Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim 2019

Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim 2019
16.09.2019

Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim 23

Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim

Çeşitli nesneler için elektrikli ısıtma sistemleribugün oldukça talep var. Hem dahili hem de harici olarak kullanılabilirler. Özellikle ilgi çeken kablolar kendi kendini düzenleyen kablolardır. Kurulum sürecine daha az talep ediyorlar ve daha az enerji tüketiyorlar.

Cihazları, uygulama prensibinden farklıdır.konvansiyonel dirençli kablolar. Müşteri geri bildirimi, doğru ürünü seçmenize yardımcı olacaktır. Uzmanlar size böyle bir sistemi nasıl monte edeceğinizi söyleyecektir. Bu, uzun ve verimli bir yaşam garanti eder.

Genel Özellikler

Görünüşte, kendinden regüleli kablolar çok benzeronların normal çeşitleri, ama sadece küçük bir oblat. Bu, sunulan ürünün cihazından kaynaklanmaktadır. Bu şekil, ısıtılmış yüzeye yoğun bir şekilde yapışmanızı sağlar.

Çoğu zaman böyle ürünler için kullanılırısıtma boruları, rezervuarlar, kanalizasyon ve çatı olukları. İç mekan ısıtması için tasarlanan sistemler, zeminde veya şap içinde dış mekân kurulumu için tasarlanmıştır. Basamaklara veya yollara yerleştirilirler.Kendinden regüleli kablolar

Bu tür ürünlerin uygulama aralığı son derece geniştir. Böyle bir kablonun avantajı, ortam sıcaklığına bağlı olarak ısıtma ve güç tüketiminin yoğunluğundaki değişikliktir. Bu nedenle, böyle bir sistemin bir termoregülatöre ihtiyacı yoktur: kendisini mevcut koşullara uyarlar.

Tel Yapısı

Kendinden regüleli ısıtma kablosu vardırözel tasarım İki iletken çekirdek arasında özel bir polimerik malzemeden yapılmış bir matris vardır. Karbon bazında yapılır.Kendinden regüleli ısıtma kablosu

Belirli bir alanda sıcaklık olduğundaMevcut taşıma kapasitesi, ısıtmanın kendisinde olduğu gibi artmaktadır. Kablo etrafındaki kablo oldukça sıcaksa, malzeme özelliklerini değiştirir, elektrik akışını biraz kısıtlamaya başlar, buna bağlı olarak ısıtma azalır.

Iç yapısı birkaç tarafından korunmaktadırkabuklar. Topraklama için metal bir kalkan gereklidir ve ısıtma elemanını mekanik hasarlardan korur. Üst PVC kılıf ayrıca ürünün dayanıklılığını arttırır. Gücünün sınıfından, sistemin kullanılabileceği koşullara bağlıdır.

avantajları

Kendi kendini düzenleyen tel bir diziyararlanır. Dirençli çeşitleri ile karşılaştırırsak, o zaman işletmek daha kolaydır. Yerel aşırı ısınmadan korkmuyor ve ürünün uzunluğu boyunca aynı sıcaklığı muhafaza etmesi gerekmiyor.Borular için kendi kendini düzenleyen kablo

Ayrıca not edilmelidir kiSistem güç dalgalanmasından korkmaz. Sabit ısıtma telinden farklı olarak çaprazlanabilir. Bu, boru hatlarının ısıtma sistemlerinin, valflerinin düzenlenmesi için özellikle önemlidir.

Tasarım özellikleri sayesinde böyle ürünlerküçük parçalar halinde kesilebilir. Minimum uzunluk 10-15 cm.Uygulamalarının kapsamına dikkat ederek, yakın gelecekte kendi kendini düzenleyen sistemlerin dirençli sistemleri destekleyebileceğini söyleyebiliriz.

Sistemin kurulumu

Sunulan ürünün montajı yapılabilirbağımsız bir şekilde,. Üreticinin talimatlarına ve uzman tavsiyelerine uyun. Kendinden regüleli bir ısıtma kablosunun montajı iki tipte olabilir: iç ve dış. Eğer boru zeminin altında zaten gömülü ise, ancak bunun üstesinden gelinmesi gerekiyorsa, uygun bir yalıtım sınıfına sahip bir sistem satın alınmalıdır. Uzunluğu borunun büyüklüğüne uygun olmalıdır.

Kendinden regüleli ısıtma kablosunun montajı

İletişimin çapı 50 mm'yi geçmemelidir. Kablo borunun içine itilir ve ağa bağlanır.

Harici montaj durumunda, sistemalüminyum bant ile yüzey. Daha sonra özel bir izolasyon ile yalıtılmıştır. İletişimin çapı küçükse, tel tam olarak döşenir ve borunun uzunluğuna karşılık gelir. Oldukça geniş ürünler için, kablo etraflarına sarılır. Sistemin uzunluğu iletişimin boyutunu aşıyor.

Dış ısıtma

Borular için kendinden regüleli kablo genelliklekar eritme sistemlerinde kullanılır. Çatıdaki olukların içine bağlanırlar. Ayrıca, bu çalışma prensibinin bazı sistemleri basamaklara, rampalara monte edilebilir. Bir çözelti ile dökülürler ve yüzeylerdeki kar ve buzu ortadan kaldırmak için içerirler.Kendinden regüleli Raychem ısıtma kablosu

Oldukça geniş alanlar böyle ısıtılabilirsistemi. Arabaların girişine ait parçalar, evlerin yakınındaki asfalt araziler de benzer şekilde düzenlenmiştir. Seradaki toprak kendi kendini düzenleyen sistemlerle ısıtılır. Fiyatları geleneksel bir kablodan daha yüksektir, ancak işletme maliyetleri çok daha düşük olacaktır.

Güç kablosu çeşitleri

Her bir koşul türü için, seçilmesi gereklidir.Gücüne karşılık gelen kendi kendini düzenleyen kablolar. Düşük sıcaklık sistemleri iç mekan kurulumu için uygundur. Maksimum ısıtma 65 derecedir. Aynı zamanda, sınırlama gücü 15 W / m'dir.

Buzlanmayı önleyici sistemler için, orta çaplı boruları, olukları ısıtmak için, maksimum 120 derece ısıtmalı ürünler satın almak gerekir. Onların gücü 30 W / m'ye ulaşır.

Endüstriyel tesisler için büyük boruların ısıtılmasıçap, tanklar, telin ısıtılması 190 dereceye ulaşır. Sınırlama gücü 95 W / m'dir. Fiyat ayrıca kablonun gücüne de bağlıdır. Uygun olmayan bir kablo tipi seçerek, gereken yanlış sonucu alabilirsiniz. Bu nedenle, seçim mümkün olduğunca sorumlu bir şekilde ele alınmalıdır.

maliyeti

Sunulan türde bir sistem satın almak için, geleneksel bir kabloyu satın almaktan daha fazla aile bütçesine sahip olmak zorunda kalacaksınız. Ama operasyonda fiyat oldukça çabuk öder.Kendinden regüleli kablo fiyatı

Kendinden regüleli kablo, fiyatıÜlkemizde incelenir, kesit, kapasite ve üreticiye bağlıdır. En pahalı, Danimarka'da üretilen kablolardır. Maliyetleri 700 ruble ulaşabilir. 1 m için yerli üreticilerin başlangıç ​​fiyatı 100 ruble olan sistemler üretiyor. 1 m.

Tel ne kadar uzunsa, metre başına daha ucuz olan her bir metreye mal olur. Bu ürünü satın almadan önce dikkate alınmalıdır.

Müşteri Yorumları

Müşteri geri bildirimlerine göre, bugün en popüler birkaç markalar. Bu kendi kendine regüleli kablosunu Raychem, Ensto, Devi, Lavita bulunmaktadır.

Boru hattında, çoğunlukla, yorumlara göreTüketiciler, Ensto (20 W / m) ve Lavita (16 W / m) ürünleri kullanılmaktadır. İletişim dışında, Raychem ürünleri (10 W / m) kuruldu. Danimarkalı Devi şirketi geniş bir kablo yelpazesi (9 W / m) üretir, ancak maliyeti en yüksek olanıdır.

Ensto ve Lavita telleri için en uygun fiyat. Bu ürünlerin yüksek kalitesi de not edildi.

Operasyonun dayanıklılığına dair Fin şirketi Ensto, Devi'den daha aşağı değildir, ancak bu ürün alıcıya daha ucuza mal olacaktır. Bu nedenle, birçok tüketici bu markanın ürünlerini seçmektedir.

Bu tür ürünlerin tasarımını incelemiş olmakKendinden regüleli kablolar, bunları günlük hayatta düzgün bir şekilde uygulayabilirsiniz. Kurulumun bağımsız olarak gerçekleştirilmesi oldukça basittir. Seçim, ürünün kapasitesine ve kullanım koşullarına bağlıdır. Bu çok etkili ve dayanıklı bir sistemdir. Doğru işletme ve kuruluma tabi olarak sahiplerine uzun yıllar dayanacaktır.

Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim 2019

Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim 2019

Related news

 • Tıraşlı tapınak. Kim gidecek ve kim yapmayacak
 • Güzelkız.com
 • Kral Süleymanın Kopyası romanı. Özet ve karakterler
 • Labrador (mineral): açıklama, uygulama, fotoğraf
 • Pesto Soslu Pirzola Yapılışı

 • Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim 1

  Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim


  Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim 20

  Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim 16

  Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim 59

  Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim 85

  Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim 16

  Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim 19

  Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim 69

  Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim 6

  Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim 88

  Kendinden regüleli kablolar: genel bakış, görünümler, montaj özellikleri ve geri bildirim 40