Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 2019

Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 2019
25.08.2019

Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 93

Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı

Bugün, tüylü arkadaşlarının birçok sahibikastrasyonun gerekli olup olmadığı, bu operasyonun artı ve eksileri ile gelecekte onun davranışını nasıl etkileyeceği hakkında sorular sorun. Bu yazıda, ilgilendiğiniz konuyu sizin için detaylandırmaya ve tüm soruları cevaplamaya çalışacağız.kedi artı ve minuses kastrasyon

Kastrasyon nedir ve neden gerekli?

Kedi tutsaklığı cerrahi bir işlemdir;Bu süre içinde testisler çıkarılır; bu da üreme fonksiyonunun sona ermesini ve erkek hormonlarının üretimini durdurmayı gerektirir. Kedilerde yaklaşık 7-8 ayda, davranışlarında kendini gösteren karşı cinste bireylere cinsel cazibe olmaya başlar. Geceleri yüksek sesle çığlık atmaya başlayın, agresif davranış, yerler, bu da dairede tatsız bir kokuya neden olur. Bu nedenle, bu davranıştan kaçınmak için, kabarık bir arkadaşın yeterince güçlü olmasına rağmen cinsel yaşamın bütün cazibelerini denemeyen yaklaşık 7-9 ayda yapılması önerilir. Genellikle, sadece kastrasyon sevilen evcil hayvan sakinleşmesine izin verilir ve daha sakin ve sevecen hale getirilir.

Bununla birlikte, böyle bir operasyon olumsuz etkilenebilir miHayvanın sağlığını etkiler? Ya kastrasyon sonrası kedinin davranışı olacak? Veterinerler bu işlem oldukça basit ve genellikle her türlü sonuçtan olmadan gerçekleştirilir söylüyorlar. Eğer olgun bir hayvan daha uzun süre bunu Ancak, eski hayvan vücudu genç çok daha zayıf olduğu için, kedi kastrasyon sonrası anestezi oynamak için bir rol var, bu yüzden anestezi çıkışından sırasında herhangi bir komplikasyon olacağı riski vardır.

Kastrasyon sonrası bir kedinin davranışı

Kedinin kastrasyonu

Veterinerler sırayla şunları savunuyorlar:Bir kedinin haşereye tutulması pek çok avantaja ve hemen hemen hiç eksikliğe sahip değildir. Gerçekten öyle mi? Bunu, kastrasyonun tüm olumlu ve olumsuz yönlerini listeleyerek görebilirsiniz. Artılar şu şekildedir:

 • Kasıtlı hayvanlar genellikle 1.5-2 yıl daha yaşarlar;
 • Kedi toprakları işaretlemeyi bırakır ve daha az agresif olur;
 • ağlayanlar gece ve bir kedi arayışını durdurur;
 • Hayvan çok sakin ve daha oynak hale gelir;
 • kastre edilmiş kediler, kasti olmayan hayvanlardan farklı olarak adenom, prostatit ve diğer enfeksiyonlar gibi hastalıklarla yüz yüze gelmez;
 • kedi daha itaatkar ve müstehcen olur;
 • Küçük yaşta kısırlaştırılmış kedilerde, hemen hemen hiç meme tümörü yoktur.

Kedilerin kastrasyon dökümü

kedilerden kastrasyon

 • Bu işlemden sonra, bazı evcil hayvanlar tembel ve yavaş hareket ederler, ki bu da genellikle aşırıya kaçma ve obezite ile sonuçlanır, çünkü bunlar görünmeyen bir kediden daha az enerji harcarlar.
 • Kastrasyondan sonra kediler bazen kardiyovasküler sistem hastalıklarından muzdarip olmaya başlar ve bunu önlemek için doğru yemeği seçmeniz gerekir.
 • Anestezi ayrıca bir tür risktirBir hayvan, eğer genç bir adam için çok küçükse, o zaman yaşlı bir kedi için bu, sağlık için oldukça büyük bir risktir, çünkü bazı bireyler bunu transfer edemez.
 • Ürolitiyazis olabilir.
 • Kastrasyon, herhangi bir cerrahi müdahale gibi, komplikasyonlar ile birlikte olabilir (ancak bunlar oldukça nadir vakalardır).

Ancak, bu operasyona tüm sorumluluklarımızla yaklaşırsak birçok sonuçtan kaçınılabilir.

Kastın ardından kedi davranışları

Bu operasyondan sonra tüylü evcil hayvanınızİyileşmek zaman alacak. Bu süre genellikle bir ya da iki gün sürer, bu sırada kedi rahat ve inaktif bir durumdadır. Gıda alımı pet içinde kusma neden olabilir, çünkü tamamen, yemek reddedebilir, bu hareket çok yavaş ve kararsız olduğunu, tüm bu cerrahi ve anestezi sonuçları, bu nedenle gerek özellikle endişe. Bu süre zarfında, kabarık bir arkadaşın kendisine çok fazla dikkat ve nezaket göstererek desteklenmesi çok önemlidir. Evcil hayvanınızı dikkatli bir şekilde izlemeniz gerekir, çünkü koordinasyon kaybı nedeniyle, yükseklikten düşebilir ve kendine zarar verebilir. Kedinin donmadığından emin olmak önemlidir, çünkü bunu sıcak bir battaniye ile kaplayabilir veya sıcak bir akünün yanına koyabilirsiniz. Ameliyattan yaklaşık 5 saat sonra, evcil hayvan suyunun verilmesi gerekir. Tabii ki, kedinin, artılarını ve eksilerini göz önüne aldığımızda, kastrasyon, hayvanı çok tüketiyor.

bir kedi kastrasyonundan sonra anestezi

Ameliyat sonrası hayvanın durumu

Ayrıca uygunluğuna özel dikkat gösterilmesi gerekmektedir.hayvanın sandalyesi. Eğer üç gün içinde boşaltamayacağını fark ederseniz, o zaman kedi veterinere gösterecektir. En önemli şey postoperatif sütürün iyileşmesini izlemek. Genellikle hayvanlar rahatsız olmazlar, ama eğer bu yere tırmanmaya başlarsa ve yarayı yalamaya başlarsa, boynuna özel bir yaka koymanız gerekir ve dikiş kısa süre sonra bir veteriner tarafından işlenecektir. dikiş kanama olmadığından emin olmak için önemlidir dönemde ve çevresinde hiçbir ıslatma olarak, kedi sıcaklığı (37 derecenin altında) 39 derecenin üzerinde, en fazla üç gün boyunca tutulur, ve bu düşük edilmemiştir.

Kısırlaştırılmış bir kedinin beslenmesinde de gereklidir.Çok ciddiye al, çünkü bir süre sonra hayvanın hormonal bir geçmişi vardır. Küfürlü bir kedi daha az enerji harcar, böylece vücudunun daha az kalori ihtiyacı vardır ve iştahı aynı kalır. Evcil hayvanınızın doğru beslenmesini izlerseniz, evcil hayvanınızın obezitesini ve böbrek taşı hastalığı hastalığından kaçınabilirsiniz.

Bir kedinin kastrasyonunun avantajları

Sonuç

Bu yazıda ne olduğunu inceledikKedinin kastrasyon, ameliyatın artıları ve eksileri, ayrıca ameliyat sonrası evcil hayvanın davranışları. Elbette, böyle bir seçeneğiniz varsa, bu size bağlı. Öncelikle tüm eksileri ve eksileri tartmanız, bir veteriner hekime danışmanız ve sadece karar vermeniz gerekir. Eğer hala kediyi dövmeye cesaret edemiyorsanız, o zaman şu anda her veteriner kliniğinde satılan özel hapları kullanın.

Evcil hayvanınız için ameliyat yapmaya karar verirsenizöyle ki, iyi bir sebep olmaksızın, ilaç yöntemine başvurmaktan kaçınmak daha iyidir. Kedilerin kasten öldürülmesi ve iyice düşündükleri eksileri olduğu zaman, kentimizin en iyi kliniklerinden birini seçerek iyi bir üne sahip olmak ve tam oraya gitmek durumunda kalacaktır. Tasarruf etmeniz gerekmez, çünkü evcil hayvanınızın daha ileri ömrü, operasyonun ne kadar profesyonel bir şekilde yapıldığına bağlı olacaktır.

Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 2019

Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 2019

Related news

 • Bölgesel Zayıflama Nedir Yöntemleri Nelerdir
 • 5, 6, 7, 8 Aylık Bebeklere Kivi Ve Kivi Suyu Verilir mi
 • Çok İzlenen Videolar
 • ENKS: Rojava Peşmergeleri’ni NATO eğitiyor
 • Sosu Yumurtasız Islak Kek Videosu

 • Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 81

  Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı


  Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 96

  Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 100

  Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 6

  Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 1

  Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 85

  Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 32

  Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 76

  Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 19

  Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 26

  Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 26

  Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 10

  Kedilerin kastrasyonu: artı ve eksileri. Kastrasyon sonrası kedinin davranışı 70