Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey

Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey


Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey 92 17.02.2019, 14:15
Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey

Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey

Kepçe Kulak Estetiği, Kulak Estetiğinde İyileşme Süreci Nedir, Anestezi Yöntemi Ve Süresi, Kepçe Kulak Operasyon Yöntemleri.

Yüzde her ne kadar belirgin bir noktada yer almasa da birçok kadın kepçe kulakları yüzünden ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Saçları kısa kestirememek, toplayamamak ve herkesin bakışlarının kulaklarını yöneldiğini düşünmek gibi psikolojik sorunları da beraberinde getiren kepçe kulak durumu bireyde değişim isteği uyandırabilir. Böyle bir durumda son dönemlerde sıkça uygulanan kepçe kulak ameliyatını gerçekleştirmek isteyebilirsiniz.

Kulak estetiği en sık olarak kulak boyunu küçültme ya da kepçe durumunu düzeltme amacı ile gerçekleştirilir. Plastik cerrahide kulağın kepçesinin normalden çok daha fazla öne doğru kıvrık olması durumuna kepçe kulak veya yelken kulak adı verilir. Kulak kepçesindeki Y şeklindeki kıvrımın yetersiz olarak gelişmesi ya da düz olmasının onarılma işlemine kepçe kulak estetiği denmektedir.

Halk arasında her ne kadar hatalı olarak büyük kulaklara verilen isim olarak algılansa da kepçe kulağın gerçek nedeni kıvrım olması gereken yerlerin düz olması ve bu nedenden ötürü kulağın baş ile arasında daha geniş bir açı oluşarak öne doğru kıvrık olması durumudur. Kepçe kulaklı birine önden baktığınızda kulağın çok daha fazla bir kısmını görmeniz mümkündür. Bu durumu düzeltmek için yapılabilecek tek şeyestetikbir müdahaledir.

Kepçe Kulak Operasyon Yöntemleri

Kepce-Kulak-Estetigi

Otoplasti genel olarak eksik kıvrımları şekillendirmek, kulağı başa doğru yaklaştırmak ve büyük kulakları küçültmek amacı ile yapılır. Bu operasyon 6 yaşından itibaren yapılabilir. Kulak arkasından girilerek kıkırdak törpülenir. Özel dikişler ile arkaya doğru kıvrık şekil verilir. Bazı durumlarda doğuştan kulak kepçesinin oluşmadığı durumlar söz konusu olabilir. Sadece kulak memesinin var olduğu durumlar da vardır. böyle durumlarda ise kulak rekonstrüksüyonu ameliyatları yapılır. Bu ameliyatlarda hastanın kendi dokusunun yanı sıra bazı suni maddeler yani protezler de kullanılmaktadır.

BUNU DA GÖRMELSİNİZ :Çene Ucu Estetiği

Anestezi Yöntemi Ve Süresi

Kepçe kulak estetiği genel olarak ayaktan cerrahi tedavi yöntemi ile yapılmaktadır. Doktorun müdahalesinin ameliyathane ortamında yapılması önerilir. 6 yaşında yapılmaya başlanan bu ameliyat için eğer hastanın yaşı küçükse hasta için genel anestezi önerilmektedir. Erişkinler için ise lokal anestezi tercih edilir. Böyle bir durumda hasta uyanık ve gevşemiş haldedir.

Operasyon 1.5 ila 2 saat arasında sürer. Kulaktaki probleme göre ameliyat tekniği değişebilir. Bazı durumlarda kıkırdak doku hafifçe törpülenerek şekillenmesi sağlanır.

Kepce-Kulak-Estetigi_

Kulak Estetiğinde İyileşme Süreci Nedir

Ameliyattan birkaç saat sonra normal hayatına geri dönebilen hasta 4 gün kadar kulakları sargılı bir şekilde hayatına devam etmek zorundadır. Sargıların çıkarılmasından itibaren özellikle geceler kullanması için bir bant kullanması önerilir. Bu bantın gündüz de kullanılması kulağın çok daha düzgün ve çabuk bir şekilde şekil almasını sağlar. Kulağın bükülme ihtimali olan aktivitelerden 1.5 ay kadar mutlak suretle kaçınılmalıdır. Erişkinler 10 gün içinde işlerine rahatlıkla dönebilirler. Çocuklar ise ameliyattan 7 gün sonra okula gidebilir hale gelirler.

Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey

Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey

Related news

 • Lenovo A 5000: teknik özellikler, aygıt özellikleri ve bu konuda incelemeler
 • Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri
 • Permdan nehir yolculuğu: fiyatlar, incelemeler
 • Üç çocuk için nafaka: kaç yüzde, azami miktar
 • Kördüğüm 19 Ocak Özeti 166. Bölüm Bebeği Babası Bebeği İster
 • Şerbetli Tatlı Yapımı Videosu

 • Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey 50

  Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey


  Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey 97

  Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey 27

  Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey 2

  Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey 74

  Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey 49

  Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey 93

  Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey 76

  Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey 15

  Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey 9

  Kepçe Kulak Estetiğine Dair Merak Ettiğiniz Herşey 49