Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsinizKendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz

24.05.2019

Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz 78

Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz?

Yüklemek her zaman mümkün değildirkırsal alana tam bir gazebo. Bu durumda, dinlenmek için bir yer, bir çadıra, ki bu da bir çardağın mükemmel bir alternatifi olacak şekilde donatılabilir. Eğer kendi elleriyle bir çadır yapmak hakkında düşünüyorsun, teknolojinin çalışmalarını dikkate alınması gerekmektedir. çadırın başlıca avantajı ne zaman içinde gerekirse topraklarında herhangi bir uygun noktada bulunan başka bir yere, taşımak anlamına ayırt edilebilir. Çadır yeterince hızlı üretilebilir. Ve tasarım hafif olursa, piknik için bile kullanılabilir.

Hazırlık çalışması

Kendi ellerinizle çadır kurmadan önceSitede bir kumaş seçin ve yerini seçin. Bir çadır planlarken konumunu düşünmeniz gerekir. Düz bir yüzeyle ayırt edilen açık bir alan olmalıdır. Seçilen bölge, verimli bir toprağın, taşların ve her türlü çöpten temizlenmelidir. Taban tesviye edilmeli, daha sonra sıkıca sıkıştırılmalıdır.kendi elleriyle çadır Durağan değil dikmek niyetindeyse,ancak hafif bir taşınabilir yapı, bölgeyi işaretlemek ve destek direklerini yerleştirmek için yiv yapmak yeterli olacaktır. Eğer kendi elleriyle çadır durağan bir ilke üzerine üretilecekse, bir temel kurmak ve zemin döşenmek gerekecektir.

Kazı çalışmaları yapılması

Eğer bir temel inşa etmesi gerekiyorsa, o zamanBu alanda seçilen 10 cm tarafından emilen toprak tabakasını kaldırmak için gereklidir. taban ve duvarlar dikkatlice su dökün ve de sızdırmaz gerek uykuda hazırlanabilir yer kum düştükten sonra, aynı hizada olmalıdır.kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz Bu şekilde hazırlanan temelde döşeme levhasını döşemek gerekecek, temel olarak bir ahşap döşeme seçmek mümkündür.

Çadır imalatı için opsiyonlar

En basit çadırı inşa etmek içinkendi elleriyle yüksekliği 2.7 ve 2.4 metre olan bir çubuk kullanmak gerekecek, bu kısımların kesiti 50 x 50 mm'ye eşit olmalıdır. Ayrıca kalınlığı 40 mm olan ahşap panolara da ihtiyacınız olacak. Bir gölgelik ve duvar oluşturmak için kumaşı hazırlamanız gerekir. İşi yaparken, çelik köşeler ve vidalar olmadan yapmanın bir yolu yoktur.

Çadır kendi ellerini vermek Bölge işaretlendiğinde, yapmanız gerekirDestek direklerini kurmak için delikler açın ve sonra bunları takın. Kazma çukurları için kullanın, dönebilirsiniz, çukurların derinliği 0,5 m'ye eşit olmalıdır. Destekler monte edildikten sonra, bir toprak tabakasıyla kaplanması gerekir.

Çadır montaj özellikleri

Çadır el ile yapılmalıdırGüç ve dayanıklılık gereksinimlerine uygunluk. İşe devam etmeden önce, tüm ahşap elemanların çürümelerini önlemek için bir astar veya boya ile antiseptik bileşikler ile kaplanması mümkündür. Suyun serbest akışını sağlamak için eğimli bir çatıyı donatmanız gerekir. Bunun için ön destek direklerinin arka direklerden 30 cm daha yükseğe ayarlanması gerekir. Çözelti tamamen katılaştıktan sonra, desteklerin arasına yatay desteklerin takviye edilmesi gerekecektir ve çiftleşme çelik köşeler kullanılarak yapılmalıdır.kendi elleriyle tente çadırı Yani çerçeve hazır. Kendi ellerinizle bir çadır yapmak, sadece kumaştan kesmeniz ve daha sonra çatı örtüsünü dikmeniz, yan duvarları oluşturmak için perdeleri hazırlamanız gerekir. Çatı, kumaş yardımı ile değil, polikarbonattan yapılabilir. Aynı zamanda, kirişler bir çubuktan yapılmalı olan kirişlerin üstüne yerleştirilmelidir. 50 x 50 mm kesitli bir malzeme seçin. Kirişler üzerinde, sandık, üzerine kaplama malzemesinin sabitlendiği, monte edilmesi ve takviye edilmesi gerekir, daha sonra kendinden kılavuzlu vidalar kullanın.

Çelik pavyon çadırın imalat özellikleri

Bir düğün için bir çadır olabilirpergola türüne göre yapılmıştır. Benzer bir tasarımı kurmak için, seçilen alandaki destek direklerinin konumlandırılması ve ayrıca beton disklerin 4 adet miktarında sabitlenmesi, bir açıklığın yapıldığı orta kısımda plakalarla değiştirilebilmesi gerekecektir. Çadırın temeli olarak hareket edecekler. Disklerin deliklerinde, bazen plastik borularla değiştirilen çelik çubukların monte edilmesi gerekecektir. Bu çubukların üst uçları birbirine kelepçeler veya tel ile bağlanmalı, görev ise yayların türünde yapılan destekleri oluşturmaktır.

senin düğün için marquee Çerçeveyi monte ettikten sonra,dokunun üst kenarı toplanmalı ve sonra sabitlenmelidir. Bir sicim veya tel ile sarılmaya ihtiyaç duyulur, karkas kemerinin bağlandığı yerlerde yapılmalıdır. Kumaş düzleştirildikten ve çubuklar boyunca gerilebilir. kayma kumaş dışlanması gerektiğini tür teknolojiye elleriyle bir düğün çadırı yaparak, bu yapının iç kısmında dikilir drawstrings, kullanımı ile yapılabilir.

Çocuk çadırı ve üretim özellikleri

Benzer bir çadır inşa etmek içinÇapı 88 cm olan bir plastik kasnak kullanacaksınız, bir plashevka veya pamuklu kumaşa ihtiyacınız olacak. Alt koninin tabanının genişliği 50 cm'ye eşit olacak, elemanın uzunluğu ise yapının yüksekliğine bağlı olacaktır. Bir koni şekilli elemanlar parçalarıdır bağlanmasına gerek arasında, bütün inşaat, bunlar aynı zamanda kenar boyunca aralıklı olabilir altı adet miktarındaki şeritler yardımıyla toplamak mümkün olur ve sonra çember bağlanır.

kendi elleriyle düğün çadırı

Kendi elleriyle bir çadır için böyle bir çadır yapmak,Kumaştan yapının alt kısmını oluşturan aynı parçaları kesmeniz gerekiyor. Üst çadır alanı için aynı sayıda eleman hazırlamanız gerekecektir. Çadırı güçlendirmek için dallara asılmalı, kullanım kolaylığı için kubbe bir halka ile donatılmalıdır. Fırfırlama işlemini yapmak için, genişliği 20 cm olan bir şerit hazırlamanız gerekir, yarım olarak katlanmalı ve yarım daire boyutlarını çizmelisiniz. Kontürlerde, dikişi dikmek ve fazla miktarda kumaştan kurtulduktan sonra şeridi ön tarafa çevirmek gerekir.

Sonuç olarak

Kendi ellerinizi vermek için çadırı yapmak, yüzükBir kumaştan imal edilebilen, boyutu 30 x 10 cm olan bu eleman, aynı zamanda, katlanmalı ve dikiş ve çekmeden sonra da katlanmalıdır. Böyle bir halkayı yapının üzerine sabitlemek için, aralarında bir ilmiğin yerleştirildiği ve her şeyin ezildiği 4 koninin hazırlanması gerekli olacaktır. Kendi elleriyle çadır çadırı, yukarıda açıklanan teknoloji ile oldukça basit bir şekilde yapılabilir.

Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsinizKendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz

Related news

 • Düğün çorbası nasıl yapılır
 • 9. İzmir Uluslararası Kukla Günleri 5-10 Mart 2015 Programı
 • Üzüm Şeklinde Kurabiye Tarifi
 • Ardanın mutfağı fırın dürüm ile Etiketlenen Konular
 • Son dakika: Altın fiyatları düşüşte Gram ve çeyrek altın ne kadar 26 Kasım altın fiyatları

 • Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz 38

  Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz


  Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz 93

  Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz 39

  Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz 72

  Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz 76

  Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz 35

  Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz 79

  Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz 14

  Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz 46

  Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz 41

  Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz 9

  Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz 14

  Kendi ellerinizle nasıl çadır kurabilirsiniz 27