Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 2019

Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 2019
23.09.2019

Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 3

Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru

Rusya'da istihdam,insanlar vatandaşlardan çok endişe duyuyorlar. Aynı işten çıkarma ile ilgili her şey için de geçerlidir. Bir işveren ile bir çalışan arasında resmen sonuçlandırılmış bir iş sözleşmesinin feshi özel dikkat gerektiren bir şeydir. Rusya Federasyonu İş Kanununda, konuyla ilgili çok fazla nüans var. Ama eğer hasta izni temelinde atılmayı planlıyorsanız? İş sözleşmesini tamamen bu şekilde sona erdirmek mümkün müdür? Her çalışan ve işveren ne bilmelidir? TC RF'ye geçerseniz, tüm bu konuları anlamak o kadar zor değildir. Durumu açıklığa kavuşturmaya yardımcı olacak cevaplar var.hasta izniyle taburcu etmek

Hak var mı

Mesele, bazılarının yasadışı bir hareketle hastanede istihdam ilişkisinin sona erdiğini düşünmesidir. Bu insanlar doğru mu?

Her şey koşullara bağlı. Bir işveren bir hastanede iken bir insanı ateşleyemez. Bu yasadışı. Ancak, çalışanın isteği üzerine emek türü ilişkilerinin sona erdirilmesi hakkında konuşursak, ihlal olmayacaktır. Neden?

Tümü, işten çıkarılma nedeniylehastaneye aittir. TC RF, veya daha spesifik olarak, 80. Madde, bir vatandaşın herhangi bir zamanda işvereni ile iş sözleşmesini feshetebildiğini gösterir. Tatil döneminde bile. Bu hak uzaklaşılamaz.

Önceden

Bazı kuralların hatırlanması gerekiyor veçalışanlar ve işverenler. Mesele, kişisel girişimin işten çıkarılmasının belli zaman maliyetleri gerektirmesi. Yasa gereği, belirli bir patronla işbirliğini durdurmak isteyen her kişi önceden niyetlerini konusunda uyarmaktadır. Bu, kurulan kalıptan bir ifade yazmakla ilgili.İsteğe bağlı işten atma için örnek başvuru

Önceden, bu en az 14 gün önceden.istihdamın tahmini tahmini günü. Buna göre, basitçe ve mümkün olan en kısa sürede vatandaşlar işten ayrışamazlar. Kendi iradesine göre bir hastanede görevden alınması Rusya'da yaygınlaşmaktadır. Ama neden?

Çalışmak

Hepsi bir insanın çalışacağı gerçeği yüzünden 2yetkilileri, işbirliğini sona erdirme niyetlerini bildirdikten sonra haftalar. Tuhaf çalışmalar kanunla düzenlenmiştir. Ve bu ya da bu firma için kendi başınıza çalışmayı durdurmak isterseniz, bu göz önünde bulundurulmalıdır.

Ancak hasta listesinde işten çıkarılmaÇalışma olmadan arzu - bu yaygın bir olgudur. Neden? Çünkü yasaya göre kişi, patronu 14 gün boyunca iş ilişkilerinin sona ermesi konusunda uyarmalıdır. Dahası, ya çalışıyor, ya da izinli / izinli gidiyor. Hiç kimse, çalışmak için vatandaşlık çağırma hakkına sahip değildir.

İncelenen sürecin bir çeşit olduğu ortaya çıkıyor.Rusya'da oldukça sık bulunan kurnazlık. İşverenin bir çalışanın yaklaşmakta olan kaybından haberdar edildikten sonra çalışmamanızı sağlar. Ama daha önce listelenen tüm anlara ek olarak her vatandaş ne bilmeli?bir işçinin işten çıkarılma üzerine işten çıkarılması

Hastalık izni ödemeleri

Örneğin, birçoğu, bir işten ayrılmaya gittikten sonra işverenle çalışmayı bırakan bir çalışan için bazı ödemelerin yapılıp yapılmadığıyla ilgilenmektedir. Bu çok zor bir soru.

Bir yandan, zaten olduğu gibi bir vatandaş olabilirÇalışmaktan kaçınmak için hastalık izninin kendi iradesiyle işten çıkarılmasının yapılması söylenir. Aslında bu bir çeşit aldatmacadır. Ve bir hastalık izni ödemeye gerek yok.

Öte yandan, bazen tesadüfler vardır. Bir vatandaş gerçekten hasta olabilir. Ve aynı zamanda işten çıkarmaya karar vermek. Ardından ödeme yapılmadan brüt ihlal olarak kabul edilir. İşveren için büyük borçlarla dolu.

Peki nasıl olunur? İş Kanunu'nun 183. Maddesi, hastalık izin belgelerinin başarısızlıkla örtülmesi gerektiğini şart koşmaktadır. Yani öde. Bu, hastanede çalışanın işçiye göre işten çıkarılmasının, işvereni "hasta listesi" nin hesaplanmasını zorunlu kıldığı anlamına gelir. İstisna - vatandaş kendi pahasına izin aldıysa. Daha sonra, yokluğunda, ilişkinin fiili iptali anına kadar, ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Hastalık izniyle tedavi süresi

Ancak, işverenin hakları hakkında konuşursak, onlar da RF TC tarafından korunur. Hesaplamadaki bazı kısıtlamalar hala mevcuttur. Her durumda, hastayla ilgili olarak.hastalık izninde iken kendi iradesinin işten çıkarılması

Çalışan kendi başına gitmeyi planlıyor"hastalık izni" dilek? Bir hasta olarak harcanan sürenin hesaplanması durumunda, sadece bir kişinin işten çıktığı andan itibaren bir ay içinde kendisine başvurması halinde alabilirsiniz. Ve sadece yeni iş yeri henüz bulunmadıysa.

Başka bir deyişle, belirli koşullar altında, hastalık izni için harcanan zamanın ödenmesine gerek yoktur. Ne yazık ki işverenler, pratikte bu tür durumlar oldukça nadirdir.

Temel hesaplama

Kurulan kurallara göre, bir çalışanın işten çıkarılması(hasta listesi temelinde) iradeyle ödenir. Daha kesin olmak gerekirse, işveren, çalışılan zaman için mutlaka bir hesaplama yapmalıdır. Hasta izin belgesini hesaba katmadan.

Eğer ilişkilerin normal çözülmesinden bahsedersekEmek tipi, para, vatandaşın elinde bir çalışma kitabı aldığı gün ödenir. Daha doğrusu, gerçek işten çıkarma zamanında. Ama bir kişinin hastalık izninde olduğu durum ne olacak?

Daha sonra hesaplama ya dolaşım sırasında yapılırpara ve "emek" için ya da ertesi gün için. Ve son tarihten sonra değil. Aksi halde, işverenin eski astlarına borcu vardır. Günlük olarak artar. Her patron bunu bilmeli.

Testler sırasında

Deneme süresi boyunca işbirliğinin sona erdirilmesine özel önem verilmektedir. Bu, hem çalışanlara hem de işverenlere çok fazla sorun veren çok tartışmalı bir konudur.

Kişinin kendi isteğine göre hastanede işten çıkarılmasışartlı tahliyede neredeyse hiç karşılaşılmadı. Fakat eğer gerçekleşirse, işveren, kurulu numunenin uygulanmasından 3 gün önce bildirimde bulunacaktır.Hastalık izninde kendi kendine verilen işten çıkarma

Peki ya hesaplamalar? Bu durumda çalışan için herhangi bir ödeme var mı? Evet. İşveren, iş ilişkilerinin olağan feshi halinde olduğu gibi, yasal olarak tüm hesaplamaları yapmak zorundadır. yani:

 • kullanılmayan tatil için ödeme yapmak;
 • hastalık izni "kapsamı";
 • zaman için para vermek çalıştı.

Buna göre, tam bir hesaplama gereklidir. Aksi takdirde, önceki davada olduğu gibi, borçlar doğar. Ve işten ayrılma sırasında işten çıkarma kendi başına nasıl oluyor? Her şey göründüğü kadar zor değil.

İşten çıkarılma sırası

Şimdi biraz kısaca tarif edebileceğiniz hakkındaÖnceden listelenen tüm özellikleri göz önünde bulundurarak değerlendirilen süreç. Yasaya göre, her çalışanın kişisel olarak herhangi bir zamanda görevden alınma hakkı vardır. İşvereni önceden uyarmak yeterlidir. Hasta listesinde olup olmadığı önemli değil.

İstihdam ilişkisinin sona ermesi için prosedür şu şekildedir:

 1. Vatandaş hasta listesine gitme hakkında bir açıklama yazar. Onunla birlikte (veya daha sonra) bir işten çıkarma ifadesi hazırlanır. Mutlaka "irade ile" reçete eder.
 2. İşveren teslim edilen belgeleri inceliyor. Bu andan itibaren 2 hafta geri sayım başlar.
 3. İşten çıkarılma bildiriminden 14 gün sonraŞef, iş ilişkisini sonlandırmak için bir emir verir. İşten çıkarılmamış kişiye tanıtılmak üzere sunulmuştur. Özel bir muhasebe günlüğünde uygun bir giriş yapılır. Çalışanın şahsen işverene gelememesi durumunda, siparişin bir kopyasını kayıtlı postayla göndermeniz gerekir.
 4. İş kayıt defterinde işten çıkarma kaydı yapılır. LC RF'nin 80. maddesini belirtmek gerekir. Bu, çalışanın kendisi ilişkiyi sonlandırmaya karar verdiği anlamına gelir.
 5. Sipariş yasal zorunluluk haline gelir gelmez, çalışan bir çalışma kitabı ve ödeme belgesi alır. Bununla ilgili bir eylem düzenlenmiştir.
 6. Reddedilen kişi, uzlaşma için muhasebe bölümüne döner. Bundan sonra, fonların tam olarak alınabilmesi için kayıtların yanı sıra bir alt çalışma kaydının çıkarılması için de oturum açabilirsiniz.
 7. Çalışan imzalamayı reddederse,Tüm eylemlerin kaydedildiği özel bir eylem düzenlenir. Bir "iş" almak için kişisel bir ziyaret yapamazsanız, alt kayıtlı bir mektupla çalışma gereksinimi hakkında bir bildirim göndermeniz gerekecektir. Sonra bir vekil para ve iş kitabı alabilir.

Hepsi bu kadar. Kendi isteği ile hastanede işten çıkarılma sona ermiştir. Uygun hazırlık ile zor bir şey yoktur. Ne işverenin ne de astının sorunları olmayacaktır.hastalıklı izinli işten çıkarma

örnek

Ve istifa için örnek uygulama nasıl görünecek? Aslında, her şey çok basit. Herhangi bir uygulamayı yazmak için standart şartlara uymak yeterlidir.

Birçok kişi, belgenin ana bölümünün neye benzeyeceği ile ilgileniyor. Örneğin, bunun gibi:

Ben, Ivanov Ivan Ivanovich, (pasaport verileri), şirketin "SpetsStroy" Ltd. şirketinin mekanik mühendisi, 20 Şubat 2016'dan itibaren LC RF'nin 80. Maddesinde kendi isteğimle beni reddetmek istiyorum.

Bu yeterli olacak. İstifa için başvuru örneği böyle görünüyor. Bir vatandaşdan zor veya özel bir şey gerekli değildir. İstihdam ilişkisinin sona ermesinin nedenlerini açıklamak gerekli değildir.

sonuçlar

Sonuçlardan ne sonuç alınabilir?Yukarıdakiler? Bir çalışanın hastanede kendi isteğiyle işten çıkarılması, görevin çözümüne zihinle olumlu yaklaşırsanız zor bir süreç değildir. Genel olarak, işveren ile ast arasındaki ilişkinin olağan sona ermesinden farklı değildir.gözetiminde gönüllü olarak işten çıkarılma

Hesaplama tam olarak gerçekleştirilir. Ve çalışma zamanı, kullanılmayan tatil ve hastalık izni için. Bu yükümlülüklere uyulmaması, olumsuz sonuçlara yol açacaktır.

Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 2019

Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 2019

Related news

 • İkinci yabancı dil için oyunlu eğitim
 • 4. Doğal Plato Fotoğraf ve Kısa Film Yarışması
 • Avakadolu mango salatası tarifi
 • Bosco Champagne ve bununla ilgili her şey
 • Bir rüya nasıl yapılır

 • Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 52

  Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru


  Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 65

  Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 15

  Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 87

  Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 78

  Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 55

  Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 77

  Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 81

  Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 96

  Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 48

  Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 43

  Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 26

  Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 50

  Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 61

  Kendi isteğine göre bir hasta listesinde görevden alınma - Rusya Federasyonu İş Kanununun maddesi. Kendi iradesinin iptaline ilişkin örnek başvuru 76