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı

  Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı

  Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı

  Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı

  Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı

  Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı

  Kesinlikle kalbi dayak - ne yapmalı