Kelimeyi nasılsa nasıl heceleyebilirim 19 19.01.2019, 14:21

Kelimeyi "nasılsa" nasıl heceleyebilirim?

Rus kural ve istisnalar açısından zenginBunları sıklıkla belirli kelimelerin doğru yazımında bir sorun vardır. En yaygın hataların birisi, kelimelerin parçacıklarla yanlış yazıldığına işaret eder. Bunların arasında, "bir şekilde" kelimesi, mektupta bariz bir hata ile birlikte bulunabilir - birlikte veya bir boşluk üzerinden yazılmış.

Yetkili yazım

Modern dünyada, giderek daha yaygın olandoğru konuşmak ve yazmak "moda" haline gelir, ancak her şey onu takip etmez. Çoğu zaman, belirsiz zamana sahip konuşmamızdaki zarflar kullanılır, örneğin "bir şekilde". Ve bunları bir konuşmada yanlış kullanırsanız, oldukça zor, o zaman yazarken dilbilgisi ile ilgili sorun yaşayabilirsiniz. Bileşiminde "bir şey" parçacığı bulunan kelimeleri yetkin bir şekilde yazmak için, Rus dilinin bir takım kurallarını öğrenmelisiniz. Onlara göre, "bir şekilde" sözcüğünün doğru yazımı - yalnızca bir tire kullanıldığında ve başka hiçbir şey yok.

Temel kurallar

"Birgün" (ayrıca "bir yerde" ve bu parçacığa sahip diğer kelimeleri yazma) sorunuyla uğraşırken, harf üzerinde doğru bir şekilde kullanılması için yalnızca bir kural tanımak yeterlidir.

nasıl bir şey yazıyorsun

Yazım kılavuzuna göre, tüm sözcükler,"-o", "-libo" veya "-never" parçacıklarını kullanmak yalnızca bir tire ile yazılır. Böylece, bilinmeyen zamanı olan sözcükleri oluştururken, örneğin "bir şekilde", sözcük kısmı ile onun parçacığı arasına bir tire koyulmalıdır.

Yazımı ayırmak mümkün mü?

Rusça dil kurallarının çoğunda bir sayı varyabancı sözcüklerin sözlüğüne geçişi de dahil olmak üzere istisnalar. Bu bağlamda şüpheler olabilir: bir parçacık bir sözcükle veya onunla ayrı olarak yazılmış özel bir sözcük var mıdır? Bir parçacık ile kelimenin birleşmesi ile ilgili "özel" bir istisna sözcükleri yazma kuralları değildir. Bir boşluk vasıtasıyla ayrı bir yazım denetimi, yalnızca "bir şey" sözcüğü varsa ve karşılaştırma konusu "ne şekilde" olan cümleyle mümkündür. Fakat Rus açıklayıcı sözlüğüne göre, şu andaki dilde böyle bir izole kelime yoktur.

şey gibi

Bununla birlikte, Rus dili gelişmeye devam ediyorve şimdiki zamana karşılık gelen tüm yeni kelimeleri içerir. Modern sözlükte, yaşlı neslin "beğen", "spoyler", "haberci" ve diğerleri tarafından çok az bilinen terimleri bulabiliyorlar. Zamanla, "bir şey" sözcüğü, benzer parçadan farklı, kendi anlamına gelecek olan Rusça dilinde görünecektir.

Kelimeyi nasılsa nasıl heceleyebilirimFotograf galeriler resim

Related news

 • SuperTester Tankları Dünyasının nasıl oluşturulacağı üzerine ayrıntılar
 • Muhammed Salahın Iraklı benzeri Hüseyin Ali futbolda zafer hayali kuruyor
 • File Örgü Modeli Şiş İşi İle Örgü Modelleri

 • Kelimeyi nasılsa nasıl heceleyebilirim 71

  Kelimeyi nasılsa nasıl heceleyebilirim


  Kelimeyi nasılsa nasıl heceleyebilirim 38

  Kelimeyi nasılsa nasıl heceleyebilirim 95

  Kelimeyi nasılsa nasıl heceleyebilirim 30

  Kelimeyi nasılsa nasıl heceleyebilirim 14

  Kelimeyi nasılsa nasıl heceleyebilirim 61

  Kelimeyi nasılsa nasıl heceleyebilirim 39