Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar 2019

Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar 2019 Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

Bir kır evi veya bir yazlık evini kurmalıDoğa ile uyum içinde tam dinlenme için sahipleri. Bu nedenle, bu taşınmazın sahipleri bahçelerinin düzenlenişine çok dikkat ediyorlar. Burada bir yürüyüşe çıkmak, arkadaşlarınızla birlikte bir verandadaki masaya oturmak keyifli olacaktır. Sitenin görünümü göz lütfen.

En iyi dekoratif tekniklerden biri olacakiyi yapılmış lastikler, kendisi tarafından yapılan. Tadına göre dekore edilebilir. Özel evin avlusunun rahat atmosferini uyumlu bir şekilde tamamlar. Benzer bir nesne nasıl inşa edilir, daha fazla tartışılacaktır.

Yapının özellikleri

Arabada kendi elleriyle lastikler iyiyeterince basit yapmak için. Hemen hemen herkes bununla başa çıkacak. Böyle bir nesnenin kayıt sürecinde, hayal gücünü göstermeniz gerekecektir. Böyle bir kuyu, sadece dekoratif bir obje olduğu için, ülke evinin genel görünümünü uyumlu bir şekilde uydurmak zorundadır.Kendi elleriyle lastiklerin bir kuyu

Benzer bir kuyucuktan su alınuygunsuz. Ama bir çiçek yatağı olarak kullanmak, uygun olandan daha fazla olacaktır. Kuyunun parlak tasarımı, bahçe çiçeklerinin güzelliğini vurgulayacaktır. Bu durumda, tesisin kurulumu için bir yer seçmek zor olmayacaktır.

İnşaat malzemesi de herkesin elindearabanın sahibi. Eski lastikler birçok heykel yapmak için kullanılıyor. Kuyu, dekoratif peyzaj sanatının en basit çeşitlerinden biridir.

Fonksiyonel özellikleri

Yukarıda belirtildiği gibi, oluşturulankendi elleriyle dekoratif bir lastikTam teşekküllü bir nesnenin işlevlerini yerine getiremezsu çekimi için. Ancak, böyle bir nesne sadece siteyi süsleyemez. Çoğu zaman, bu gibi nesneler bahçedeki görünmez kanalizasyon kapaklarını kapatmaya yardımcı olur.Kendi elleriyle lastiklerden dekoratif çukur

Kuyu drenaj sisteminin bir parçası olarak kullanılabilir. Bu durumda, birçok ekin ve bahçe bitkisinin büyümesi için doğru koşulları yaratabilirsiniz. Bu daha karmaşık bir sistemdir.

Bir kuyu da toplamak için kuyuda saklanabilirsu. Kuyu çatısı, konteynere yaprak, kir ve toz girmesini engeller. Kuyu, sadece bir çiçek yatağı olarak değil, aynı zamanda bir lamba olarak da kullanılabilir. Böyle bir sistemde bir ampul kurabilir ve güzel bir balonla kaplayabilirsiniz. Bu durumda, sadece gün boyunca değil, geceleri de bahçeyi süsleyecek güzel bir kompozisyon alacaksınız.

Işin aşamaları

basitiyi bir lastikyeterince basit yapmak için. Bunun için üç ardışık çalışma aşaması gerçekleştirilmelidir. Bunlardan birincisi gerekli malzeme ve aletler seçildi, binanın bahçeye yerleştirilmesi için doğru yer seçildi. Bundan sonra 3 lastik yapımı inşa edildi.

Arabada kendi elleriyle lastikler iyi

İkinci aşamada, geleceğin sabit unsurlarıKuyunun tamamlanmış olması gerekecek. Bunu yapmak için boya veya diğer doğaçlama malzemeleri uygulayın. Burada maksimum hayal gücünü kullanmanız gerekiyor. Binanın dekoratif tasarımı evin dış kısmının genel tarzıyla uyumlu olmalıdır.

Üçüncü aşamada, bir çatı inşa etmeniz gerekecek. Farklı şekillere sahip olabilir. İnşaatı için özel bina becerilerine sahip olmak gerekli değildir. İşin tüm aşamaları 2-3 saat içinde yapılabilir. Bu uygun bir aletin hazırlanmasını gerektirecektir. Daha karmaşık tasarımlar için farklı bir teknoloji kullanılır.

Aletler ve malzemeler

düşünenkendi elleriyle lastiklerin nasıl iyi bir hale getirileceğine dair fikirlerEn basit yöntemle başlamanız gerekir. Onun için 3 eski lastik hazırlamanız gerekecek. Yapının ana bileşenine ek olarak, 10 cm kesitli ve 2 m uzunluğunda 2 loga ihtiyacınız var 1.5 m uzunluğunda 4 log almanız gerekiyor Bu kuyu için bir destek oluşturulacak.Çiçekler için kendi elleriyle lastiklerin bir kuyu

Ayrıca çatı için panolar olmalı. Çok fazla inşaat malzemesi gerekli olmayacaktır. Bu yeterli 6-8 panoları. Tüm elemanlar kendinden kılavuzlu vidalar, metal köşeler ve tırnaklar yardımıyla monte edilecektir. Bu nedenle, önceden de hazırlanmalıdırlar.

Kuyu yuvasını boyamayı planlıyorsanız,Akrilik boya satın alınır. Birkaç tane çok renkli kavanoz satın alabilirsiniz. Kuyucukta bir çiçek yatağı yapılacaksa, çiçek saksılarına ihtiyaç olacaktır. Hazırlık çalışmasından sonra, bir kuyu oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Bir kuyu inşaatı

yapmakÇiçekler için elleriniz için bir lastiklerçok basit olabilir. Her lastikte, destek çubuğu için delik açmak gereklidir. Ayrıca bir çatı kuracaktır. Yapısal elemanların yer değiştirmesini önlemek için yuvalar mümkün olduğunca hassas bir şekilde yapılmalıdır.Kendi elleriyle lastiklerin çiçek yatağı

İlk lastik yere konarakkarşılık gelen işaretler. Burada, destek noktaları için küçük çukurlar çıkarıldı. Altlarındaki taban somutlaştırılabilir. Mesajlar lastiklerin dışına monte edilebilir. Bu, işi büyük ölçüde basitleştirir.

Ana bilgisayarlar hala yuva yapmak karar verdiLastikler, daha sonra lastikler diğerinin üzerine konulmalıdır. Daha önce kesilen delikler tamamen çakışmalıdır. Dahası onlar aracılığıyla bir bar gerilir. Her iki çubuk da eşit yükseklikte olmalıdır. Aksi halde çatı düzensiz olacaktır. Ayrıca, destekler yere monte edilir ve gömülürler. Yapı sağlam bir şekilde yerde durmalıdır. Kuyu altındaki alan düz olmalıdır.

çatı

Kendi elleriyle lastiklerin çiçek çukurumaksimum doğal görünmelidir. Bu nedenle, yaratılması için çatı için normal yapı malzemelerinin alınması tavsiye edilir. Basit tahtalar olabilir. Ama form uygun olmalı. Güzel görünüm gable çatılar. Ancak, düz bir zemin çeşitliliği yapabilirsiniz.

Kirişler arasında bir trampa kurmak gereklidir. Bir kafes de yapabilirsiniz. Bir çatı kuracak. Bu durumda, döşeme destekleri, levhalar veya diğer sac malzemelerin sabitlenmesi kolay olacaktır.

Kontrplak kullanılacaksa, olabilirçatı malzemesini, metal, bitüm karoları vb. ile kaplayın. Aynı lastiğin çatısını yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, lastik yarım kesilir ve daha sonra 3 eşit parçaya bölünür. Bunlardan çiçek yatağının üzerine bir kanopi yapılır.

boyama

Kendi elleriyle lastiklerin bir kuyuneredeyse hazır. Şimdi kendi başına boyanabilir. Lastik tasarımı için bir ürün seçerken, yağ emaye tercih edebilirsiniz. Ancak deneyimli yaz sakinleri böyle bir boyanın uzun sürmeyeceğini söylüyorlar. Hemen hemen her yıl güncellenmelidir.

Lastikleri boyamak için iyi bir seçenek bitümdürve akrilik boya. İyi kanıtlanmış kauçuk boya. Sıcaklık etkisi altında kolayca gerilebilir ve büzülme yeteneği nedeniyle böyle bir isim almıştır. Bu boya, uzun yıllar boyunca çatlamayan güvenilir bir kaplama sağlar.Kendi elinizdeki fikirlerle lastikler nasıl yapılır?

Yüzey boyama için hazırlanmalıdır. Su ve sabun çözeltisi ile temizlenir. Ayrıca, lastikler kurutulmalı ve bir yağ giderici (aseton, alkol, benzin) ile muamele edilmelidir. Geniş bir fırça yardımıyla boya püskürtme boyası uygulanır. Aerosol tipini kullanabilirsiniz. Boya kuruduğunda, lastikleri bir desenle boyayabilirsiniz. Tamamen kurumuş olduktan sonra standın üzerine saksılar yerleştirilir.

Kanalizasyon iyi

Bir kır evinin bazı sahipleri yaratmaya kararlıkendi elleriyle lastikleri iyi geçirin.Bu durumda, inşaat minimum yatırım gerektirecektir. Yapı basit ve hızlı bir şekilde oluşturulur, özel ekipmanların uygulanması gerekli olmayacaktır.Kendi elleriyle lastiklerin kanalizasyon

Bununla birlikte, bu tür yapılarda dezavantajlar vardır. Sistem nispeten kısa ömürlüdür. 15 yıldan fazla bir süredir istismar edilemez. Kauçuğun hareketliliği, sistemin elemanlarının sızdırmazlığını sağlamaz. Zamanla, sitede hoş olmayan bir koku görülür. Böyle bir kuyuyu tamir etmek mümkün olmayacaktır. Tüm prosedür tekrar gerçekleştirilebilir.

Böyle bir kuyucuk 1.5 m derinleştirilecektir. Üst lastik dışarı doğru çıkacaktır. Bu tasarımın dekoratif fonksiyonları minimal olacak. Uzmanlar, bu tür amaçlar için özel yapı malzemelerini kullanmanızı önerir.

Drenaj iyi

Sahada toprağın sık sık akması varsa, kaliteli bir drenaj sistemi sağlanması gerekmektedir. Bunun için kanallar yapılır. Fazla nem toplayınlastiklerin drenajı. Kendi ellerinizleBöyle bir inşaatı kolaylaştıracak. Tüm kanallar ayrıca lastiklerden de yapılabilir. Bununla birlikte, bu amaçla plastik borular kullanmak daha kolaydır.

Suyun boşaldığı yerde 1,5-2 m derinliğinde bir çukur yapılır. Duvarları lastiğin çapından 30 cm daha geniş olmalıdır. İçeride yüklüler. Çimento harcı ile mühürlü fiksasyon mümkündür. Üst kapakta boru için bir delik açın. Aynı kuyular durgun su toplama yerlerinde de yapılabilir. Bu tür yapılar ayrıca herhangi bir dekoratif işlev gerçekleştirmez.

Bunu nasıl yapacağını düşünerekkendi elleriyle lastiklerin bir kuyu,banliyö gayrimenkullerinin her sahibi kendi ihtiyaçları doğrultusunda dekoratif veya fonksiyonel bir bina yapabilir.

Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar 2019

Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar 2019

Related news

 • Makarna Böreği
 • Bol Biberli Beyaz Barbunya Tarifi
 • Gözlüğün tarihçesi, gözlüğü kim buldu
 • Bambu Köyü Kata: açıklama, eğlence ve tesisler
 • Çikolata Kisti Nedir Belirtileri Nelerdir Nasıl Tedavi Edilir

 • Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar


  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar

  Kendi elleri ile lastiklerin dekoratif kuyu: açıklama, ilginç fikirler ve yorumlar