Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji 2019

Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji 2019 Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

Çatı inşaatı son aşamadırBir bina veya yapı kutusu oluştururken. Bu çalışmanın kalitesinden, banyo veya diğer ekonomik nesnelerin çalışmasının dayanıklılığına bağlı olacaktır. Bunun için, inşaatçı böyle bir sürecin kurulu teknolojisine bağlı kalmalıdır.

Banyo için döken çatıBugün neredeyse her yerde düzenleniyor. Bu iş kendi ellerimizle yapılabilir. Bunu yapmak için, temel bina becerilerine sahip olmanız, ayrıca öğretimin tüm gereklerini bilmeniz ve yerine getirmeniz gerekir.

avantajları

Köpük blok banyo için tek perde çatı,günlükler, günlükler ve talep edilen diğerYapı malzemeleri diğer tasarım seçeneklerine göre çeşitli avantajlara sahiptir. Bu çatı tipi rüzgar yüküne daha az maruz kalmaktadır. Aynı zamanda, sistemin inşa edildiği yapı malzemesi pratik olarak herhangi bir şey olabilir. Bunun sebebieyer çatının eğimiminimum olabilir (0 °).Banyo için döken çatı

Tek perdelik çatı en basit olarak kabul edilirtasarımı. Bu nedenle, ereksiyon bir profesyonel olmayan tarafından bile yapılabilir. Tüm süreç çok zaman almaz. Çatı katı için tek bir çatı oluşturulmazsa, düşük bir ağırlığa sahiptir.

Sahipler çatılarını daha fazla yapmak isterlersekarmaşık, birkaç paten bir arada kullanabilirsiniz. Farklı yüksekliklerde donatılmıştır. Bu durumda, çatı tek kademeli çeşitlerin sınıfına atıfta bulunacaktır.

Inşaatta daha az malzeme ve ustanın güçleri gerektirir. Bu nedenle sunulan tasarım hemen hemen her yerde kullanılıyor.

eksiklikler

Sunulan tasarımın dezavantajları vardır.Tek kademeli çatı açısı0 ila 45 ° arasında değişebilir. Bununla birlikte, bir banyonun düzenlenmesi için, bu göstergenin minimum değerleri çoğunlukla seçilir. Bu durumda, drenaj daha eğimli yapılardan biraz daha kötü gerçekleşir.Banyo yapmak

Yağış sadece bir yönde akacaktır. Bu nedenle, daha güvenilir bir su soyutlama sistemi oluşturmak gerekli olacaktır. Daha büyük çapa sahip olacak. Uzmanlar metalik oluk çeşitlerini tercih etmeyi öneriyorlar. Bu elemanların sabitlenmesi için braketler birbirinden 40 cm mesafede sabitlenmelidir. Bu durumda malzeme drenaj sisteminin maliyeti diğer çatı sistemlerinin düzenlenmesiyle karşılaştırıldığında biraz daha yüksek olacaktır.

Attic alanı ihmal edilebilirboyut Ancak, bir banyo için bu çok önemli değil. Bazı özel mülk sahipleri, tek perdeli çatının, göze çarpmayan bir görünüme sahip olduğunu iddia ediyorlar. Ancak hayal gücünüz ve gerekli zamanınız varsa, eyerden bir çatıdan bile bir başyapıt oluşturabilirsiniz. Sunulan yapının avantajları dezavantajlardan daha büyüktür.

Kiriş sistemi tipi

Çalışmanın nihai sonucuna göre,banyo yapmakprofesyonel montajcıların önerileri doğrultusunda. Doğru kirişleri seçme ihtiyacından bahsediyorlar. Üç ana seçenek var.Arduvaz çatı inşaatı

Günlük binalar için, sürgülürafter sistemi. Yeni bir evin montajından sonra% 15'e varan ahşap deformasyonlarının oluşmasını engeller. Bu tasarım, üst duvarda (Mauerlat'ta) sert bir bağlantı gerektirir. Altta, kirişler özel bir cihaza kurulacak. Bu, çerçeveyi daraltırken kaymayı önlemenizi sağlar.

Banyo tuğla veya köpük bloklardan yapılmışsa, eğimli bir kiriş sistemi kullanılır. Alt kirişlere güvenirler. Üst kısımda, tavan bir duvara veya rafa tutturulur.

Ayrıca askıya alınmış bir kiriş sistemi de var. Bu çalışma profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Her çiftlik ayrı ayrı toprağa toplanır. Sonra duvarlara monte edilirler.

Eğim açısı

Eğer bizbanyo yapmakKendi elleriyle, hangiİlişkisi yazın. Havalandırılmamış ve havalandırılmış nesneler vardır. İlk durumda, eğim açısı 5 ° 'ye kadardır. Yüksek kaliteli bir yalıtım, buhar bariyerine ihtiyaç duyarlar.Tek perdeli çatı düzeni

Havalandırılmış yapılar herhangi birgradyanın izin verilen açısı. Örtüşme ve ışınların düzlemi arasındaki boşluk, havalandırma kanalları oluşturmak için yeterince büyüktür. Delikler binanın her iki yanında ve cephelerde de düzenlenmiştir. Havalandırılan binalar daha dayanıklı olarak kabul edilir.

Yapının kaplaması yapılırsaYumuşak malzemeler, tasarım 10 ° 'ye kadar eğime sahip olmalıdır. Oluklu tahta kullanıldığında, bu parametre 10 ila 20 ° arasında olabilir. Ondulin ve arduvaz, 20 ° 'lik bir açıya sahip bir çatıya uygundur. Metal kiremit mansard zemin oluşturmanıza olanak sağlar. Bu durumda çatının eğim açısı 25 ° 'dir.

odun

Ile belirleneneyer çatısının düzeni,Doğru olanı seçmeye dikkat etmek gerekiyor.çerçeve için malzeme. Çoğu zaman bu amaçlar için bir ışın veya kütük seçer. Mauerlat, kirişler, kirişler yapılmış. Malzeme kuru olmalıdır (% 20'ye kadar nem).Eyer çatı eğimi

Kiriş, 100 mm'lik bir enine kesit çapına sahip olmalıdır. Materyal mutlaka bir antiseptik ile tedavi edilmelidir. Bu mantar, böcek ve diğer zararlıların görünümünü engelleyecektir.

Levhalar için kullanılan tahtalar 100h25mm, kirişler 50x50 mm. Çatlak levhalar çatının öne çıkan yerine monte edilecektir. Bu uç levhalar olacak. Daha yüksek gereksinimleri ile öne sürülüyorlar. Bu en yüksek dereceli malzemedir.

Sert ağaç çeşitlerinin yapımı için uygundur. Meşe ve kayın en çok kullanılır. Yapının dayanıklılığı ve güvenilirliği malzemenin kalitesine bağlıdır.

Ek malzemeler

Yaz banyosu için tek çatıveya işletilecek olan inşaatyıl boyunca, kaliteli bağlantı elemanları kullanımını gerektirir. Yeterli sayıda kendinden diş açan vida, çivi, ankraj ve ayrıca yanmış tel satın almak gerekecektir. Bir sabitleme noktası için iki tip bağlantı elemanı kullanılabilir. Bu, yüksek rüzgar yükü olan bölgeler için özellikle önemlidir.Tek kademeli çatı açısı

Koruyucu varlığının sağlanması da gerekli olacaktır.malzemeler. Hidro ve buhar yalıtımı, çatı kaplama malzemesidir. Banyoda uzun süre ısı tuttuğundan emin olmak için yüksek kaliteli ısı yalıtımı kullanılır. Yıl boyunca işletilen nesneler için, bu faktör özellikle önemlidir.

Araç ayrıca önceden hazırlanmalıdır. Bir çekiç, bir inşaat zımbası, demir testeresi, bir balta ve bir bıçak, bir tornavidaya ihtiyacınız olacak. Bu tür kullanışlı materyaller hemen hemen her ev ustalığındadır.

Rafter sisteminin hesaplanması

düşünenbanyo için eyer çatının adım adım inşası,Malzemelerin hesaplanmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Rafter sisteminden başlamanız gerekiyor.

Çubuğun çapının hesaplanması aşağıdakilere göre yapılır.eğim açısı ve diğer rampa parametreleri ile. Bu işi bir uzmana emanet etmek daha iyidir. Uzunluk, tavan yüksekliği sistemin bacak sayısını ve boyutlarını belirleyecektir. Kirişler 0,6-1 m'lik basamaklarda monte edilir.

Sandık için panoları da monte edilirbelli bir adım. Metal kullanılıyorsa, bu rakam alt paneller için 300 mm ve üst olanlar için 350 mm'dir. Kayrak için, sürtünme 440 mm'lik artışlarla kurulmalıdır. Esnek malzemeler, döşeme tahtalarının daha yoğun bir adımını öneriyor. Böyle bir yüzey kesinlikle pürüzsüz ve sağlam olmalıdır.

Çatı malzemesinin hesaplanması

Arduvaz çatı inşaatıAyrıca yalıtım, yalıtımın doğru ön hesaplaması ile başlar. Nesnenin boyutlarına göre satın alınırlar. Çatı malzemesi de doğru bir hesaplama gerektirir.Yaz banyosu için tek çatı

Çatının eğimini belirleyen çatı malzemesidir. Banyo için en uygun gösterge 25 ° 'lik bir açıdır. Bu nedenle, çoğu zaman banliyö bölgesi sahipleri metal çatı, oluklu mukavva veya arduvaz için çatı kullanırlar. Ayrıca katlanmış çatı tipleri vardır.

0 ila 45 ° eğim açısında bir artış ileÇatı kaplama malzemesi ihtiyacı 1.5 kat artacak. Bölgede yüksek miktarda yağış varsa, eğim daha eğimli olmalıdır. Düz bir çatı, güçlü rüzgarların sürekli olarak patladığı alanlarda yerleşir.

Kiriş montajı

Ereksiyonun ilk aşamasıkendi elleriyle banyo için çatılarkiriş sisteminin montajıdır. Destek elemanları doğrudan duvarlara monte edilebilir. Bazı durumlarda üçgen konfigürasyon çiftliklerinin yapılması gerekmektedir. Bir kiriş, bir raf ve bir kiriş birleştirir.

Duvardaki yapıyı kurarken, masterdaha az zaman ve çaba harcayacak. Ancak, bu her zaman mümkün değildir. Belirli bir eğim seviyesi oluştururken, alt duvarı doğru yüksekliğe çıkarmanız gerekir. Bu durumda, malzeme tüketimi artacaktır. Ancak, kurulum daha hızlı gerçekleştirilebilir. Üçgen yapılar toprağa toplanır ve daha sonra duvara kaldırılır. Bu özel araçlar gerektirecektir.

Çoğu zaman kendi elleriyle banyo yaparkenKirişler doğrudan duvarlara monte edilir. Ayrıca kiriş bacağının cihazını düşünmek gerekir. Kurulum yeri ve ek desteklerin sayısı yapının boyutlarına, yapı malzemesinin tipine, eğim açısına bağlıdır.

Desteklerin kurulumu

Banyo için döken çatıEn sık tasarım Mauerlat içerir. Yükü duvarlara eşit olarak dağıtır. Kirişin ayağının alt tarafı Mauerlat'a ait.

Hamamın duvarı tuğla ise, mauerlat buna bağlanır.yanmış tel yardımıyla. Gözenekli malzemelerin (köpük beton, gazbeton vb.) Binalar için takviye kullanılması gerekmektedir. Uzunluğu, destek elemanının genişliğinin 2 / 3'ü olmalıdır. Kiriş, Mauerlat'ın çapa yardımıyla sabitlenmesini varsayar.

Mauerlat'ta bir kesim ilebir mafsal bacağı. Yapının bu iki unsuru arasındaki boşluk minimal olmalıdır. Açıklığın genişliği 4,5 m'den fazlaysa, destekleri monte etmeniz gerekecektir. Çubuğun sarkmasını önlerler.

Kaldırım ve yalıtım

montajkendi elleriyle banyo için çatı,Doğru sandığını yürütmek gereklidir. Adım, çatı malzemesine bağlı olarak seçilir. Levhalar kirişlere çivi ile çakılmalı.

Çatı düzenlemesi yapılabildiğindeyalıtım. Bunun için mineral yün en uygunudur. Yanıcı olmayan, çevre dostu bir malzemedir. Uzun ömürlü inşaatın on yıldan uzun süredir kullanılması için yeterli olacaktır.

Bir inşaat zımba yardımıylaSu yalıtımını üst üste gelecek şekilde ayarlayın. Üzerinde bir ısıtıcı monte etmek mümkündür. Mineral pamuk yünü üzerinde, kontrol çubuğunu doldurmak gereklidir. İzolasyonun buhar bariyeri ile temas etmesini engeller. Bu malzeme metal, arduaz, oluklu mukavva vb.

Son aşama

Banyo için döken çatıÇatı malzemesinin doğru şekilde kurulmasını gerektirir. Seçimi ve hesaplaması yukarıda sunulmuştur. Çoğu zaman bu amaçlar için, ondulin veya metal kiremit kullanılır. Montaj teknolojisi malzeme üreticisi tarafından belirlenir. İnşaat sırasında yapılmalıdır.

İnşaatın son aşamasının tamamlanmasından sonra çatı, hasar ve büzülme için periyodik olarak kontrol edilmelidir. Eğer çeşitli kusurlar bulunursa, derhal ortadan kaldırılmalıdır.

Çöpte rampa biriktiğinde, periyodik olarak çıkarılmalıdır. Bu, saunanın çalışma süresi üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır.

Nasıl yükleneceğini düşündümbir banyo için sapsız çatı,Bir banliyö bölgesinin her sahibiBunu kendin yap. Profesyonellerin tavsiyelerinin yanı sıra normlar ve kurallar oluşturmaya da bağlı kalarak, sağlam ve güvenilir bir çatı oluşturmak için hızlı ve minimum maliyetle yapabilirsiniz. Birkaç on yıl sürecek.

Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji 2019

Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji 2019

Related news

 • Cildi Parlatıp Güzelleştiren 10 Meyve
 • Doğru kulağı ne yakıyor Medyumlar ve hekimler ne düşünüyor
 • Çiçek Motifli Çocuk Patik Modeli Yapılışı Videolu
 • Lorlu Kek
 • Kullanışlı Mutfak Gereçleri

 • Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji


  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji

  Kendi ellerinizle banyo için tek çatı: malzeme ve teknoloji