Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 2019

Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 2019

Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 1 13.02.2019, 23:01

Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler)

Şimdi inşaat dükkanlarında bulunabilirçitler ve kapılar üretmek için kullanılan birçok malzeme. Çoğu zaman ferforje, ahşap ve metaldir. Ancak, kademeli olarak liderlik pozisyonu, daha fazla arazi sahibi tarafından tercih edilen profilli materyalleri işgal etmeye başlar. Bu malzeme, bir polimer kaplama ile bir tabaka halinde galvanizli çeliktir.kendi elleriyle oluklu mukavvadan sürgülü kapı

İnşaatçılar ve banliyö sahipleri ne çekiyor?oluklu mukavva evler? İlk olarak, kendini operasyonda iyi gösteren çok hafif bir malzemedir. İkinci olarak, kurulumu kolaydır. Bunu pratikte teyit etmeye çalışalım, oluklu mukavvadan kendi ellerimizle kayan bir kapı yapmayı öğrendikten sonra (makaledeki fotoğraf şemasını görebilirsiniz). Bunun çeşitlerini de anlayacağız ve en iyi seçeneği bulmaya çalışacağız.

Oluklu mukavvadan yapılmış kapı çeşitleri. Tasarımlarının özellikleri, avantajları ve dezavantajları

Bu malzemenin çitlerin olumlu tarafını düşünün:

 • Profilli levhalar para biriktirmenizi sağlar, çünkü fiyatı dövme ürünlerden veya ahşaptan önemli ölçüde farklıdır.
 • Kolay montaj ve bitmiş parçaların imalatı.
 • Yüksek hizmet ömrü.
 • Kapılar farklı tasarımlarda olabilir ve oluklu mukavvanın işlevselliği nedeniyle farklı şekillerde kontrol edilebilir.
 • Oluklu mukavva çeşitli tarafından üretilen nedeniylerenkler, müşterinin estetik gereksinimlerini tam olarak karşılayacak ve sitede herhangi bir dış cepheye uyumlu olacak bir renk seçebilirsiniz.

Açılış yolu ile bu malzemeden yapılmış kapı tipleri

 • Sürme.
 • Salıncak.
 • Sürgülü.
 • Garajlar için.
 • Dönüm ve kaldırma.

oluklu mukavvadan kendinden yapılmış sürgülü kapılar

En yaygın tipler, sürgülü kapılar ve geniş bir görünümün kapılarıdır. Aşağıda her iki seçeneği de tartışacağız. Ayrıca kendi elleriyle oluklu mukavvadan kayan kapıların nasıl yapıldığını öğreneceğiz.

Oluklu tahtadan geniş bir görünümün kapıları

Bu performans klasik ve birçokBu seçeneği parsellerde görüyorlardı. Tasarım, oluklu kapı kanadı düzenlenmiş iki raf şeklinde gerçekleştirilir.

Rafların kullanılması nedeniyleYatak döngüleri, düzgün açılış elde edilir. Kapı veya küçük kapı genellikle çitin bir sonraki bölümünde bulunur, ancak geçidin kapı bölümlerinden birine monte edildiği zamanlar vardır.kendi elleriyle oluklu mukavvadan bir sürgülü kapı nasıl yapılır

Açılış, manuel müdahale ile elde edilirveya otomatik bir elektrikli sürücü ile otomatik olarak. Çoğu zaman, sürücü endüstriyel tesislere ve diğer yurt içi olmayan yerlere erişim için kullanılır, ancak daha yakın zamanlarda, özel evlerin yapımında kapıların otomatik kontrolü kullanılmıştır. Kapıların imalatında oluklu mukavva kullanımı nedeniyle, sürücünün satın alınmasından tasarruf edebilirsiniz, çünkü kapılar diğer malzemelerden benzer modellere göre daha kolay yapılır, sürücü küçük kapasiteye uygundur.

Salıncak kapılar büyük ilgi görüyorMalzemelerin kullanılabilirliği ve iş kolaylığı nedeniyle. Bununla birlikte, bölümlerin açıklanması için yer olmadığı durumlarda, bu seçeneğin bir kenara çekilmesi ve oluklu mukavvadan kendi ellerinizle kayar kapının nasıl yapıldığını anlamanız gerekecektir.

Geri dönüştürülmüş oluklu mukavvadan kapılar

Bu kapılar daha uygun olarak kabul edilirfonksiyonel özelliklerinden dolayı. Mesele şu ki, açılışta, bir kenara, ilerisinde faydalı bir alan işgal etmeden kenara çekiliyorlar. Alan boş alan eksikliği nedeniyle salınan kapılar kullanılmasına katkıda bulunmazsa, bu tip bir çit basitçe doldurulamaz olacaktır.

Yapısal olarak çok geniş bir alana ulaşmak mümkündürTrafik için açılan, çünkü bu kapıların uzunluğu ve on metre uzağa. Kışın sürgülü kapıları kullanarak karı tamamen temizlemek için çok fazla zaman harcayamazsınız, çünkü kaymaların açılmasında olduğu gibi, kaymalar kanatların açılmasını engellemez. Ayrıca, açıklıktaki kılavuzları ortadan kaldıran konstrüksiyon sayesinde, herhangi bir yükseklikte araba sürmek konusunda endişelenmenize gerek yok. Otomasyon olmaksızın kayan kapıların kullanılmasının kanat büyüklüğünden dolayı çok sakıncalı olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle, oluklu mukavvadan kendi ellerinizle kayar kapıyı nasıl yapacağınızı düşünürseniz, sürücüyü satın alma anını dikkate almaya değer.oluklu mukavvadan bir sürgülü kapı nasıl yapılır

Böyle bir planın kayan kapılarında mevcut olan ana eksiklikleri vurgulayacağız:

 • Bu tip kapıların tasarımı, malzeme maliyetlerini artıran güçlü bir temelin kullanılmasını içerir.
 • Kapının doğru çalışmasını düzenlemek için tasarlanmış özel bileşenlerin kullanılması da gereklidir.
 • Son olarak, bu tür kapıların kurulumu daha karmaşık ve sonuç olarak daha pahalı.

Profilli bir sac alırken nelere dikkat etmeliyim?

Her şeyden önce, işaretleme ile kendinizi tanıtmak gereklidirve kaplama tipi. Bu malzeme, kalınlık, şekil ve hücrelerin yüksekliğinde farklı olabilir. Gelecekteki kapıların ne kadar sert olacağı, profilli tabakadaki çıkıntının boyutuna bağlıdır.

Burada, bu malzemenin başlığında kullanılan ve oluklu mukavvadan sürgülü bir geçidin nasıl yapıldığını anlamanıza yardımcı olacak bazı notasyonlar vardır:

 • Cı - oluklu mukavva çitler, küçük kalınlık ve profil yüksekliği için uygun değildir.
 • НС - evrensel tip malzemesi. Çitler ve kapılar için hem de çatı için uygundur.
 • H - hangarlar ve büyük odalar için uygun güçlü bir oluklu mukavva. Kapı için bir malzeme uygulanmadığı gibi.
 • Atamadaki sayılar, profilin yüksekliği anlamına gelir.

Çitler veC8 ve C10 gibi profilli levhaların kullanılması, sırasıyla 8 ve 10 mm'lik sertleştiricilerin yüksekliği ile kullanılır. C8 malzemesinin kalınlığı 0.4 mm'dir ve metrekare başına yaklaşık 5 kilogram ağırlığındadır. C10 gradının karesinin ağırlığı daha fazladır - daha fazla kalınlığından dolayı yaklaşık 7 kilogramdır.Kendi ellerim fotoğraflı oluklu mukavvadan bir sürgülü kapı

Kapılar için profilli döşeme sadece galvanizli değil, aynı zamandaAyrıca malzemeyi mekanik hasarlardan koruyan bir polimer bileşiği ile kaplanmıştır. Yukarıda belirtildiği gibi, birçok renk seçeneği vardır, bu yüzden mağazadaki örneklere baktığınızda, istediğiniz versiyonun nasıl canlı olduğunu anlayabilir ve dış cepheye sığmayacağına karar verebilirsiniz.

Kendi elleriyle oluklu mukavvadan yapılmış kayar kapılar

Daha önce belirtildiği gibi, bu kapıların kurulumuçok çaba gerektirecektir. Bununla birlikte, tasarım özelliklerini anlarsanız ve sürgülü kapının oluklu mukavvanın kendi ellerinizle nasıl yapıldığını anlarsanız, her şey omzunuzda ortaya çıkacaktır. Bu sürecin fotoğrafları ve videoları şüphesiz daha da kolaylaştıracaktır.

Hazırlanması. Bileşen almak ve bir çizim yapmak

Gerekli parçaları listeleriz. Bunlar olmadan ülkeye ellerinizle oluklu mukavvadan yapılmış bir sürgülü kapı yapmak mümkün değildir:

 • Kılavuz kiriş. Uzunluk aşağıdaki hesaplamadan seçilmelidir: açıklığın genişliği x 1.6. Kalınlık, kapının ne kadar ağırlığına bağlı olacaktır.
 • İki adet merdane arabası.
 • Kapının üstü ve altı için iki yakalayıcı.
 • Kapı açıldığında kapıyı stabilize etmek için tasarlanmış bir tahta.
 • Çalışmanın gürültüsünü azaltmak için tasarlanmış merdane.

Oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapıyı sürücü olmadan kendi elinizle yapmanız planlanıyorsa, aşağıdaki malzemeler satın alınmamalıdır:

 • azaltıcı;
 • raf donanımı;
 • kontrol cihazı;
 • montaj aleti;
 • fotoseller ve sinyal lambası.

Oluklu tahtadan sürgülü kapılar, sürücü olmadan kendi elleriyle

Oluklu mukavvadan kendi elleriyle kayar kapıları yapmaya başlamadan önce, dikkatli bir planlama ihtiyacına zaten dikkat çekildi. Çizimler aşağıdaki bilgileri içermelidir:

 • Kapı panelinin uzunluğu.
 • Karşı ağırlığın genişliği.
 • Kapının yüksekliği.
 • Tüm jumperların uzunluğu.

Oluklu tahtadan sürgülü kapılar

Temel ve destek direklerinin hazırlanması

Öncelikle, inşaatımızı yapacak zemin sütunlarını yerleştirmelisiniz. Sütunların neler yapıldığını düşünün:

 • kanal;
 • çelik boru;
 • meşe bar;
 • ipotek kullanımı ile tuğla veya beton.

Destek postasının montajı

Yeraltı suyunun donma seviyesinin altında bir çöküntü kazılması, bir bina seviyesi, bir direk veya boru kullanılarak açığa çıkar. Sonra her şey bir çözümle doldurulmalı ve kuruyana kadar bekletilmelidir.oluklu mukavvadan kapıları kendi evinde elleriyle kaydırarak

Kayar kapı tipinin altında olduğu gibi,Daha sonra 200 mm ve 14 mm takviye çubuklarına kadar genişliğe sahip bir kanala ihtiyacınız olacak. İlk olarak, "ziyafet" yapılır. Çubuklar istenen uzunlukta kesilir ve kanala kaynaklanır. Bundan sonra, aşağıdaki formdaki bir depresyonun kazılması gereklidir: kolon konumlarında yaklaşık 1.5 metre ve kolonlar arasında yarım metreye kadar. Yivin dibi bir kum yastığı ile sağlanmalıdır. Sonunda, "ziyafet" in çukura yerleştirilmesi ve hizalanması gerekir. Vaktinizi döktükten sonra kuruması için bir hafta bırakılmalıdır.

Kapının çerçevesi

Üretimi için 60 x 30 mm borularve 40 x 20 mm. Çizime göre gerekli uzunluktaki boruların kesilmesi gerekiyor, bu da Bulgarlara yardım edecek. Bundan sonra temizlenmeli, yağdan arındırılmalı ve boyanmalıdır. Oluklu panelden sürgülü kapıların, kendi elleriyle barınağa monte edildiğinden emin olmak için, boyamadan önce, boruları toprakla kaplamanız tavsiye edilir. Her şeyden önce, dış çerçeve birbirine kaynaklanır ve daha sonra iç kaynak yapılır. Profilli tabaka iç çerçeveye sabitleneceğinden, köprüler arasındaki mesafeyi düşünmek gerekir.

Oluklu mukavva ile kapıların kaplama

Bu kademe, oluklu mukavvanın kendi elleriyle kendi kendine yapılmış sürgülü kapılarını yapmak için son noktadır. Aşağıdaki eylemler gereklidir:

 • Önce çerçeveyi sertleştirilmiş temel üzerine kurmanız gerekir.
 • Silindirler ziyafetin kanalına bağlanacak. Bunların birbirinden olabildiğince uzakta konumlandırılması önerilir, ancak son silindirin kapatıldığında fişe erişmemesi gerektiği dikkate alınmalıdır.
 • Silindirler üzerinde, kapıyı koyup bunları düz bir şekilde ayarlamanız gerekir.
 • Eğer her şey eşitse, arabaların platformunu kullanmalısınız.
 • Sonra ipucu ve yakalayıcıları alın.
 • Silindirin alt tutucuya ve kurulu çerçevenin dikeyliğine denk gelip gelmediğini kontrol etmek gerekir.
 • Sonunda, sadece çerçeveyi profilli bir levha ile düzeltmek kalır. Bağlantı elemanlarını eşit olarak kullanmak en iyisidir. Oluklu levhanın en iyi şekilde vidalarla veya perçinlerin yardımıyla düzeltildiğini belirtmek gerekir. Perçinler daha estetik görünecek, ancak örneğin bir tabakayı değiştirmek isterseniz, bunu yapmak çok zor olacaktır. Sabitlemek için sadece profil oluklarında gereklidir ve sabitleme elemanları arasındaki boşluğun çok büyük olması önerilmez. Çünkü güçlü bir rüzgar rüzgârıyla, tabaka yırtılabilir. Optimum seçenek - sac 6 vidaların metre kare başına.

Sonuç

Hepsi bu kadar. Oluklu tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılacağı sorusunu çözdük, şimdi saklanan parayı kullanmaya ve kullanmaya devam edeceğiz. Sonunda, sitenize bir kapı seçerken tüm seçeneklerin dikkate alınması gerektiğini belirtmek isterim. Yukarıdaki bilgiler, sizin için hangi kapı tipinin daha uygun olduğuna ve kurulum için hangi malzemelerin tercih edildiğine karar vermenize yardımcı olacaktır.

kendi elleriyle profilli sacdan kayar kapılar

Sitenizin boyutları yerleştirmenize izin veriyorsaBunun üzerine sallanan bir kapı, daha sonra bu fırsat ihmal edilmemelidir. Sonuçta, temel ve bileşenler çok daha ucuz olacak. Kapının sadece sürgülü tipini kullanmak mümkün ise, o zaman otomasyon sağlamak için daha iyi olduğunu hatırlamaya değer. Ve diğer açılardan bu yazı size yardımcı olacaktır.

Bu yüzden, oluklu biniş evinden aşağıya bir sürgülü kapı yapmayı öğrendik.

Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 2019

Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 2019

Related news

 • Havlu Kenarı Ve Pike Dantel Parmak Modeli Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Kıyılmış et ve kabaktan lezzetli ve sulu cutlets nasıl yapılır
 • Galatasarayı galibiyete taşıyan Maicon 2. golünü anlattı
 • Arkaya Alınmış Saç Modelleri
 • Kardiyoloji. Kalp çarpıntısı
 • Militanlar

 • Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 83

  Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler)


  Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 97

  Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 78

  Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 58

  Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 86

  Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 85

  Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 59

  Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 49

  Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 59

  Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 92

  Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 88

  Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 46

  Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 69

  Kendi elleriyle oluklu bir tahtadan sürgülü bir kapı nasıl yapılır (çizimler) 36